Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Літературні шедеври на великому екрані.

450 views

Published on

Про екранізацію художніх творів

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Літературні шедеври на великому екрані.

 1. 1. Літературні шедеври наЛітературні шедеври на великому екранівеликому екрані слайд - презентаціяслайд - презентація Підготував відділ абонементу ДБУ для юнацтва
 2. 2. Завжди цікаво перечитувати улюблені книги,Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш приємно переглядатиале не менш приємно переглядати приголомшливі екранізації творів, від якихприголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух.просто захоплює дух. Кінематограф в сучасному світі найкращаКінематограф в сучасному світі найкраща реклама.реклама.
 3. 3. Екранізація творів українськихЕкранізація творів українських письменниківписьменників  УУ XXIXXI столітті українськийстолітті український кінематографкінематограф поки що не набувпоки що не набув очікуваного розмаху.очікуваного розмаху.  Однак, деякі відомі українськіОднак, деякі відомі українські художні книги, все ж таки, булихудожні книги, все ж таки, були екранізовані.екранізовані.
 4. 4. 84.4Укр1 Ф83 Франко І.Я. Украдене щастя. - Х.: Фоліо, 2011. - 639с. - (Шкільна б-ка української та світової літератури)
 5. 5. Украдене щастяУкрадене щастя (2004)(2004)  CCучасна версіяучасна версія однойменноїоднойменної п’єсип’єси Івана Франка.Івана Франка.  Чотирьохсерійна стрічкаЧотирьохсерійна стрічка українськогоукраїнського режисера Андріярежисера Андрія ДончикаДончика.. Саме йому вдалосяСаме йому вдалося показати, що упоказати, що у XXIXXI столітті людистолітті люди не втекли від одвічних проблемне втекли від одвічних проблем зради та невзаємних почуттів…зради та невзаємних почуттів…  Всі події відбуваються на ЗахіднійВсі події відбуваються на Західній Україні початку ХХI століття.Україні початку ХХI століття. Саундтрек до фільму створивСаундтрек до фільму створив Святослав Вакарчук.Святослав Вакарчук.
 6. 6. 84.4Укр6 Л63 Лис В.С. Століття Якова. - Х.: Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2011. - 240 с.
 7. 7. Століття Якова (2016)Століття Якова (2016)  Український історичнийУкраїнський історичний фільм з 4-х серій,фільм з 4-х серій, створений телеканаломстворений телеканалом «1+1»«1+1»  Роман, за мотивами якогоРоман, за мотивами якого була відзнята картина, єбула відзнята картина, є лауреатом українськоїлауреатом української премії «Коронація слова»премії «Коронація слова»  В основі сюжету – історіяВ основі сюжету – історія України очима волинськогоУкраїни очима волинського селянина-довгожителяселянина-довгожителя Якова Меха.Якова Меха.
 8. 8. 84.4Укр6 Р64 Роздобудько І. Гудзик: Психологічна драма. - Х.: Фоліо, 2008. - 222с. - (Колібрі)
 9. 9. Ґудзик (2008)Ґудзик (2008)  Екранізація психологічноїЕкранізація психологічної драми “Ґудзик” Ірендрами “Ґудзик” Ірен Роздобудько.Роздобудько.  Сама авторка виступилаСама авторка виступила сценаристом фільму.сценаристом фільму.  Фільм отримавФільм отримав нагороду занагороду за найкращий сценарій унайкращий сценарій у категорії «Телевізійнийкатегорії «Телевізійний фільм/Драма» на XIIIфільм/Драма» на XIII Міжнародному телевізійномуМіжнародному телевізійному фестивалі в Барфестивалі в Баріі (Чорногорія).(Чорногорія).
 10. 10. 84.4Укр1 Ш37 Шевченко Т.Г. Вірші. Поеми. - Х.: Фоліо, 2008. - 350с. - (Українська класика)
 11. 11. Катерина (2016)Катерина (2016)  «Катерина» - 4 серійна«Катерина» - 4 серійна мелодрама, знятамелодрама, знята «Sister's«Sister's Production»Production» на замовленняна замовлення телеканалу «1+1».телеканалу «1+1».  Проект є адаптацієюПроект є адаптацією однойменної поемиоднойменної поеми ТарасаТараса ШевченкаШевченка до сучасних реалій.до сучасних реалій.  Події у серіалі відбуваються уПодії у серіалі відбуваються у живописному селищіживописному селищі Шуляки наШуляки на ЧеркащиніЧеркащині, де у сім’ї, де у сім’ї консервативних педагогівконсервативних педагогів підростає донька Катерина.підростає донька Катерина.  Режисер –Режисер – Олександр ТименкоОлександр Тименко..  Автор ідеї та сценарист -Автор ідеї та сценарист - Андрій Кокотюха.Андрій Кокотюха.
 12. 12. Екранізація культових українських творівЕкранізація культових українських творів  В планах каналу 1+1В планах каналу 1+1 екранізація романуекранізація роману «Чорний ворон»«Чорний ворон» заза мотивами класикамотивами класика сучасної українськоїсучасної української літературилітератури ВасиляВасиля Шкляра.Шкляра.
 13. 13. Фелікс АвстріяФелікс Австрія  КомпаніяКомпанія FILMFILM..UAUA GroupGroup придбала права напридбала права на екранізацію твору сучасноїекранізацію твору сучасної української письменниціукраїнської письменниці Софії Андрухович.Софії Андрухович.  РоманРоман «Фелікс Австрія»«Фелікс Австрія» СофіїСофії АндруховичАндрухович у 2014 році ставу 2014 році став переможцем всеукраїнськоїпереможцем всеукраїнської преміїпремії «Книга року ВВС»,«Книга року ВВС», аа також отримав особливутакож отримав особливу відзнакувідзнаку «Форуму видавців»«Форуму видавців» уу Львові та преміюЛьвові та премію «ЛітАкцент«ЛітАкцент року».року». Книга стала справжнімКнига стала справжнім бестселером в Україні.бестселером в Україні.
 14. 14. Минулий рік став плідним на екранізаціїМинулий рік став плідним на екранізації популярних творів.популярних творів. У 2016 році на екранах з’явиУ 2016 році на екранах з’явилосялося чималочимало кіноадаптацій як нових, так і давно улюбленихкіноадаптацій як нових, так і давно улюблених творів.творів. Що ж краще – книга чи фільм?Що ж краще – книга чи фільм?
 15. 15. 84.7США Б87 Браун Д. Інферно: роман. - Х.: Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2013. - 608 с.
 16. 16. Інферно (2016)Інферно (2016)  Інферно»Інферно» -- американськийамериканський містичний пригодницькиймістичний пригодницький трилер режисера Ронатрилер режисера Рона Говарда, що вийшов 2016Говарда, що вийшов 2016 року.року.  Стрічка знята на основіСтрічка знята на основі однойменного романуоднойменного роману ДенаДена БраунаБрауна і є продовженнямі є продовженням фільмівфільмів «Код да«Код да Вінчі»Вінчі» тата «Ангели і демони».«Ангели і демони».
 17. 17. 84.4Вел М74 Мойєс Д. До зустрічі з тобою: роман. - Х.: Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2016. - 384 с.
 18. 18. До зустрічі з тобою (2016)До зустрічі з тобою (2016)  ..«До зустрічі з тобою»«До зустрічі з тобою» американський романтичнийамериканський романтичний фільм режисера Теа Шеррок зафільм режисера Теа Шеррок за сюжетом однойменного романусюжетом однойменного роману Джоджо МойєсДжоджо Мойєс..  Луїза знає, скільки кроків відЛуїза знає, скільки кроків від зупинки до її будинку і що,зупинки до її будинку і що, найпевніше, вона не кохає свогонайпевніше, вона не кохає свого парубка. Але навіть не уявляє,парубка. Але навіть не уявляє, як зустріч із чоловіком, прикутимяк зустріч із чоловіком, прикутим до інвалідного візка, можедо інвалідного візка, може змінити її життя...змінити її життя...
 19. 19. 84.7США Г74 Гоукінз П. Дівчина у потягу: роман. - Х.: Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2016. - 320 с.
 20. 20. Дівчина у потягу (2016)Дівчина у потягу (2016)  «Дівчина у потягу»«Дівчина у потягу» -- американський містичнийамериканський містичний фільм-трилер, знятийфільм-трилер, знятий Тейтом Тейлором заТейтом Тейлором за однойменним романомоднойменним романом Поли ГоукінзПоли Гоукінз..  Марк Платт - продюсерМарк Платт - продюсер фільму, отримавфільму, отримав нагороду на щорічнійнагороду на щорічній кінопремії Голлівуду укінопремії Голлівуду у категоріїкатегорії “Найкращий“Найкращий продюсер”.продюсер”.
 21. 21. 84.7США   В26  Вейр Е. Марсіянин: [роман]. - К.:  КМ Publishing, 2016. - 416 с.
 22. 22. Марсіянин (2015)Марсіянин (2015)  «Марсіянин»«Марсіянин»  - американський   - американський  науково-фантастичний фільм, науково-фантастичний фільм,  знятий Рідлі Скоттом за знятий Рідлі Скоттом за  однойменним романом Енді однойменним романом Енді  Вейра, який було адаптовано в Вейра, який було адаптовано в  сценарій Дрю Годдардом. сценарій Дрю Годдардом.   Фільм отримав нагороду в одній Фільм отримав нагороду в одній  із найпочесніших премій із найпочесніших премій  американської кіноіндустрії американської кіноіндустрії  “Золотий глобус”“Золотий глобус” у категорії  у категорії  “Найкращий фільм”,“Найкращий фільм”, а також   а також   актор Метт Деймон отримав актор Метт Деймон отримав  нагороду в категорії нагороду в категорії  “Найкращий актор”“Найкращий актор”
 23. 23. 84.7США  Ш49  Шерман К. Проти шторму: Правдива  історія найсміливішої рятувальної  операції берегової охорони в США /  К.Шерман, М.-.Тогіас; пер. А.  Дубченко. - К.: Наш Формат, 2016. -  280 с. - (Художня література)
 24. 24. Проти шторму (2016)Проти шторму (2016)  «Проти шторму»«Проти шторму»    - -  американський драматичний американський драматичний  фільм-катастрофа фільм-катастрофа режисера режисера  Крейга ГіллеспіКрейга Гіллеспі. В основу . В основу  сюжету стрічки лягла сюжету стрічки лягла  однойменна книга 2009 року, однойменна книга 2009 року,  заснована на реальних подіях.заснована на реальних подіях.  У фільмі події показані з точки У фільмі події показані з точки  зору молодого капітана Берні зору молодого капітана Берні  Вебера. Цю роль зіграв Вебера. Цю роль зіграв Кріс Кріс  ПайнПайн, більше відомий за , більше відомий за  фантастичними стрічками фантастичними стрічками  «Стартрек». «Стартрек». 
 25. 25. 84.4Вел  Б72  Бовен Д. Вуличний кіт на ім‘я  Боб: повість. - К.: Рідна мова,  2016. - 208 с. - (Світовий  бестселер рідною мовою) 
 26. 26. Вуличний кіт на імВуличний кіт на ім’’я Боб (2017)я Боб (2017)  Ця дивовижна кінострічка Ця дивовижна кінострічка  заснована на неймовірній, заснована на неймовірній,  але при цьому реальній але при цьому реальній  історії гітариста з Лондона. історії гітариста з Лондона.   Розповідь про те, як Розповідь про те, як  Джеймс Боуен, який Джеймс Боуен, який  відновлюється від відновлюється від  наркотичної залежності наркотичної залежності  вуличний музикант, зустрів вуличний музикант, зустрів  рудого вуличного кота і рудого вуличного кота і  його життя змінилося в його життя змінилося в  кращу сторону кращу сторону 
 27. 27. 84.4Фра   Б37  Бегбедер Ф. Любовь живет три  года: [роман]. - С.Пб.: Азбука,  2014. - 192 с. - (Азбука-классика)
 28. 28. Кохання живе три роки (2012)Кохання живе три роки (2012)  В основі фільму В основі фільму  однойменний роман "Кохання однойменний роман "Кохання  живе три роки" Фредеріка живе три роки" Фредеріка  Бегбедера. У 1997 році книга Бегбедера. У 1997 році книга  у найкоротший час стала у найкоротший час стала  бестселером у книгарнях бестселером у книгарнях  Європи. Європи.   У житті Марка жодного разу У житті Марка жодного разу  не було відносин, які тривали не було відносин, які тривали  довше трьох років. Але чи довше трьох років. Але чи  означає це, що його теорія означає це, що його теорія  вірна? вірна? 
 29. 29. 84.7США    Р49  Риггз Р. Дом странных детей:  роман. - Х.; Белгород: Кн. клуб  "Клуб семейн. досуга", 2012. -  432 с.
 30. 30. Дім дивних дітей міс Сапсан (2016)Дім дивних дітей міс Сапсан (2016)  «Дім дивних дітей міс«Дім дивних дітей міс Сапсан»Сапсан» - американський - американський  фільм-фентезі, знятий фільм-фентезі, знятий  Тімом Бертоном за Тімом Бертоном за  однойменною книгою однойменною книгою  Ренсома Ріггза. Ренсома Ріггза.   Фільм розповідає про 16-Фільм розповідає про 16- річного хлопчика, який річного хлопчика, який  відправляється на острів відправляється на острів  до загадкового сирітського до загадкового сирітського  притулку. притулку. 
 31. 31. 84.7США    К36  Керуак Д. У дорозі: роман. -  Х.: Фоліо, 2015. - 478 с. -  (Карта світу) 
 32. 32. На дорозі (2012)На дорозі (2012)  «На дорозі» - фільм  за «На дорозі» - фільм  за  однойменним романом однойменним романом  Джека КеруакаДжека Керуака, , режисер режисер  Уолтер Саллес.Уолтер Саллес.  Сюжет оповідає про Сюжет оповідає про  життя і пригоди життя і пригоди  молодого письменника молодого письменника  Села Парадайза і його Села Парадайза і його  друга Діна Моріарті.друга Діна Моріарті.
 33. 33. 84.7США    Ф66  Фіцджеральд Ф.-. Великий  Гетсбі: [повість]. - Тернопіль:  Навчальна книга - Богдан, 2016.  - 320 с. - (Маєстат слова)
 34. 34. Великий Гетсбі (2013)Великий Гетсбі (2013)  «Великий Гетсбі»«Великий Гетсбі»  -   -  австралійсько-американський австралійсько-американський  драматичний фільм у форматі драматичний фільм у форматі  3D, 3D, режисер Баз Лурманн.режисер Баз Лурманн.    Стрічка відкрила Стрічка відкрила 66-й 66-й  Каннський кінофестиваль.Каннський кінофестиваль.  Кетрін Мартін – постановник, Кетрін Мартін – постановник,  Беверлі Данн – декоратор,Беверлі Данн – декоратор,   отримали нагороду в премії отримали нагороду в премії  “Оскар”“Оскар” у категорії  у категорії “Найкраща “Найкраща  робота художника – робота художника –  постановника, художника – постановника, художника –  декоратора” декоратора” тата “Найкращий  “Найкращий  дизайн костюмів”дизайн костюмів”
 35. 35. 84.7США   Л55  Лі Г. Убити пересмішника...: роман  / пер. з англ. М. Харенко. - К.:  Молодь, 1975. - 269 с.
 36. 36. Убити пересмішника (2007)Убити пересмішника (2007)  «Убити пересмішника»«Убити пересмішника» -  -  художній фільм художній фільм режисера режисера  Роберта МалліганаРоберта Маллігана, відзнятого , відзнятого  за однойменним романом за однойменним романом  Гарпер Лі.Гарпер Лі.  2007 року стрічка опинилась на 2007 року стрічка опинилась на  25-й сходинці рейтингу25-й сходинці рейтингу 100  100  найкращих фільмів за історію найкращих фільмів за історію  кінематографу США.кінематографу США.  Грегорі ПекГрегорі Пек – отримав нагороду  – отримав нагороду  в одній із найпочесніших премій в одній із найпочесніших премій  американської кіноіндустрії американської кіноіндустрії  “Золотий глобус”“Золотий глобус”  та   та “Оскар”“Оскар” у  у  категорії категорії “Найкраща чоловіча “Найкраща чоловіча  роль”роль”
 37. 37. Наша адреса: 03127, Україна, м. Київ-127,  Проспект Голосіївський, 122 тел./факс 0038 (044) 257-5334 http://www.4uth.gov.ua/ Розклад роботи бібліотеки: Понеділок – п’ятниця – 10.00 – 20.00 Субота – вихідний Неділя – 10.00 – 18.00 Останній день місяця - санітарний Державна бібліотека України для юнацтва

×