Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jaanuarikuu

1,562 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jaanuarikuu

 1. 1. Jaanuarikuu mälumäng Kehtna koolis 2012
 2. 2. Kehtna volikogu kinnitas hiljuti valla tunnuslause. Sõnasta meie valla tunnuslause eesti keeles (1p) inglise keeles (1p)
 3. 3. Nimeta Raplamaa tunnuslause. (1p)
 4. 4. Kui suur on Kehtna valla pindala (+/- 50 ruutkilomeetrit) ja elanike arv (+/-200)
 5. 5. Kui suur on Raplamaa pindala (+/- 300 ruutkilomeetrit) ja elanike arv(+/-500)? (2p)
 6. 6. Mis oluline üleriigiline ettevõtmine kestab 1. jaanuarist kuni märtsikuu lõpuni? (korrektne ja täpne vastus 2p, ligikaudne 1p)
 7. 7. Kellele pühendatud näitus on koolimaja II korrusel? (1p) Miks on näitus just praegu üles pandud? (2p)
 8. 8. Õpetaja Evelyni eestvedamisel saavad meie õpilased osaleda Comeniuse projektis. Kirjuta selle projekti täpne nimi 1) eesti keeles 2) inglise keeles
 9. 9. J aanuari algul läks oma 81. eluaastal manalateele Kehtna kauaaegne elanik, keda tuntakse Tallinna botaanikaaia rajajana. Kehtnas tegeles ta Kehtna pargi kujundamisega, osales kultuuriseltsi töös. Kellest on jutt? ( 2p)
 10. 10. Nimeta jõgi, millele on rajatud Kehtna veehoidla (1p) Kujuta ette, et mööda jõge oleks võimalik liikuda mereni. Nimeta, mis jõgesid tuleks mereni läbida. (2p) Nimeta, mis merelahte meie jõe veed lõpuks jõuavad. (1p)
 11. 11. Valtu ujulas toimunud kolmas allveekabe turniir oli seekord erilisem tavalisest. Miks? (1p)
 12. 12. Bill Gates on avaldanud 11 soovitust noortele. Lõpeta tema järgnev mõte: Ole kena kõigi vastu, ka nende, kes nohikud ja veidrikud. Võib juhtuda, ……………………….
 13. 13. Bill Gates: Enne Sinu sündi ei olnud Su vanemad nii igavad, nagu nad praegu Sulle tunduvad. Nad muutusid sellisteks, tegeldes Sinu arvete tasumisega, Sinu riiete pesemisega ja kuulates kui ägedaks ning kõvaks tegijaks Sa ennast pead. Niiet, enne, kui oma vanemate põlvkonna hukka mõistad ja vihmametsasid päästma ruttad, proovi …..
 14. 14. Kus ja mitmenda koha saavutas Ott Tänak viimati MM rallil? (2p)
 15. 15. Kes on Darlo Cologna ja Justyna Kowalczyk? Nimeta nende jaanuarikuised saavutused Eestis. (2 p)
 16. 16. 29. jaanuaril toimus Isamaa ja Res Publica (IRL) suurkogu, valiti uus esimees. Kes? (1)
 17. 17. Kes on Venemaa president?

×