Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

відкрите заняття

449 views

Published on

...

Published in: Internet
 • Be the first to comment

відкрите заняття

 1. 1. Відкрите заняття гуртка «Народний фольклор та етнографія» Брацлавський НВК «ЗОШІ-ІІІст.№1- гімназія»
 2. 2. Мета заняття • ознайомити учнів з обрядом українського весілля; навчити читати весільні пісні; аналізувати їх, звертаючи увагу на мотиви, настрій, художні засоби; формувати усвідомлення значення збереження звичаїв і традицій свого народу.
 3. 3. Рушник рішень
 4. 4. . Презентація
 5. 5. Робота в групах • Учні об'єднуються у групи, кожна з яких самостійно (за потреби — з допомогою учителя) читає та аналізує одну з весільних пісень ("До бору, дружечки, до бору", "А брат сестрицю та й розплітає", "Розвий, сосно, сімсот квіток", "Летять галочки у три рядочки", "Ой матінко, та не гай мене") за таким орієнтовним планом:
 6. 6. Робота в групах
 7. 7. Елементи народного весілля. Сватання
 8. 8. Перев’язування
 9. 9. Дівич-вечір
 10. 10. Одягання вінка
 11. 11. Покривання
 12. 12. Підсумок • — У листі до Ольги Рошкевич, датованому 1879 роком, Іван Франко так написав про українське народне весілля: "Скільки тут пречудових образів ... скільки чуття, скільки геніальних порівнянь, скільки глибоко старовинних споминок та окрушин, що становлять цінний матеріал соціологічний, етнологічний, язиковий. А скільки здорових, ясних і правдиво людських поглядів на життя! З якою теплотою оспівана доля жінки перед її шлюбом і по шлюбі! Якими широкими рисами змальований стан народу, що був колись у глибокій старовині! Мені слів не стає на похвалу тієї епопеї селянського життя".

×