Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Улюблені книги відомих людей

9,958 views

Published on

Відділ книгозберігання ДБУ для юнацтва пропонує до вашої уваги підбірку "Улюблені книги відомих людей".

Published in: Education
 • Be the first to comment

Улюблені книги відомих людей

 1. 1. Улюблені книги відомих людей Книжкова панорама Підготовлено відділом книгозберігання ДБУ для юнацтва
 2. 2. Стус Василь. Значний вплив на автора справила творчість А.Камю. Численні творчі перегуки з європейською та українською класикою засвідчують не тільки плідне навчання поета у своїх попередників і широту його світогляду, а й надають віршам філософської глибини, значущості.
 3. 3. Василь Симоненко - улюбленим письменником став Іван Петрович Котляревський. Часом з кабінету заввідділу культури “Молоді Черкащини” лунав дружній регіт. Смакуючи жартівливі описи пригод троянців, перелицьованих в українських козаків, уголос Василь читав уривки з “Енеїди” відвідувачам. Так, що було у Василя щось не тільки “від діда Тараса і прадіда Сковороди”, а й від прадіда, теж полтавця, Івана Котляревського.
 4. 4. Святослав Вакарчук – співак мріє відзняти фільм за драмою Марії Матіос "Солодка Даруся", бо це його улюблена книга.
 5. 5. Руслана Лижичко – вже в школі співачка зачитувалася книгою Жорж Санд «Консуело».
 6. 6. Андрій Макаревич Що читає Андрій Макаревич: І. Бабель "Одеські оповідання", А. та Б. Стругацькі "Важко бути богом"
 7. 7. Микола Жулинський Академік сказав, що книжка Сенеки “Моральні листи до Луцілія” у перекладі А. Содомори є його настільною. Там є навдивовижу актуальна сентенція: “Згодою розбудовуються малі держави, а незгодою руйнуються великі”. Це треба пам’ятати, адже суспільство, яке не знає світового набутку цивілізації — неповноцінне.
 8. 8. Борис Акунін про книгу А. Дюма "Три Мушкетери": Письменник говорить, що саме з цієї великої пригодницької історії, так живо і цікаво викладеною французьким класиком, почалася його любов до книг. Адже, за словами Акуніна "краща пригода - це читання".
 9. 9. Ден Браун - називає "Багато галасу даремно" Уільяма Шекспіра однією зі своїх улюблених книг. У цій найбільш відомій комедії Браун відмічає особливу гру слів, яку так майстерно зображував англійський класик.
 10. 10. Стівен Кінг - «Володаря мух» Вільяма Голдінга читає головний герой роману С. Кінга «Низькі люди в жовтих плащах» Боббі Гарфілд.
 11. 11. Соліст гурту “ТіК” Віктор Бронюк - І хто з авторів вам імпонує? - Сергій Жадан, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко
 12. 12. Сашко Положинський лідер гурту «Тартак», Своїм дітям придбав твори, які колись сам любив читати і, здається, виріс на них доволі непоганою людиною. Це, що називається, класика жанру: «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка, «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена, «Айвенго» Вальтера Скотта, «Тигролови» Івана Багряного. Останній твір вважаю одним із найкращих українських пригодницьких романів для юнацтва. А також «Чорний ворон» Василя Шкляра.
 13. 13. Білл Гейтс просто обожнює роман Джерома Д. Селінджера «Над прірвою в житі». Це історія про 16- річного підлітка на ім’я Холден, який гостро сприймає американську дійсність, відмовляючись приймати правила, за якими живе суспільство, а також критикує суспільну мораль.
 14. 14. Андрій Курков Улюбленою казкою дитинства був «Чарівник Смарагдового міста» Олександра Волкова Також із задоволенням прочитав останній роман Юрія Винничука «Танго смерті».
 15. 15. Лада Лузіна Улюблена книга дитинства української письменниці, зачитана нею до дір, - «Орден жовтого дятла» бразильця Монтейру Лобату. Лада дуже любить Михайла Булгакова і особливо їй подобається його «Біла гвардія»
 16. 16. Оксана Забужко Однією із моїх улюблених письмениць 20 століття є Карен Бліксен - дуже рекомендую. Це геніальна письменниця.
 17. 17. Сестри Тельнюк Дуже любимо «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко. Це та книжка кожного українця, яку волів би написати він сам.
 18. 18. Андрій Кокотюха: Мої улюблені автори впливають на мою творчість насамперед світоглядно. Український письменник Микола Гоголь - я наполягаю на тому, що це український письменник, російський письменник Сергій Довлатов, американський письменник Чарльз Буковські, Володимир Висоцький та класик американського чорного роману Раймонд Чайндлер. Ця п'ятірка - мої улюблені автори, я поділяю їхній світогляд, їхній погляд на життя мені близький. Інші автори можуть мені подобатись чи не подобатись ситуативно.
 19. 19. Софія Андрухович: З великою насолодою читала британських сучасних авторів. До них належить Маргарет Етвуд - авторка, яка мене схвилювала кількома своїми романами, які можна назвати історичними.
 20. 20. Сергій Довлатов Письменник зізнається, що творчість Антона Чехова стала для нього засадничою, багато в чому - повчальною. Він нерідко говорив, що хоче бути схожим в творчості на Антона Павловича. Оповідання і повісті Чехова були такі улюблені Довлатовим, тому що в них відсутнє повчання і моральне засудження, а ключове місце займало бажання об'єктивно описати дійсність і людей, в ній представлених.
 21. 21. Борис Нємцов Улюблена книга І. Ільф і Є. Петров «Дванадцять стільців»
 22. 22. Опра Уїнфрі … Не розлучається з книгою «Убити пересмішника» письменниці Харпер Лі, яка отримала за нього Пулітцерівську премію в 1961 році. Книга, написана в жанрі виховного роману, розповідає про життя в глухому містечку штату Алабама в часи «великої депресії».
 23. 23. Сергій Лук'яненко Оповідання Артура Конан Дойла про пригоди Шерлока Холмса і його вічного супутника Доктора Ватсона улюблені за те, що автор в кожній новій заплутаній історії виражає свою віру в справедливість і силу людського розуму, яку розкриває через вчинки і слова своїх головних героїв.
 24. 24. Джоан Роулінг у багатьох інтерв'ю говорила, що єдиний автор, яким вона захоплюється неподільно, чиї книги - ні що інше, як чарівні фантазії. Ця жінка - Джейн Остін. Роулінг говорила, що прочитала "Емму" Остін "щонайменше раз двадцять" і що вона "перечитувала романи Остін по колу".
 25. 25. Іван Кочерга –"Фауст" И.Гете був книгою, яку І.Кочерга читав протягом усього життя — від юності до смерті.
 26. 26. Мирослав Попович Найбільш затребуваним для мене філософом, до книг якого я звертаюся донині, звідки черпаю ідеї, є німецький філософ Іммануїл Кант.
 27. 27. Державна бібліотека України для юнацтва Наша адреса: 03127, Україна, м. Київ-127, просп. 40-річчя Жовтня, 122 тел./факс: 0038 (044)257-53-34 www.4uth.gov.ua Розклад роботи бібліотеки: понеділок - п’ятниця: 10.00-20.00 субота – вихідний неділя: 10.00-18.00 Останній день місяця – санітарний

×