Google

3,076 views

Published on

Google AdWords ile ilgili sunumum.

Published in: Education, Technology, Business
0 Comments
5 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
3,076
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
140
Actions
Shares
0
Downloads
47
Comments
0
Likes
5
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Google

 1. 1. Serbay Arda Ayzit Sertifikalı Google Reklam Uzmanı Online Pazarlama Uzmanı bravoo!, bravoo.com , Inc.
 2. 3. Servislerinin 70% ’i Arama Üzerine
 3. 4. G o o g l e Dilleri
 4. 5. Sizce Dünya Üzerinde Reklamdan En Çok Para Kazanan Reklam Alanı Kime Aittir?
 5. 7. -Avrupa’da Reklam Harcamalarının %20’si İnternete Harcanıyor, Bu Kısmın İçinde Google’un Pazar Payı %50. -İngiltere’de Reklam Harcamalarının %15-%20’si İnternete Harcanıyor, Bu Kısmın İçinde Google’un Pazar Payı %55. -Amerika’da da Reklam Harcamalarının %10-%15’i İnternete Harcanıyor, Bu Kısmın İçinde Google’un Pazar Payı %30.
 6. 8. Amerika’da 2007 Yılında Google Reklamlardan 5.9 Milyar Dolar Gelir Elde Etti.
 7. 11. Peki Google Bu Kadar Aramayı Hangi Reklam Aracı ile Paraya Dönüştürüyor?
 8. 12. Google Arama Reklamları
 9. 13. Google Arama Reklamları
 10. 14. Google İçerik Reklamları
 11. 15. Google İçerik Reklamları(Banner)
 12. 16. Peki Neden Bu Kadar İnsan Google AdWords’ü Tercih Ediyor? - Tıklama Başı Fiyatlandırma: Yani reklamınız isterse 1 milyon kere gösterilmiş olsun, kimse tıklamazsa para ödemiyorsunuz. -Şehir hedeflemesi bile yapabiliyorsunuz. İsterseniz sadece İstanbul’da istediğiniz aramayı yapan kişilerin arama sonuçlarında gözükebilirsiniz. -Hesabınızı kendiniz oluşturabiliyorsunuz ve kontrol edebiliyorsunuz. -İstediğiniz kelimeyi arayan kişilere reklamınızı göstererek hedefli reklam yapabiliyorsunuz. -Bütçenizi istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz, isterseniz günde sadece 1 ytl ile reklam yapabilirsiniz. -Tıklama başına maliyet çok düşük düzeylerde, en uygun reklam mecrası olarak da göze çarpıyor. Yaklaşık 0.07-0.20 Ykrş. arası tıklama başı maliyetler ile çalışabiliyorsunuz.
 13. 17. Örnek Olaylar
 14. 18. Toyota Auris AdWords Kampanyası -Kampanyanın amacı daha çok kişinin yeni Toyota aracıyla test sürüşüne çıkması. -Bu amaçla ilk önce 70000 kişi belirlenir, daha sonra hepsine sms yollanır ve denirki; Size bir süprizimiz var, Google’da isminizi arayın. -İlk amaca ulaşılır, sms giden kişilerin %25’i adını Google’da aratarak Toyota sitesine giderler. Ve en sonunda ne mi olur?
 15. 20. -Fresh Catalog bilgisayarınızda kendi ürün katalogunuzu oluşturabileceğiniz veya resim albümü oluşturabileceğiniz gelişmiş bir yazılım. -Yazılımı yapan kişi bir yazılım uzmanı, bir iş yerinde çalışıyor. -Kendi programı yapıyor, sitesini açıyor ve satışa koyuyor. -Sadece AdWords kullanarak tanesi 199 Dolar olan programı bütün Dünya’ya satmaya Çalışıyor. Sonuç mu? Fresh Catalog AdWords Kampanyası
 16. 21. -Bir süre sonra her gün yaklaşık 2 adet ürün satmaya başlıyor. -Dünya üzerinde toplam 50 ülkeye oturduğu yerden programını sattı. -Bu ülkeler arasında Bermuda, Çin, Tayvan, Afrika, Mısır, Abd ve tüm Avrupa ülkeleri var.
 17. 22. İbak Homes AdWords Kampanyası -İbak Homes emlak satan bir şirket. -Hedef kitlelerinden biri de Avrupalı konut alıcıları. -Daha geniş kitlelere ulaşabilmek için AdWords kullanıyorlar. -AdWords kullanmaya başladıktan sonra satışlarında %400 oranında artış oluyor.
 18. 23. AdWords’ü Farklı Şekillerle de Kullanabiliriz, Mesela;
 19. 24. AdWords’ü Farklı Şekillerle de Kullanabiliriz, Mesela;

×