Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

150 godina OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica

16,130 views

Published on

- plan aktivnosti

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

150 godina OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica

 1. 1. Izgled naslova Podnaslov
 2. 2. Povijest naše Škole • na mrežnoj stranici škole
 3. 3. prvih 150 godina OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica (1868-2018) PLAN OBILJEŽAVANJA ZNAČAJNIH OBLJETNICA OŠ VLADIMIRA NAZORA NOVA BUKOVICA „Što sanjah, ti ćeš i uradit moći“ (Štap, Vladimir Nazor)
 4. 4. U školskoj godini 2017./2018. obilježavamo sljedeće značajne obljetnice: • 160 godina od prvoga spomena školstva na ovom području (1857. stanovnici Nove Bukovice otkupili su jednu kuću koja je poslužila za prvu školsku zgradu; izvor Školska spomenica) • 150 godina od službenog otvaranja škole u Novoj Bukovici (10. siječnja 1868. otvorena je nova zgrada škole s jednom učionicom i sa stanom za učitelja; izvor Školska spomenica) • 50 godina otkako škola nosi ime Vladimira Nazora (od 9. lipnja 1968.) • 15. broj školskoga lista „Cvrčak“
 5. 5. od siječnja 2018 • rad na vizualnom identitetu Škole, stiliziranje postojećeg loga Škole, prezentacija školske himne i video-spota • predstavljanje programa proslave na Učiteljskom vijeću, Školskom odboru, Vijeću učenika, Vijeću roditelja, osnivaču Virovitičko-podravskoj županiji, na roditeljskim sastancima, lokalnoj zajednici Općini Nova Bukovica i u drugim prigodama • predstavljanje programa proslave na županijskim i drugim portalima, mrežnoj i Facebook stranici Škole, lokalnoj radio-postaji i dr. • predstavljanje programa proslave na županijskim stručnim aktivima, domaćinstvu županijskog natjecanja iz biologije • brošura i banner o školi - početak istraživanja Spomenice škole, prikupljanje i obrada podataka, skeniranje fotografija
 6. 6. Veljača 2018 • Videokonferencija 1. s Osnovnom školom Vijenac iz Osijeka: STEM učitelji fizike i učenici 7. razreda,predstavljanje škola, Kahoot kviz za učenike • Radionica 1. – Dan sigurnijeg interneta • Radionica 2. – microbitovi i robotika, 5. razred i tate (ekipno natjecanje) • Prikupljanje materijala i početak snimanja dokumentarnog filma o povijesti škole • „Najstariji razred“ – potraga za najstarijom fotografijom razrednog odjela u novobukovačkoj školi (odabrane fotografije bit će ispisane i uokvirene te postavljene u izložbi u Zavičajnom muzeju u Novoj Bukovici) • likovni natječaj uz obilježavanje 50 godina imena škole: za sve učenike Škole i učenike škola u Republici Hrvatskoj koje nose ime Vladimira Nazora
 7. 7. Ožujak 2018 • druženje sadašnjih učenika 7. i 8. razreda s bivšim najboljim učenicima generacije (Novinarska grupa, skype susreti s bivšim učenicima koji ne mogu nazočiti, zajedničko fotografiranje, domjenak) • početak uređivanja interijera i okoliša matične i područne škole (u studenome 2017. dobili smo nagradu za najljepšu Vanjsku učionicu u sklopu projekta Najljepši školski vrtovi) : nabava materijala i alata za rad, različitih sadnica, cvjetara, učenici oslikavaju zidove Škole (nabava boja, kistova i drugog materijala) • radionica 3. Eratostenov eksperiment • Vremenska foto- lenta (program Sutori) : izrada i postavljanje fotografija u obliku vremenske lente kojim se prikazuju najvažniji događaji iz povijesti škole uklopljeni u svjetska povijesna zbivanja
 8. 8. Travanj 2018 • izrada on-line knjige s pristiglim radovima na likovni natječaj • odabir najuspješnijeg likovnog rada učenika Škole za predložak pozivnicama na Svečanu akademiju, pohvalnica, zahvalnica i priznanja • izrada mobilnog okvira za snimanje selfie fotografije „Mojih prvih 150 godina“ • QR kodovi - postavljanje QR kartica po školi s podacima o povijesti škole, životu i djelu Vladimira Nazora, zanimljivostima iz školskog lista „Cvrčak – pripremanje za QR Kviz • Radionica 4. uz Dan dječje knjige – izrada slikovnica (i u on-line obliku) • Videokonferencija 2. – susret učenika slovačkoga jezika s prijateljima iz Zakladne škole Oščadnica iz Republike Slovačke • Digitalizacija 1. broja Cvrčka, priprema za on-line izdanje
 9. 9. Svibanj 2018 • QR kviz za učenike Škole: korištenje programa Spiral • Etwinning - prezentacija svih provedenih eTwinning projekata i uključenosti Škole u ovu europsku platformu uz izložbu fotografija nastalih tijekom eTwinning projekta "Windows to the past" • Škola u muzeju (Zavičajni muzej Nova Bukovica) - druženje učenika sa starijim sumještanima i umirovljenim učiteljima u muzejskoj učionici, izložba fotografija najstarijeg razrednog odjela uz izložbu starih i vrijednih izdanja knjiga iz školske knjižnice, starih imenika, dnevnika i sl. • Izrada pozivnica za Svečanu akademiju, pohvalnica, zahvalnica i priznanja Prijateljima škole • Radionica 5. – polaznici predškolskog programa i roditelji uz Majčin dan
 10. 10. Svibanj 2018 • 29. 5. 2018. (utorak) Predstavljanje 15. broja školskog lista „Cvrčak“ – izložba prijašnjih brojeva, povijest Cvrčka • Promocija brošure škole • postavljanje izložbe pristiglih likovnih radova i nagrađivanje učenika autora najuspješnijih radova • 30. 5. 2018. (srijeda) SVEČANA AKADEMIJA, sjednica Učiteljskog vijeća (priznanje za jubilarne godine staža), proslava Dana škole + rođendan Vladimira Nazora i središnji kulturno-umjetnički program pod nazivom "Što sanjah, ti ćeš i uradit moći!", • prikazivanje dokumentarnog filma o Školi , • dodjela zahvalnica i priznanja najuspješnijim učenicima (+nagrade za likovne radove), učiteljima i pojedincima „Prijateljima Škole“ u lokalnoj i široj zajednici, svečani domjenak za sve goste, snimanje zajedničke fotografije kolektiva Škole, snimanje svečane priredbe svih ostalih aktivnosti povodom Dana Škole • 1. 6. 2018. (petak) Sportski susreti učenika i roditelja, društvene obiteljske igre
 11. 11. Lipanj 2018 • „Dan Pjesnika“ – završetak literarnog natječaja za sve učenike osnovnih škola na području Virovitičko-podravske županije, književna večer i nagrađivanje najuspješnijih autora, izložba pristiglih radova
 12. 12. Pratite nas i pridružite nam se u proslavi 150 godine naše Škole Mrežna stranica škole Facebook stranica škole

×