Apraksti 2013 01

2,765 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
2,765
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,219
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Apraksti 2013 01

 1. 1. Jaunākās grāmatas SCV bibliotēkā CD piedāvā ielūkoties Otrā pasaules kara frontēs tapušās sešās latviešu karavīru dienasgrāmatās.Populārais vācu rakstnieks Ērihs Kestnersmazajiem lasītājiem līdz šim pazīstams ardarbiem “Emīls un Berlīnes zēni”, “DivasLotiņas”, “Punktiņa un Antons”. “35. maijs” irpārsteidzošākā un fantāzijām visbagātākāgrāmata! 101 maršruts Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē. Latvija šajā izdevumā ir sadalīta 12 nosacītos, ģeometriski veidotos apvidos, kas nav tieši saistīti ar mūsu vēsturiskajiem vai administratīvajiem novadiem.
 2. 2. Šī kompaktā rokasgrāmata piedāvā vairāk nekā 500 populārus akordus to visbiežāk sastopamajos salikumos. Tie papildināti ar fotoattēliem, viegli saprotamām diagrammām un norādījumiem. Grāmata sniedz visu, kas nepieciešams, lai brīvi muzicēt varētu gan roka, popa, blūza, soula, džeza, fanka, kantri, gan klasiskās mūzikas cienītāji un palīdz uzsākt ceļu uz patiesu ģenerālspēles meistarību.Jauneklīgs, draudzīgs, apcerīgs, mērķtiecīgs, āķīgs – tāds joprojām irviks, populārais latviešu rakstnieks, bērnu un jauniešu draugs, lirikasun epikas darbu autors –Sarežģītā Zvirbulēna, Nesa un Nesijas,tīdžerēna Ņuka, Dinīša un citu spilgtu tēlu radītājs. Ilzes Kalves grāmatā “Apģērba radoša pārveidošana” atrodamas 25 idejas, kā vienkārši un bez īpašām zināšanām radīt ekskluzīva dizaina tērpus. Ideju īstenošanai nav vajadzīga ne šujmašīna, ne kāds cits speciāls aprīkojums – nepieciešams tikai radošs noskaņojums un vēlme darboties.
 3. 3. "Kaķu meitenes" trešā, noslēdzošā daļa beidzot ir klāt! Aurēlija ir nonākusi vienā no svarīgākajiem savas dzīves posmiem - viņa ir sākusi apmeklēt skolu... Taču šī nav parasta skola... tā ir mācību iestāde, tādiem, kā viņa - Dzīvnieku Spēju skolā. Šeit mācās Aurēlijai līdzīgi bērni, kas spēj pārvērsties par dzīvniekiem un ir mazliet citādi nekā pārējie bērni...Psiholoģe Alla Plaude piedāvā analizēt dažādas situācijas unsavstarpējās attiecības. Mūsu dzīve sastāv no nemitīgiem uzdevumurisinājumiem. Kā rīkoties? Meklējiet atbildes grāmatā!Grāmatā ir daudz vērtīgu padomu pedagogiem, vecākiem un visiemtiem, kurus interesē bērnu un pieaugušo savstarpējās attiecības. “Reiz bija ābele... un tā ļoti mīlēja mazu puišeli," tā sākas Šela Silverstaina brīnišķīgais un uz pārdomām vedinošais stāsts par ābeli un puiku. Ābele tik ļoti mīl puišeli, ka sniedz viņam visu: zarus, kuros šūpoties, ēnu, kur veldzēties no tveices, un ābolus, ar ko mieloties. Puikam pieaugot, pieaug arī viņa prasības. Taču mīlestības dāvanas ir nebeidzamas...
 4. 4. Grāmatā aprakstīto tehniku daudzās valodās profesionāļi apzīmē ar franču vārdu dekupāža no darbības vārda “découper”, kas nozīmē “izgriezt”. Rima Aidiete savu grāmatu nodēvējusi par dekupāžas ābeci. Tajā atrodama gan teorētiska informācija, gan vienkāršas dekorēšanas pamācības, gan arī talantīgu meistaru darbu fotoattēli. „Es sāku rakstīt dienasgrāmatu, kuru atļauts publicēt pēc manas nāves, ” savā jaunajā kladē ieraksta pusaudze Emīlija. Jau tobrīd meitenei ir skaidrs – viņa būs slavena rakstniece, kuras jaunības dienu dienasgrāmatu vēlēsies publicēt visi.Emocionālās brīvības tehnikas ir jauna, inovatīva metode dzīveskvalitātes uzlabošanai. Tas ir vienkārši.
 5. 5. ...Pavisam nesenos laikos Amerikā dzīvoja piecpadsmitgadīgs zēns vārdā Kristofers Paolīni. Viņam patika lasīt par dažādiem brīnumainiem notikumiem, un viņš nolēma arī pats uzrakstīt grāmatu, kurā darbotos pārdabiski spēki un mistiski radījumi. Kamēr Eragons apgūst burvja iemaņas pie elfu skolotāja Oromisa, viņa brālēns Rorans vēlas aicināt ciematniekus pamest iekoptās saimniecības un doties bīstamā ceļojumā, lai glābtos no bojāejas. Skanīgās dziesmas, ritma un nošu materiāls lieliski noderēs ģimenes radošās rotaļās. Bērnus īpaši iepriecinās krāsainās, mīļās ilustrācijas. Šajā grāmatā ir arī ieteikumi, kā bērns kopā ar pieaugušo no vienkāršām lietām var darināt dažādus skaņu rīkus.Grāmatā iekļauta plaša un vispusīga informācija par friziera darbu:friziera tēla veidošana, friziera darba piederumi, matu mazgāšanas unkopšanas principi, matu griešana, veidošana un krāsošana, ūsu unbārdas griešana, kā arī saskarsmes pamat ar klientiem.
 6. 6. Skatīsimies patiesībai acīs: Gregs Heflijs nekad nespēs uzvesties normāli. Tikai būtu labi, ja kāds to paskaidrotu viņa tēvam. Redziet, Frenks Heflijs ir izlēmis, ka viņam dēlam nekaitētu kļūt par īstu vīru, tādēļ piesaka Gregu futbola komandā un citās “vīrišķīgās” nodarbēs.Ir brīvlaiks, lielisks laiciņš. Bet kur tad ir Gregs Heflijs? Savā istabā,aizvilcis aizkarus, spēlē videospēles.Gregs, kurš sevi sauc par puisi, kas labprāt pavada laiku istabā, dzīvoīstā vasaras sapnī – nekādas atbildības un nekādu noteikumu. TačuGrega mammai ir citas domas par ideāli pavadītu vasaru. Viņasprāt,tajā ietilpst laika pavadīšana ārpus mājas un ģimeniskums. Gregs Heflijs vienmēr gribējis kļūt pieaudzis. Bet vai pieaugšana notiek tā, kā viņš to vēlētos? Pēkšņi Gregam jāapmeklē ballītes, kurās piedalās gan zēni, gan meitenes; viņam jāuzņemas lielāka atbildība un jātiek galā vēl ar citām problēmām, kas parādās šajā vecumā. Turklāt šoreiz Gregs ir viens, bez sava labākā drauga Roulija līdzās. Vai viņš tiks ar visu galā? Vai arī Gregam būs jātzīst “neglītā patiesība”?
 7. 7. Gregam Heflijam ir lielas nepatikšanas. Ir sabojāts skolas īpašums, un Gregs ir galvenais aizdomās turamais. Taču patiesībā viņš nemaz nav vainīgs! Vismaz ne gluži... Gregam uz papēžiem min policija, bet tad pār pilsētu brāžas sniegputenis, iesprostojot Heflijus mājās. Gregs zina, ka tad, kad nokusīs sniegs, viņam būs jāstājas pretī neizbēgamajam. Bet vai tiešām iespējams vēl bargāks sods nekā uz visām brīvdienām tikt ieslodzītam mājās kopā ar ģimeni?Hugo ir ģēnijs, sporta zvaigzne un vissuperīgākais zēns visā skolā –vismaz savos sapņos... īstajā dzīvē viņš no slavas vēl ir jūdzēm tālu.Vislabprātāk Hugo pavada laiku ar savu labāko draugu Niko unnomokās ar vislielāko problēmu, kāda vien iespējama viņa vecumā:kā vienā dienā no vidusmēra čaļa kļūt par supervaroni? Negaidīta mīlestība, smagi izcīnītas cīņas, feju un reālā pasaule... Grāmatā, savijoties romantiskai mīlestībai ar noslēpumainiem seniem ķeltu ticējumiem, veidojas aizraujošs stāsts, kas pavisam parasto vidusskolnieci Dīrdri padara par meiteni ar īpašām spējām – saskatīt Feju valstību, kas, kā izrādās, nav skaista dāvana, bet gan sagādā daudz dažādu ķibeļu, ieraujot meiteni notikumu virpulī, kas lasītājam liks sirdij sisties straujāk.
 8. 8. Daudzu gadsimtu gaitā Latvijas teritorijā ir izveidojušās agātīgas cimdu adīšanas, rotāšanas, valkāšanas un dāvināšanas tradīcijas, kas rod praktisku lietojumu arī šodien. Grāmatas “Latviešu cimdu raksti” autores lasītājus vēlas iepazīstināt ar cimdu adīšanas vēsturi un to nozīmi sabiedrībā.Kurš gan, lasot eposu Lāčplēsis, nav iztēlojies jaunā Lāčplēša cīņuar lāci, Burtnieku un Lielvārda pilis, gudro Laimdotu, skaistoSpīdalu, nodevīgo Kangaru, Lāčplēša un viņa biedru ceļojumu uzziemeļu zemēm, latvju varoņa divkauju ar Tumšo bruņinieku.Tomēr eposs ļoti skopi stāsta par Lāčplēša piedzimšanu unbērnību. Vjetnamiešu mākslinieka Kao Vieta Ngujena veidotais komikss “Lāčplēša hronika” ir turpinājums jau agrāk klajā nākušajam darbam “Lāčplēša dzimšana”. Šajā daļā komiksa autors turpina stāstīt par zēna, ko uzaudzinājuši lāči, - jaunā Lāčplēša bērnības gaitām. Mākslinieks piedāvā savu versiju Andreja Pumpura eposā aprakstītajai seno baltu dievu sapulcei, kā arī stāsta par pirmo vācu tirgotāju un misionāru atkuģošanu uz Baltijas zemēm un krustnešu pirmo sastapšanos ar baltiešiem.
 9. 9. Aizstāvjiem draud briesmas. Viņiem vajag palīgu. Džekam Lauskam piemīt neparastas spējas. Viņš var apseglot vēju un ar vienu mājienu izsaukt sniegavētru. Vai Džeks būs varonis, ko meklē Aizstāvji?Izstaigāt visu Latviju – tāda savulaik bijusi izcilā latviešu dzejaspatriarha Imanta Ziedoņa iecere. Daļa no tās tika īstenota nu jauleģendārajā grāmatā “Kurzemīte”, kura piedzīvojusi gan atkārtotusizdevumus, gan teātra iestudējumus un savā veidā kā nemiera garsun dumpja kurinātāja iezvanīja Trešo Atmodu.Tomēr izrādās, ka tas bijis tikai sākums krietni lielākam projektam –krustu šķērsu izstaigāt arī pārējos Latvijas novadus. Tagad – kopā ardēlu, rakstnieku Rimantu Ziedoni – pienākusi kārta Augšzemei jebLeišmalītei. "Lielajā etiķetes grāmatā" Eimija Vanderbilta aptver visas sadzīves jomas: bērnu audzināšanu, saskarsmi ikdienā, viesību rīkošanu, piedalīšanos reliģiskā ceremonijā, privāto un lietišķo saraksti un vēl daudzus citus jautājumus
 10. 10. Lolai ir tēvs – brazīlietis, 80 centimetrus gara tante un daži miljoni fanu, kad viņa naktīs pārvēršas par slaveno dziedātāju Džekiju Džonsu. Taču Lolai nav labākās draudzenes, bet to viņa vēlas vairāk par visu pasaulē. Lolas solabiedrene ir Flo, kura briesmīgi ož pēc zivīm. Savukārt Annalīza ierodas ciemos tieši tobrīd, kad Lolas tēvs pavisam pliks un dusmīgs ārdās dzīvoklī, jo meita viņu uz visu dienu iesprostojusi vannasistabā.Vajadzīga intervija ar feju? Lolai tā nav problēma! Vismaz ne tad,kad naktīs viņa pārvēršas par slaveno reportieri Lo. Ve. Tāpēc tad,kad tiek organizēta skolas avīzes izdošana, Lola un viņas draudzeneFlo uzņemas veidot avīzes titullapu. Lola slepenā misijā ir jautrs, saistošs un aizkustinošs stāsts par to, kā Lola un viņas draudzene Flo kā īstas slepenās aģentes izseko nekaunīgu restorānu ekspertu, kurš draud publicēt iznīcinošu rakstu par tēva restorānu. Ir gluži vienalga, vai lasītājam ir 9 vai 90 gadi, – šī grāmata neatstās vienaldzīgu nevienu.
 11. 11. “Kad no Laimas Muktupāvelas tapu par Laimu Kotu, no eiropeiskajiem ziemeļiem pārcēlos dzīvot uz austrumniecisko Turciju. Manā Stambulas dārzā aug mītiski koki: ābele, vīģe un lauru koks – pietiekami pilnai laimei. Ja saskata Turcijas bijušo civilizāciju klātbūtni, esošo kultūru slāņainību, ja izprot laiku lokus un vēstures likumsakarību mijiedarbību, tad jāsecina, ka mūsdienu Turciju raksturo multikulturāla sadzīvošana.Mākslinieka Kristapa Auzenberga (1981) draiskais komikss „Mani ne-darbi” jautrās bildēs rāda kāda lādzīga, bet savās idejās nevaldāmablēņdara Pēterīša gaitas, kurām vienmēr ir neparedzētas unnepatīkamas sekas. Ģeniālais plāns, kā tikt pie naudas, ar koiegādāties kārotos našķus, izgāžas. Šajā grāmatā uzzināsit, kāda ir nagu struktūra, kā novērtēt nagu stāvokli un kā tos palutināt. Tā ļauj izvērtēt manikīra un pedikīra procedūras un sniedz profesionālus padomus, kā nagus padarīt stiprus un skaistus – kā tikt galā ar kutikulām, kā saprast, ka nagus apsēdusi kāda slimība, kā nagus ilgstoši saglabāt sakoptus, kā pielietot dažādas nagu dizaina tehnikas.
 12. 12. Pašmācības līdzeklis topošiem muzikantiem. To veido galvenokārt īsas un vienkāršas nodarbības. Tajās atklāti taustiņinstrumentu spēles tehnikas, nošu pieraksta un harmonijas pamati un dažādu mūzikas stilu pamatiezīmes. Visaptveroši akordu un gammu katalogi ļaus veiklāk piemērot zināšanas jebkurai dziesmai vai spēlēšanas situācijai.Izdevums noderēs, lai uzzinātu, ka ar grafīta un krāsu zīmuļiemiespējams radīt pārsteidzošus zīmējumus, mācītos zīmētreālistiskas cilvēku un dzīvnieku figūras, izprastu perspektīvasprincipu izmantošanu un radītu trīsdimensionālus attēlus,atklātu kompozīcijas noslēpumus un apgūtu krāsu mācību,vingrinātos un gūtu pārliecību, ka ikviens spēj radīt pilnībāizstrādātus zīmējumus. Dažreiz pieaugušajiem ir grūti iedomāties, cik daudz spriedzes mūsu bērni piedzīvo ikdienā. Var būt, ka jūsu bērns reti uztraucas, bet iespējams tieši otrādi - nervozē pat šķietami pazīstamās un drošās situācijās.
 13. 13. Grāmatā, kas sakārtota tematiskajās nodaļās (akvarelis; eļļas glezniecība; pastelis; akrils), atrodami daudzveidīgi padomi gleznošanā, sniegti ieteikumi, kā ietaupīt laiku un līdzekļus, un pat atklāti daži profesionāli noslēpumi. Te piedāvāti vairāk nekā 400 vienkārši risinājumi, kas palīdzēs novērst problēmas, ar kurām var saskarties gleznojot.Sagaidot Ojāra Vācieša 79. gadskārtu, Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajāapjomīgu izcilā dzejnieka lirikas izlasi, ko sastādījusi šogad pavasarīmūžībā aizgājusī O. Vācieša dzīvesbiedre Ludmila Azarova, kā arīliteratūrpētnieces Vija Kaņepe un Ildze Kronta. Rokasgrāmatā ļoti sīki soli pa solim paskaidrots un fotoattēlos uzskatāmi parādīts, kā mājas vai dzīvokļa saimnieks vai saimniece saviem un pārējo ģimenes locekļu spēkiem var veikt dažādus remontdarbus un pārbūvi mājā, pagalmā un dārzā. Sniegti ieteikumi par to, kādos gadījumos vēlams darba izpildei uzaicināt profesionāļus.
 14. 14. Grāmata ir par zaķi Hūbertu un viņa draugiem, kuri dzīvo Kumelīšulaukos. Viss sākās ar zaķa vēlmi izrādīt jauno lietusmēteli ar spožajāmpogām, bet draugi to pat nepamana, jo tuvojas negaiss... Grāmatā mazielasītāji varēs izsekot Hūberta piedzīvojumiem un piedalīties jautrajāpārsteigumu ballītē. Sutaša rotu darināšana ir aizraujošs un vienlaikus arī mazliet neparedzams process – kā improvizācija vai eksperiments. Citiem vārdiem sakot, tā ir lieliska iespēja kļūt par unikālu rotu dizaineru, jo rotu izveidē jāievēro vien daži vienkārši noteikumi, kas aprakstīti grāmatas ievaddaļā.
 15. 15. Šajā grāmatiņā stāstīts, kā izgatavot pinumus no meldriem. Glītie izstrādājumi lieliski noderēs gan kā Lieldienu vai Ziemassvētku rotājumi, gan kā unikālas dāvanas jebkuros citos svētkos. Pīšana, izmantojot dabas materiālus, ir ļoti sena nodarbe, jo agrāk ļaudis prata lietderīgi izmantot visu, kas auga tuvākajā apkārtnē.Lieli un mazi, raibi un vienkrāsaini, rotaļīgi un atturīgi – it visi lakatireiz atrod savu īsto valkātāju, kuras sirdi spēj sasildīt jebkurāgadalaikā. Bet kā rīkoties, lai iemīļotais lakats kalpotu ne vien kāfunkcionāls “kakla apģērbs”, bet arī kā krāšņs akcents vai elegantarota? Šajā grāmatā piedāvātas lieliskas idejas gan klasiskiem, ganneordināriem lakatu sējumiem, kā arī sniegti noderīgi padomi parlakatu izvēli un iegādi. Šo dzejoļu krājumu varētu dēvēt par dzejnieces dienasgrāmatu, uz ko norāda atsevišķu dzejoļu sarakstīšanas laiks un ļoti personiskas izjūtas. Ne vienmēr tās bijušas gaišas un optimistiskas. Nav trūcis arī sāpju. Par to liecina dzejoļu kopa, kas veltīta Stradiņa slimnīcai, kuras darbinieki palīdzējuši dzejniecei atgūt veselību.
 16. 16. Pasaulē, kurā mēs dzīvojam, neapšaubāmi ir nepieciešamas vienkāršas instrukcijas: kā, piemēram, satīt suši vai ēdot lietot irbuļus, kā iedot sunim tableti vai paglābties no pumas zobiem, kā izrāpties no āliņģa vai uzlikt žņaugu, kā piešūt pogu, saīsināt bikšu staras, izgatavot kājslauķi no plastikāta maisiņiem un vēl, un vēl...Šī grāmata ir dubultizdevums – patiesībā tajā apvienotas divasatsevišķas grāmatas, kuras sarakstījusi populārā autore, dzīvniekuuzvedības un apmācības speciāliste Selīna del Amo. Šeit pirmoreizlatviešu valodā tik detalizēti runāts par dzīvnieku apmācību,izmantojot visas pašlaik aktuālās atziņas par dzīvnieku uzvedību untās vadīšanu, apmācības teoriju un principiem, kā arī treniņunosacījumiem un struktūru. Šī grāmata ir ideāls ceļojuma pavadonis spāniski runājošajā pasaulē. Tā palīdzēs jums saprasties gan ekskursijas laikā Pradas muzejā, gan relaksējoties tapas bārā. Ar tās palīdzību varēsiet vairāk saprast, vairāk uzzināt, vairāk piedzīvot.
 17. 17. Stāsti ar dvēseli iedvesmo, māca un iepriecina. Tie ir seni un vienlaikus neparasti aktuāli. Lasot var šķist, ka tos jau zinām, jo šie stāsti atspoguļo katrā sirdī mītošas patiesības. Stāsti ar dvēseli ir stāsti par mīlestību, tādēļ atraisa emocijas un skar ikvienas dvēseles stīgas.Viņš ir spilgti sarkans un tikai piecarpus centimetru garš - Ratatui,vismazākais krokodils pasaulē. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka pēctam, kad Ratatui tiek nozagts, visa 3.a klase nekavējoties dodas viņumeklēt. Dzenot mazā krokodilēna pēdas, Annai un viņas draugiemjāpārvar dažādas grūtības. Vēlēšanos juceklis noved pie tā, ka visssagriežas ar kājām gaisā un palīdzēt nespēj pat burvestībaspārvaldošā skolotāja Eilenšteinas kundze. Tikai pateicoties klaseskrokodilam Mokmoksam, 3.a nonāk uz pēdām dzīvnieku zagļiem… Notiek dīvainas lietas: vispirms krokodils Mokmokss pārvērš 3.a klases telpu smilšainā tuksnesī un pēc tam visa klase pēkšņi atrodas Āfrikā. Šķiet, ka skolotāja Eilenšteinas kundze ir palīdzējusi kādam realizēt savu sirds vēlēšanos. Varbūt Laurencio – jaunajam klasesbiedram no Ganas? Daži bērni no paralēlās klases izturējās pret viņu ļoti rupji. Vismaz tagad šiem nekauņām zeme deg zem kājām. Taču arī Mokmoksam nepatīk Āfrikā. Viņš ilgojas atgriezties mājās – tur viņu gaida priecīgs pārsteigums.
 18. 18. Grāmatas latviešu izdevumam veltītajā ievadā Braungarts lasītāju konfrontē ar ierasto priekšstatu par vides aizsardzību, kura atslēgas vārds ir „samazināt” - patēriņu, izmantoto ķimikāliju apjomu, radīto atkritumu daudzumu… Tomēr, vienkārši mazāk iznīcinot, nekas netiek aizsargāts.Stāsti par Persiju Džeksonu ir balstīti sengrieķu mītos un leģendās.Autors smēlies iedvesmu daudzos sengrieķu stāstos, un arī galvenaistēls, vismaz savā izcelsmē, ir pielīdzināms visiem labi zināmajamvaronim Heraklam, lai gan Persijs ir nevis Zeva dēls, bet gan jūras dievaPoseidona atvase. Stāsti ir ne tikai par mītiem, leģendām unpiedzīvojumiem, bet arī par tēmām, kas pusaudžiem ir aktuālas –pieaugšana, mīlestība un vēlme sevi pierādīt. Sveiks! Es esmu Aldis Kalniņš, un šī ir mana grāmata par Ziliem Brīnumiem. Patiesībā Brīnumi- lai kādā krāsā tie būtu, ir pavisam parastas lietas, vien skatījums uz tām ir neikdienišķs. Katram no mums ir iespēja tos atklāt, ja uz šķietami parasto paraudzīsimies no cita skatpunkta, tad pasauli ieraudzīsim, sajutīsim, uztversim pavisam citādu. Par to arī ir šī grāmata- kā piedzīvot brīnumus un pašiem tos radīt.

×