Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ses çıkar

377 views

Published on

Ne zaman ses çıkaracaksın?

Published in: News & Politics
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Ses çıkar

 1. 1. SES ÇIKARTACAK KİMSE KALMADIĞINDA
 2. 2. NAZİLER onu almaya geldiklerinde, papaz o ünlü sözünü söylemişti: Önce yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım, “ben yahudi değildim” arkasından aydınları götürdüler, sesimi çıkarmadım “aydın değildim” sonra muhalefeti götürdüler, sesimi çıkarmadım “muhalefet değildim” peşinden çingeneleri götürdüler, sesimi çıkarmadım, “çingene de değildim” peş peşe demokratları, sosyalistleri, liberalleri götürdüler.... sesimi çıkarmadım, “çünkü hiçbiri değildim” En sonunda beni götürmeye geldiklerinde etrafıma bakındım, gördüm ki; “ses çıkartacak kimse kalmamıştı...''
 3. 3. Göreceksiniz bir gün bu ülkede de ses çıkartacak kimse kalmayacak. Önce cumhuriyetin en temel kavramı ''laik devlet'‘e el atıldı. Kurumların, ilkelerin bir bir içi boşaltıldı. Devleti ayakta tutan, ömrünü adamış, deneyimli, namuslu, suçsuz-günahsız, sessiz kadrolar çeşitli tehditlerle temizlendi. Peşinden de; MGK silindi... Ama Kimse ses çıkartmadı.
 4. 4. Özel af yasaları ile yargıçlar yetkisizleştirildi. Medyadaki muhalif programlar, yorumcular, yayınlar bir bir susturuldu. Kimseden ses-seda gelmedi. YÖK götürüldü. Cumhurbaşkanlığı ele geçirildi. Yakında sessiz kalanlara sıra gelecek. Sendikalar... Sanayiciler... Demokratlar... Laik-sivil toplum kuruluşları...
 5. 5. Tüm bunlar kaçınılmazdır. Çünkü bunların yerine konulacak kadrolar, kurumlar ve kavramlar vardır. Sermaye... işadamları.... sendikalar.... medya...Örgütler... İlkeler... Vardır. Bir karşı devrimdir bu. Birçok yanıltma yöntemi kullanılır, sırada olanların sesleri çıkmasın diye.
 6. 6. Hangisi “First Lady” Çağdaş, laik devletin hanımefendisi ?
 7. 7. Kimse sesini çıkartmıyor. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diye... Tersine destek var. Çünkü yoksullara “aş” “iş” gereksinimi var. “TOK” aydınlarda da halkını küçümseme var !!
 8. 8. Ama biri, onları da götürmeye geldiğinde... Ses çıkartacak kimse kalmamış olacak...
 9. 9. Şunu bir kere daha hatırlayalım. İran da Şah; “bizde şeriat tehlikesi yoktur” demişti... İran'ın 1975 Hükümeti (Hoveyda)
 10. 10. İran'ın 2005 Hükümeti (Ahmadinejad)
 11. 11. Vatan Toprağın yabancılara satılıyor mu ? {GAP-Antalya-İzmir-İstanbul-Trabzon…..} Doğal Kaynakların yabancılara peş_keş çekiliyor mu ? {Petrol-Bor-Altın….} Milli işletmelerin yabancılara devir ediliyor mu ? {THY-Bankalar-TürkTelekom…..} Milli kurumların yok ediliyor veya pasifleştiriliyor mu ? {Anayasa Mahkemesi-YÖK-MGK-Milli Eğitim…..} Peki, Sen Ne yapıyorsun ?
 12. 12. SENİ; KİMLER, NASIL YÖNETİYOR BİLİYOR MUSUN ? SEÇİM BÖLGENDE OY VERDİĞİN SİYASİ KİM ? TANIYOR MUSUN ? SENİN SEÇİMİNLE İKTİDARA GELEN KİŞİLERİN; SAHİP OLDUKLARI YETKİLERİ, SEÇİM ÖNCESİ VAADLERİNİ, SEÇİM SONRASI YAPTIKLARINI, ARTAN SERVETLERİNİN KAYNAKLARINI, BİLİYOR MUSUN ?
 13. 13. PEKİ MEMLEKETİN TEKRAR ZOR DURUMLARA DÜŞERSE, İŞGAL EDİLİRSE NASIL KURTULACAK ? a. ‘3 KULUVALLAH + 1 ELAM’ kurtaracak b. Çok para kazanan milletvekillerimiz kurtaracak c. Stratejik ortaklarımız kurtaracak d. Yabancılarla ortaklık kuran işadamlarımız kurtaracak e. İşbirlikçi medya kurtaracak f. AB kurtaracak
 14. 14. Atatürk’ün “Gençliğe Hitabı”nı okudun mu ? NUTUK’u okudun mu ? HEMEN OKU !..

×