Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
1
СУМСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ ТА МАРКЕТИНГУ
До 80-річчя в...
2
Легенда спортивної ходьби : Володимир
Голубничий: до 80-ти річчя від дня народження:
краєзнавча пам’ятка / укл. Т. Борду...
3
ГОЛУБНИЧИЙ
Володимир Степанович
(2.VI. 1936, м. Суми) -
спортсмен, легкоатлет
(спортивна ходьба),
двократний олімпійськи...
4
чотирьох олімпійських столицях світу – Римі, Токіо, Мехіко
і Мюнхені. Жоден з легкоатлетів планети не міг зрівнятися
з н...
5
Найкраще про Володимира Голубничого
може сказати сам Олімпійський чемпіон:
«У нас в Сумах футбол був єдиною спортивною
р...
6
Поляков мене підготував, хоча особливого бажання
займатися ходьбою у мене не було. Поїхав на чемпіонат
України серед юна...
7
вискочив суперник, по-моєму, американець, і фотофініш
визначив, що Женя став лише другим. Таке і в мене могло
бути. Але ...
8
Треба любити життя, не гнівити Бога скаргами. Пенсію
нам з дружиною видають справно, город свій. Що ще
потрібно?
Інтерв’...
9
Близнюк А. М. Володимир Степанович Голубничий // Почесні
громадяни міста Суми : Присвячується 360-річчю міста Суми /
А. ...
10
Великий и простой : В.Голубничему исполнился 71 год // Ваш
Шанс. - 2007. - № 23 (6 июня). - С. 22А.
Вертіль О. Найкращи...
11
Голубничий стал гордостью родной школы // Данкор. - 2014.
- № 25 (18 июня). - С. А4 : фото.
13 червня в школі № 18 відк...
12
Драга Е. Владимир Голубничий: "На старости лет часто стало
сниться, что готовлюсь к соревнованиям" : интервью / Е. Драг...
13
Москаленко І. Володимиру Голубничому - 70! / І. Москаленко
// Суми і сумчани. - 2006. - № 23 (8 черв.). - С. 5.
70-річч...
14
Поляченко А. Гордость Сумщины : В. С. Голубничему
исполнилось 73 года / А. Поляченко // Панорама. - 2009. - № 24 (10-17...
15
У манежу - ім’я чемпіона // Сумщина. - 2012. - № 94 (12
верес.). - С. 2.
У Сумах, біля Легкоатлетичного манежу банківсь...
16
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Голубничий Володимир: пам"ятка

485 views

Published on

Легенда спортивної ходьби : Володимир Голубничий: до 80-ти річчя від дня народження: краєзнавча пам’ятка / укл. Т. Бордунова, Л. Клімачова / центральна міська бібліотека ім. Т. Шевченка. – Суми, 2016. – 16 с. – Серія «Відомі люди нашого міста».

Ім’я Володимира Голубничого відоме далеко за межами нашого міста. Cумчани пишаються тим, що він народився і живе в місті Суми.
Краєзнавча пам’ятка включає книги відомого атлета, а також книги та статті написані про нього. Розрахована пам’ятка на широке коло користувачів.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Голубничий Володимир: пам"ятка

 1. 1. 1 СУМСЬКА МІСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ ТА МАРКЕТИНГУ До 80-річчя від дня народження Краєзнавча пам’ятка Суми 2016 Серія «ВІДОМІ ЛЮДИ НАШОГО МІСТА»
 2. 2. 2 Легенда спортивної ходьби : Володимир Голубничий: до 80-ти річчя від дня народження: краєзнавча пам’ятка / укл. Т. Бордунова, Л. Клімачова / центральна міська бібліотека ім. Т. Шевченка. – Суми, 2016. – 16 с. – Серія «Відомі люди нашого міста». Ім’я Володимира Голубничого відоме далеко за межами нашого міста. Cумчани пишаються тим, що він народився і живе в місті Суми. Краєзнавча пам’ятка включає книги відомого атлета, а також книги та статті написані про нього. Розрахована пам’ятка на широке коло користувачів. Відповідальна Директор за випуск: Стадниченко Л.М. Редактор: заст. директора Мартюшова О.В Матеріал Клімачова Л.Д. підготували: Бордунова Т.А. Комп’ютерний набір та верстка: Клімачова Л.Д. Наша адреса: 40030, м. Суми вул. Кооперативна,6 тел. 22-63-32 Центральна міська E-mail: lib@library.sumy.ua бібліотека ім. Т.Г.Шевченка www.library-sumy.com працюємо: 9-00 – 20-00 вихідний: п’ятниця
 3. 3. 3 ГОЛУБНИЧИЙ Володимир Степанович (2.VI. 1936, м. Суми) - спортсмен, легкоатлет (спортивна ходьба), двократний олімпійський чемпіон (1960,1968), заслужений майстер спорту СРСР (1960), заслужений працівник фізичної культури УРСР (1985), заслужений тренер УРСР (1986), почесний громадянин м. Суми (1995). Закінчив в 1951 СШ № 18 м. Суми. Сумщина в іменах: Енциклопедичний довідник Кожного дня з ним тепло вітаються сумчани. Бо ж важко знайти такого жителя міста над Пслом, який би не знав людини, що прославила себе спортивними досягненнями на весь світ. Мова йде про Володимира Степановича Голубничого – відомого спортсмена- скорохода, ім’я якого висічено на меморіальних дошках в
 4. 4. 4 чотирьох олімпійських столицях світу – Римі, Токіо, Мехіко і Мюнхені. Жоден з легкоатлетів планети не міг зрівнятися з ним за стабільністю високих результатів, які він демонстрував понад 25 років. Його рекорд спортивного довголіття прямо-таки унікальний, надзвичайний. Судіть самі: В. Голубничий – учасник п’яти Олімпійських Ігор, володар двох золотих (Рим і Мехіко), срібної (Мюнхен) і бронзової (Токіо) олімпійських медалей. У нього й сьогодні зберігається новий комплект медалей чемпіонатів Європи. «Бронза» – 1962 року в Бєлграді, «срібло» – 1966 року в Будапешті і «золото» – 1974 року в Римі. До речі, рекорд в Італії Володимир Степанович встановив уже в 38-річному віці, завоювавши звання чемпіона континенту і вкотре здивувавши спортивну громадськість: невже і справді можна ось так?! Виявляється, можна, якщо є для цього талант, виняткова працездатність і нестримне бажання до перемоги. Всього цього ніколи не бракувало Голубничому. Не бракує його і тепер, хоча, відомий усьому світові спортсмен-скороход і тренер зайнятий більше громадською роботою, є добрим наставником для юнаків і дівчат, які захоплюються спортом. (Нестеренко П. Наш скороход).
 5. 5. 5 Найкраще про Володимира Голубничого може сказати сам Олімпійський чемпіон: «У нас в Сумах футбол був єдиною спортивною розвагою. Ми віддавали йому цілком і повністю свої хлоп'ячі серця. Без міцного фундаменту, закладеного в дитинстві, мені навряд чи вдалося б досягти високих рубежів. Так, дитинство стало для мене стартовим майданчиком у великий спорт». (З книги В. Голубничого «Почему люди ходят»). Інтерв’ю газеті «Панорама» (Поляченко А. Владимир Голубничий): Володимир Степанович, чому Ви захопилися саме спортивною ходьбою? — Спочатку я займався лижним спортом, і у мене непогано виходило. Тренувався я у Геннадія Колчіна. Він був справжнім фанатом своєї справи, ось і я захопився лижами. Уже коли працював на заводі ім. Фрунзе, на чемпіонаті міста серед дорослих виграв дві дистанції, і, що цікаво, виграв у мого майбутнього тренера Василя Іполітовича Полякова. І потім на чемпіонаті області з лиж я, юнак, посів третє місце серед дорослих. На мене звернув увагу Поляков і запропонував спробувати спортивну ходьбу. Я був витривалий, мав перший розряд по лижах, тому вирішив спробувати. Ось таким чином я почав «входити» у великий спорт.
 6. 6. 6 Поляков мене підготував, хоча особливого бажання займатися ходьбою у мене не було. Поїхав на чемпіонат України серед юнаків, виграв дві дистанції і встановив республіканський рекорд, а через місяць поїхав на змагання серед дорослих - і теж виграв. У Вас величезна кількість перемог - і на Олімпіадах, і на європейському чемпіонаті і на змаганнях рангом нижче. Можете виділити якусь перемогу особливо? — Всі перемоги давалися великим трудом і ніяку виділити не можна. У мене був такий принцип: отримав нагороду, подивився, помилувався, дав собі час трохи відпочити - і знову за роботу. Цьому мене навчив Віктор Сані, триразовий олімпійський чемпіон. Він мені так сказав: «Я ховаю ці всі нагороди, щоб вони мене не дратували і не розслаблювали, - і знову стаю злим, починаю по-новому тренуватися і готуватися до змагань». І я намагався йти таким же шляхом. Обидві Ваші золоті олімпійські медалі були завойовані в важкій боротьбі, коли на останніх метрах дистанції Вас ледь не випередили суперники. Які почуття, емоції переживає спортсмен в цей момент? — Словами це, звичайно, не передати. В цей момент відключаються всі емоції, почуття, відчуття, розумієш лише, що потрібно швидше дійти до фінішу, перемогти. Мені ще здається, що у мене є хороший ангел-хранитель, який мені допомагав в ці моменти. Ось, наприклад, виступав в один час зі мною український бігун Женя Аржанов. На Олімпіаді на дистанції 800 метрів він лідирував, вже підняв руки переможно, і в цей момент, коли до фінішу залишалися сантиметри, з-за його спини
 7. 7. 7 вискочив суперник, по-моєму, американець, і фотофініш визначив, що Женя став лише другим. Таке і в мене могло бути. Але мене врятував мій ангел-охоронець. Вам неодноразово надходили пропозиції переїхати в інші міста. — Для чого мені кудись їхати? Тут така красота: річка, парк, така доброзичлива аура. Мене всі знають, допомагають. До речі, хочу, щоб ви обов'язково підкреслили, що без свого оточення, без своїх друзів я б ніколи не став тим, ким став. Голубничий - це, якщо можна так сказати, картина. А картину створював художник або художники. Так ось Голубничого створював колектив: тренер, керівники, адміністрація, лікарі, друзі, вболівальники. Ось це обов'язково напишіть! І тому, коли говорять Голубничий, а цих людей забувають, для мене немає нічого гіршого. Інтерв’ю газеті «Факти» (Драга Е. Владимир Голубничий): Ви в прекрасній формі, в бойовому настрої. Що дає сили, відкрийте секрет. - Я оптиміст, яких мало! Завжди у мене все добре і нічого не бракує. Навіть коли було зовсім туго, не продав жодної олімпійської нагороди! Хоча у свій час колекціонери буквально переслідували мене.
 8. 8. 8 Треба любити життя, не гнівити Бога скаргами. Пенсію нам з дружиною видають справно, город свій. Що ще потрібно? Інтерв’ю газеті «Данкор» (Кудлай Е. Голубничему - 75!): - Може, Ви знаєте якийсь особливий секрет перемог? — Ніяких особливих спортивних секретів у мене не було. Хіба що виробилася звичка не за день, а всього за дві години до початку змагань акуратно, стібок за стібком пришивати стартовий номер. Під час цього процесу я психологічно налаштовувався. Потім перевіряв взуття, шкарпетки, труси. Лягав відпочивати і подумки уявляв собі хід боротьби. Література Голубничий В. С. Почему люди ходят? / В. С. Голубничий.- М.: Мол. гвардия, 1981. – 176 с. – (Спорт и личность). Голубничий В. С. Чотири Олімпійських сходження / В С. Голубничий, Б. В. Ліницький / В. С. Голубничий. - К. : Здоров'я, 1976. - 118 с. Голубничий Володимир Степанович // Сумщина в іменах: Енциклопедичний довідник. – Суми, 2003. – С. 107. Голубничий Володимир Степанович // Хто є хто на Сумщині : Видатні земляки : довід.-бібліогр. вид. Вип.1. – К., 2005. – С. 220. Єпіфанов В. Здійснення мрії олімпійського чемпіона: [про В. С. Голубничого ] // Свій серед своїх / В. Єпіфанов. - К. : ВПЦ "Літопис-ХХ", 2015. – С.146-150.
 9. 9. 9 Близнюк А. М. Володимир Степанович Голубничий // Почесні громадяни міста Суми : Присвячується 360-річчю міста Суми / А. М. Близнюк, Н. С. Подоляка. - 3-є вид. перероб. і доп. – Суми. : СВС Панасенко І. М., 2015. – С. 110-114. Богатырев Е. Г. Владимир Голубничий / Е. Г. Богатырев. - М. : Физкультура и спорт, 1978. - 48 с. : ил. - (Герои олимпийских игр). Владимир Голубничий : Фотоочерк. - М. : Физкультура и спорт, 1978. – 48 с. Васильковський О. І. Почесні громадяни міста Суми : [Голубничий Володимир Степанович] // Пам’ять, що пронизує серця : розповіді про людей, які звеличили бойову і трудову славу сумчан : / О. І. Васильковський. – Суми. : Мрія-1, 2010. - С. 113. Голубничий Володимир Степанович (род. 1936 г.) // 50 знаменитых спортсменов Украины / О. Ю. Очкурова, И. А. Рудычева, А. П. Ильченко. – Х., 2004. – С. 151–161. Гончарова І. Є. Дорога до Олімпу: [про олімпійського чемпіона В. Голубничого] / І. Є. Гончарова // Матеріали науково- практичної конференції дослідників "Петровські читання". 2 черв. 2006 р. / Держ. архів Сумської області. - Суми, 2006. - С. 48-49. Кривонос Н. Лише вперед : до 70-річчя від дня народження Володимира Голубничого / Н. Кривонос // Земляки : Альманах Сумського земляцтва в Києві : Вип. 3. – Суми : Собор, 2006. - С. 114- 117 : фото Нестеренко П. Наш скороход: [про олімпійського чемпіона Володимира Степановича Голубничого] // Долі людської мить. / П. Нестеренко . – Суми : Видавництво «Джерело», 2004. – С.24-46. **** Бабинець Т. Лицар п’яти кілець / Т. Бабинець // Сумщина. - 2004. - № 18 (14 лют.). - С. 1,3. Про дворазового олімпійського чемпіона по спортивній ходьбі не тільки як про спортсмена, а й як про людину, батька, діда. Вакулішина М. Легкий та атлетичний - 40 років! / М. Вакулішина // Суми і сумчани. - 2011. - № 3 (21 січ.). - С. 12 : фото. Цього року легкоатлетична школа Володимира Голубничого святкує своє 40-річчя.
 10. 10. 10 Великий и простой : В.Голубничему исполнился 71 год // Ваш Шанс. - 2007. - № 23 (6 июня). - С. 22А. Вертіль О. Найкращий скороход 20 століття : інтерв’ю / О. Вертіль // Сумщина. - 2011. - № 61-62 (4 черв.). - С. 5 : фото. До 75-річчя від дня народження Почесного громадянина Сум В. С. Голубничого. Вертіль О. Новий рекорд Володимира Голубничого / О. Вертіль // Урядовий кур’єр. - 2011. - № 101 (4 черв.). - С. 24. Суми відзначили 75-річчя легендарного В.Голубничого. Вертіль О. У 2016-му на Сумщині популяризуватимуть олімпійський рух / О. Вертіль // Урядовий кур’єр. - 2015. - N 244 (29 груд.). - С. 20. У 2016 році відзначатимуть ювілейні дні народження спортсмени, уродженці Сумщини - В. Голубничий (80 р.), О. Шапаренко (70 р.), які вибороли сім олімпійських медалей на двох. Веснич А. Великие сумчане / А. Веснич, Ю. Карпенко, Е. Суярко // Панорама. - 2009. - № 3 (14-21 янв.). - С. А14-А15. : фото. Серед відомих сумчан і Володимир Голубничий. Володимир Голубничий - герой спортивного року // Сумщина. - 2010. - № 43 (14 квіт.). - С. 1. В церемонія нагородження "Герой спортивного року" наш земляк В.Голубничий став лауреатом премії у номінації "Спортивна слава України". Володимир Голубничий і Сергій Бубка - у залі слави IAAF // Голос України. - 2012. - № 227 (29 лист.). - С. 20. Серед 24 уславлених атлетів світу у барселонській Залі слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій своє місце займають українці В.Голубничий та С.Бубка. Выдающемуся ученику - мемориальную доску : школа №18 решила по-особому отметить своих выпускников // Ваш Шанс. - 2014. - № 25 (18-25 июня). - С. 7А. Урочисте відкриття меморіальної дошки В. Голубничому. Голубничий попал во всемирный Зал славы : Голубничего В. включили в Зал славы Международной ассоциации легкоатлетических федераций // Данкор. - 2012. - № 49 (5 дек.). - С. А3 : фото. ; Данкор. - 2012. - № 49 (5 дек.). - С. А3 : фото.
 11. 11. 11 Голубничий стал гордостью родной школы // Данкор. - 2014. - № 25 (18 июня). - С. А4 : фото. 13 червня в школі № 18 відкрили меморіальну дошку на честь видатного випускника - дворазового олімпійського чемпіона по спортивній ходьбі В. Голубничого. Гринка А. Судьба тренера : о личном тренере В. Голубничего В. Полякове / А. Гринка // Панорама. - 2004. - № 23 (9-16 июня). - С. А6. Дорошенко А. 800 километров к медалям : в Сумах на стадионе "Авангард" открыли экспозицию наград Владимира Голубничего / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2014. - № 46 (12-19 нояб.). - С. 13А. Дорошенко А. В гостях у Голубничего : в Сумах прошел чемпионат Украины по спортивной ходьбе / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2014. - №25 (18-25 июня). - С. 21А. Дорошенко А. Дело Голубничего живет : В Сумах прошли Всеукраинские соревнования по спортивной ходьбе на призы двукратного олимпийского чемпиона / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2008. - № 2 (9 янв.). - С. 10А. Дорошенко А. "Мечта начинает сбываться..." : в краеведческом музее открыта выставка наград Владимира Голубничего / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2011. - № 23 (8-15 июня). - С. 28а. Дорошенко А. Об этом не вспомнить нельзя : 50 лет назад В. Голубничий завоевал первое олимпийское золото / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2010. - № 36 (8-15 сент.). - С. 26А. Дорошенко А. Славой увенчанные: земляков-чемпионов и призеров Олимпийских игр будем знать в лицо [Текст] : имя двукратного олимпийского чемпиона В. Голубничего украшает аллею Олимпийской славы в Сумах / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2012. - № 37 (12-19 сент.). - С. 29А. Дорошенко А. Школа Голубничего - в ударе! : ее воспитанники принесли сборной области четвертое место на чемпионате страны / А. Дорошенко // Ваш Шанс. - 2013. - № 7 (13-20 февр.). - С. 29А.
 12. 12. 12 Драга Е. Владимир Голубничий: "На старости лет часто стало сниться, что готовлюсь к соревнованиям" : интервью / Е. Драга // Факты. - 2013. - № 95 (4 июня). - С. 10. Естафету Олімпійського вогню в Сумах благославив Голубничий // Суми і сумчани. - 2004. - № 28(8 лип.). - С. 14. Жмурков В. Людина-легенда : Володимир Голубничий. / В. Жмурков // Голос України. - 2006. - 2 черв. - С. 6. Имя обязывает : [школа В. Голубничего отметила сорокалетие открытыми соревнованиями] // Ваш Шанс. - 2011. - № 4 (26 січ.). - С. 23А. Про вихованців, тренерів, діяльність та проблеми школи В. Голубничого. Кирий Л. Сумчане в почете: новая волна / Л. Кирий // Данкор. - 2014. - № 47 (19 нояб.). - С. А8-9 : фото.цв. Серед "Почесних громадянин міста" В. Голубничий. Кращий легкоатлет світу - сумчанин : Почесний громадянин Сум В. Голубничий увійшов до Залу Слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) // Сумщина. - 2012. - № 108 (12 груд.). - С. 4. Кудлай Е. В гостях у Легенды : на всеукраинские соревнования по спортивной ходьбе на призы В. Голубничего съехалось почти двести спортсменов со всей Украины / Е. Кудлай // Данкор. - 2012. - № 52 (26 дек.). - С. А13. Кудлай Е. Голубничему - 75! : 2 июня самый знаменитый в мире украинский скороход, почетный гражданин Сум В. Голубничий отмечает юбилей : интервью / Е. Кудлай // Данкор. - 2011. - № 23 (8 июня). - А8-А9. : фото.цв. Кудлай Е. Человек-легенда : В. Голубничий / Е. Кудлай // Данкор. - 2013. - № 2 (9 янв.). - С. А12 : фото. Лазаренко С. Олімпійські здобутки атлетів Сумщини / С. Лазаренко // Суми і сумчани. - 2010. - № 51 (17 груд.). - С. 10. Про олімпійського чемпіона В. Голубничого. Легкоатлетичному манежу - ім’я Володимира Голубничого // Сумщина. - 2012. - № 66-67 (16 черв.). - С. 5. 76-річницю від дня народження відзначив дворазовий олімпійський чемпіон, Почесний громадянин Сум В. С. Голубничий.
 13. 13. 13 Москаленко І. Володимиру Голубничому - 70! / І. Москаленко // Суми і сумчани. - 2006. - № 23 (8 черв.). - С. 5. 70-річчю від дня народження Заслуженого майстра спорту СРСР та України, Олімпійського чемпіона зі спортивної ходи були приурочені змаганнями зі спортивної ходи в місті. Найвеличніший легкоатлет світу - сумчанин! // Сумщина. - 2013. - № 22 (5 черв.). - С. 26. Коротко про спортивний шлях дворазового олімпійського чемпіона, Почесного громадянина Сум В. Голубничого. Народжені Україною. Історичний календар 2011 // Шкільна бібліотека. - 2010. - N 12. - С. 2-154. – Із змісту: Голубничий В.С. (02.06.1936). – С.70. Не Сумы перейти : 12 июня в Сумах прошел Кубок В. Голубничего (он же официальный чемпионат и молодежные игры Украины по спортивной ходьбе на 20 км) // Данкор. - 2010. - № 24 (16 июня). - С. А3. Нестеренко П. Виснажливі кілометри Голубничого / П. Нестеренко // Урядовий кур’єр. - 2006. - 6 черв. - С. 11. Нестеренко П. Олімпійські вогні Володимира Голубничого / П. Нестеренко // Суми і сумчани. - 2004. - № 27 (1 лип.). - С. 7. Уривок з нової книги «Долі людської мить». Нестеренко П. У чотирьох столицях світу / П. Нестеренко // Урядовий кур’єр. - 2004. - 25 берез. - С. 18. Про олімпійського чемпіона В. Голубничого. Осташевский М. Легендарный Голубничий : Лучшему скороходу современности исполнилось 70 лет / М. Осташевский // В двух словах. - 2006. - № 22 (1 черв.). - С. А10. Павлоцький В. А ми тую славу - піднімемо? / В. Павлоцький // Голос України. - 2009. - 8 серп. - С. 21. Володимир Куц, Володимир Голубничий - легенди світового спорту, родом із Сумщини. Поляченко А. Владимир Голубничий: "Зачем мне куда-то ехать? Здесь такая красотища: речка, парк, такая благотворительная аура..." / А. Поляченко // Панорама. - 2006. - № 35 (30 авг.-6 сент.). - С. А10.
 14. 14. 14 Поляченко А. Гордость Сумщины : В. С. Голубничему исполнилось 73 года / А. Поляченко // Панорама. - 2009. - № 24 (10-17 июня). - С. А17. Поляченко А. Наши люди в Барселоне / А. Поляченко // Панорама. - 2012. - № 50 (5-12 дек.). - С. А15. В. Голубничий разом з 24 іншими видатними легкоатлетами ввійшов до світового легкоатлетичного залу слави в Барселоні. Поляченко А. Непревзойдённый : Владимиру Голубничему исполнилось 74 года / А. Поляченко // Панорама. - 2010. - № 24 (9-16 июня). - С. А15. Поляченко А. Поздравили победами: Владимиру Голубничему исполнилось 70 лет / А. Поляченко // Панорама. - 2006. - № 23 (7-14 июня). - С. А14. Поляченко А. Увидеть Рим - и победить : [Владимир Голубничий] / А. Поляченко // Панорама. - 2014. - № 52 (24-51 дек.). - С. А15. Поляченко А. Человек-легенда [Владимиру Голубничему исполнилось 75 лет] / А. Поляченко // Панорама. - 2011. - № 24 (8-15 июня). - С. А3. "Прислушались к критике Голубничего..." : в Сумах прошли всеукраинские соревнования по спортивной ходьбе // Ваш Шанс. - 2013. - № 52 (25 дек.-1 янв.). - С. 23А. Равнение - на лучшего скорохода // Ваш Шанс. - 2010. - № 24 (16-23 июня). - С. 27А. Про чемпіонат України зі спортивної ходьби, який проходив у Сумах. Є фото В. Голубничого. Рева Г. Лицар п'яти кілець : Виповню’ється 70 років уславленому легкоатлету, дворазовому олімпійському чемпіону Володимиру Голубничому / Г. Рева // Сумщина. - 2006. - № 66 (2 черв.). - С. 1. Саныч Г. Голубничий снова лучший / Г. Саныч // Панорама. - 2010. - № 19 (5-12 мая). - С. А15. Почесний громадянин Сум удостоївся ще однієї нагороди на урочистій церемонії "Герої спортивного року" в номінації "Спортивна слава України".
 15. 15. 15 У манежу - ім’я чемпіона // Сумщина. - 2012. - № 94 (12 верес.). - С. 2. У Сумах, біля Легкоатлетичного манежу банківської академії відкрили Алею олімпійської слави. На фасаді манежу відкрили табличку, і тепер він носить ім’я дворазового олімпійського чемпіона В. Голубничого. Електронні ресурси Владимир Голубничий (Vladimir Golubnichy) СССР [Электронный ресурс] // athletics-sport.info. —Текст. данные. — 2015. — Режим доступа: http://athletics-sport.info/athletes/golubnichy-vladimir (дата обращения: 26.05.2016). — Название с экрана. Владимир Голубничий “Шагая по планете” [Электронный ресурс] // Vespo. — Текст. данные. — 2015. — 18 окт. — Режим доступа: http://vespo.com.ua/biografii-znamenityih-sportsmenov/legkaya- atletika/vladimir-golubnichiy/ (дата обращения: 26.05.2016). — Название с экрана. Голубничий Владимир Степанович [Электронный ресурс] // Личности. — Текст. данные. — 2016. — 26 мая. — Режим доступа: http://persons-info.com/persons/GOLUBNICHII_Vladimir_Stepanovich (дата обращения: 26.05.2016). — Название с экрана. Голубничий Володимир Степанович [Електронний ресурс] // Муніцип. інфор. портал. — Текст. дані. — 2014. — 9 груд. — Режим доступу: http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=41660 (дата звернення: 6.05.2016). — Назва з екрану. Коваль С. Владимир Голубничий легенда спортивной ходьбы [Электронный ресурс] // Клуб любителей бега «Виктория».— Текст. данные. — 2010. — 26 янв. — Режим доступа: http://www.klbviktoria.com/news/26-01-2010-4.html (дата обращения: 26.05.2016).—Название с экрана.
 16. 16. 16

×