Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Vyroba avataru

1,076 views

Published on

Published in: Design
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Vyroba avataru

 1. 1.  Avatar je obrázek reprezentující uživatele ve virtuální realitě. Avaterem je ikonka s fotografií nebo jiným obrázkem, který Vás vystihuje. Velikost tohoto obrázku je většinou 100x100, rozměry se ovšem liší dle nastavení serveru. Tento obrázek většinou naleznete v profilu uživatele na daném serveru.
 2. 2.  Na výrobu avataru nám postačí lehký, grafický program. Záleží pouze na nás, zda se rozhodneme použít amatérský program nebo program, který je na profesionální úrovni. Vše záleží na zkušenostech a počítačové zdatnosti. Začátečníkům bych doporučila např. program photofiltre (PF), pokročilejším bych zase doporučila např. photoshop (PS). Oba programy je nutno do počítače nainstalovat, nejsou nikoli jeho součástí.
 3. 3. Stažení programuDoladění Instalacea přidání programu efektů Vyrobení Vyhledání základní vhodného šablony a obrázku avataru či fotky
 4. 4.  Po zvolení vhodného programu si vyhledáme na internetu stránku, kde je možné program stáhnout. Program po stažení nainstalujeme a spustíme. Tentokrát si ukážeme výrobu avataru v photoshopu (PS).
 5. 5.  Na avatar můžeme použít různé fotky, obrázky či si sami můžeme avatar nakreslit. Avatar Vás má tak trochu charakterizovat a vyjadřovat Vaši osobnost. Obrázky si stáhneme tak, aby nepodléhaly autorským právům. Velikost obrázku je 500x491px (tady je pouze zmenšená verze, takže se budeme trápit se zmenšováním!)
 6. 6.  Program máme nainstalovaný, fotografii vybranou a můžeme začít! Program si otevřeme Po otevření programu si najdeme (v levém horním rohu) položku SOUBOR, zobrazí se nám nabídka > klikneme na položku NOVÝ (zkušenější mohou použít CTRL+N). Zobrazí se nám tabulka. Pokračování na další straně
 7. 7.  Objevila se nám tabulka, která je základem našeho avatarku (naší šablonky na avatar). Je nutné jí doplnit. Pro výrobu avataru by vyplněná měla vypadat podobně jako na následujícím obrázku. Šipečky jsou značky, které upozorňují na změnu nebo doplnění. Pokračování na další straně
 8. 8.  Tabulku jsme vyplnili a potvrdili (OK). Na ploše programu se nám objevil malý čtvereček. Jistě jste si všimli, že se v něm nacházejí ještě drobnější čtverečky, ty nám značí průhlednost. Nyní je čas otevřít si náš obrázek nebo fotku. Zvolíme si tedy položku SOUBOR (v levém horním rohu) a stiskneme tlačítko OTEVŘÍT (CTRL+O). Najdeme si vybranou fotografii a stiskneme otevřít. Tentokrát se na ploše programu objeví naše fotografie. Pokračování na další straně
 9. 9. Pokračování na další straně
 10. 10.  Doufám, že Vám to prozatím jde. Přepneme si na fotografii a v levém menu zvolíme druhé tlačítko, je to takový obdélníček z přerušovaných čárek (více na obrázku). Přidržíme ho a stiskneme Nástroj obdélníkový výběr. Nyní si fotku označíme. Uchopíme jí myší v levém rohu a táhneme do pravého dolního rohu. Obrázek se nám označí přerušovaným orámováním. Nyní ho zkopírujeme CTRL+C. Pomocí lištiček si přepneme na Avatar 1. a tam obrázek vložím CTRL+V.
 11. 11.  Nyní nám vznikl čtvereček, který je vyplněný fotografií. Fotografie je ovšem mnohem větší než naše šablonka. Proto je nutné si nyní fotografii zmenšit. Klikneme na položku ÚPRAVY > TRANSFORMOVAT > ZMĚNIT VELIKOST. Nyní by se nám obrázek měl označit a my si ho volně pomocí úchytných bodů můžeme transformovat. Obrázkem také můžete pohybovat a měnit jeho umístění (první tlačítko v menu, vypadá jako na obrázku). Záleží pouze na nás jestli bychom chtěli mít na avataru jen obličej nebo celou osobu, je ovšem nutné zvážit jestli osoba na avataru vynikne.
 12. 12.  Obrázek mám umístěný podle svých představ a s velikostí jsem také spokojená. Máte tady ukázku jak momentálně vypadá můj avatar. Pokud i vy už máte obrázek zmenšený a umístěný stiskněte klávesu ENTER. Nyní nás čeká závěrečná část. Avatar bychom si měli ještě doladit a podle vkusu přidat třeba efekty.
 13. 13.  Efekty se dá mnoho věcí zkrášlit, ale také mnoho zkazit. Spoustu lidí neumí efekty správně používat. Je nutné si uvědomit, že méně je někdy více! Mnoho barev, nápisů a tvarů působí spíše amatérským dojmem! Avatar by neměl být přeplácaný.
 14. 14.  A jak vytvořit různé efekty? Zkuste se po PS porozhlédnout proklikat si různé možnosti a sami zjistíte, co Vám nejlépe vyhovuje a co se Vám nejvíce líbí. K dobrému avatarku podle mě také patří i jméno, nick autora. Pokud je avatar zobrazován v dané velikosti oplatí se napsat si na něj své jméno, ostatní uživatelé si Vás lépe zapamatují. Tak zkoušejte, zkoumejte a z případných chyb a omylů si nic nedělejte!
 15. 15. Na závěr Vám děkuji a doufám, že se Vám to povedlo! Můj avatar v závěru vypadal nějak takto. Mám prostě ráda jednoduchost.Zdroj obrázku, který je na avataru: http://i-am-am0n.tumblr.com/post/30404108921/rapunzel Tento návod pro Vás vytvořila Zuzana Colsefini Prosím nijak dále nerozšiřujte.

×