Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Формування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів

8,318 views

Published on

В.В. Рівна, КЗ “Луганська СШ№57”, учитель-методист

Формування мовленнєвих компетентностей учнів початкових класів

 1. 1. Рівна Валентина Василівна Освіта: вища Педагогічний стаж: 24 роки Категорія: вища Місце роботи: КЗ “ЛСШ№57” “учитель-методист” Педагогічне кредо Жити так, щоб хотілось жити, Вчити так, щоб хотілось вчитись. “Педагог” в перекладі з грецької мови – той, що веде за собою.
 2. 2. Засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та відозміни але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови… (Костянтин Ушинський)
 3. 3. Види мовленнєвої діяльності 1. Аудіювання (слухання і розуміння мовних одиниць) 2. Говоріння (діалогічне і монологічне усне мовлення) 3. Читання (вголос і мовчки) 4. Письмо (письмові зв’язні висловлювання) Вимоги до навчальних досягнень учнів Уміти слухати і розуміти текст, визначати основну думку Будувати діалоги, переказувати тексти, створювати власні висловлювання Читати тексти правильно і усвідомлено Будувати письмові перекази і твори
 4. 4. Аудіювання-говорінняписьмо. 2. Читання-аудіюванняговоріння. Читання-говоріння-письмо. 4. Читання-говорінняаудіювання-письмо. 1. 3.
 5. 5.        вдосконалення звуковимови учнів і підвищення їхньої мовної культури; збагачення, уточнення й активізація словникового запасу молодших школярів; уміння вживати слова у властивому для них значенні, користуватися виражальними засобами мови залежно від ситуації і мети висловлювання; удосконалення граматичного ладу мовлення учнів; оволодіння нормами українського літературного мовлення; засвоєння найважливіших етичних правил спілкування; послідовно і логічно викладати думки.
 6. 6. Із власного досвіду Пісня на будь-якому етапі уроку І. Оголошення теми уроку на мелодію “Ой, на горі два дубки” Ти прикметника вивчай, Завжди в мові його знай. Ось веселий і сумний, /2р. Там високий і низький. Хлопець жвавий, ще й меткий, А буває і прудкий. Він буває і швидкий, /2 р. Ось прикметник наш який. Тема: прикметники синоніми, антоніми, багатозначні прикметники.
 7. 7. На мелодію “Щоб квітла Україна” Ми будемо дружити, Сміятись і радіти, Щоб радістю зігріти Близьких для нас людей. І матінку , і тата Ми будем шанувати, Хай квітне наша хата Щасливим буде день! Тема: дієслова неозначеної форми, складена форма дієслова майбутнього часу. Вивчення абетки Пісня “Букв в абетці 33” на мелодію “Ой на горі два дубки” Букв в абетці 33 /2р. Букв в абетці 33 /2р. пам’ятай це, друже ти. АБВГГДЕЄЖЗИІЇЙ К Л М Н О П Р /2р. знаємо про це тепер. СТУФХЦЧ ШЩЬЮЯ З голови нам не втече /2р. Вся ця азбучна сім’я.
 8. 8. ІІ. Вивчення нового матеріалу Пісні: “Реве та стогне Дніпр широкий” “Ніч яка місячна” “Ой у лузі червона калина похилилася” “Чорнобривців насіяла мати” Співають по 1 куплету кожен ряд. Завдання: 1) виписати іменник + прикметник, визначити число, рід, відмінок; 2) виписати іменник + прикметник, змінити за відмінками.
 9. 9. ІІІ. Робота під час фіз.хвилинок Пісня на мелодію “Улыбка” Посміхнись і стане веселіш, Посміхнись і в небі райдуга засяє. Поділися посмішкою ти, Хай вона тебе ніколи не лишає. І тоді, напевно, враз, затанцюють хмарки в нас, Навіть коник нам на скрипочці заграє. Із маленького струмка починається ріка Ну, а дружбу лише посмішка вертає. Електронна фізхвилинка для очей «Крошка Єнот»
 10. 10. ІV. Закріплення і систематизація знань Кожна група отримує корінь слова, утворює споріднені слова, прикметник (іменник) розбирає за будовою -україн- (Україна, україночка, українець, український) -квіт- (квітка, квітковий, квітучий, квітник) -батьк- (батько, Батьківщина, батьківська ) -мам- (мама, мамина , мамуся, мамочка) Після перевірки куплет із пісні “Мамина сорочка” А сорочка мамина біла-біла, А сорочка мамина серцю мила, А сорочка мамина зігріває Я її до серденька пригортаю. Завдання Письмо по пам'яті. Морфологічний розбір речення. Ім. Дієсл. Займ. Ім. Пр. Прикм. Ім. Українці, перетворіть свою Батьківщину на квітучий край.
 11. 11. V. Розвиток мовлення Робота в групах Підготовча робота: підібрати влучні вирази, епітети про маму (Люба, мила, ніжна, очі- неначе волошки в житі, голос дзвінкий, мов спів солов„я…) Скласти поетичні рядки І група “Веселі” Матусю мила, ніжна, Тебе я всім серцем люблю. Завжди будь щаслива, весела, Для тебе я мрію й живу. ІІ група “Кмітливі” Мама, матінка, матуся, Рідна ненечка моя. Голос мами дзвінкий, ніжний, Як та пісня солов'я.
 12. 12. ІІІ група “Розумні” Матусині руки моторні і жваві, Бо вміють багато в житті. Вони вишивають і в'яжуть Смачненькі варять борщі. І пестять коли я слухняна, І вправно беруть олівці. ІV група “Дотепні” Тихий, ніжний голос мами Я з дитинства пам'ятаю, А ту пісню колискову, Я сестричці вже співаю.
 13. 13. Авторський вірш “ Коли сонце…” Коли сонце за обрій сідає, Спить утомлений вітер в гаю – Я дитинство своє пригадаю І матусю рідну свою. То була, все ж, щаслива година, Бо велика і дружна родина На Великдень сідала до столу, Охрестившись в кутку на ікону. Мої сестри були молоді і вродливі, І брати все жадали на долю щасливу, І матусині руки варили борщі, Веселилися всі ми тоді від душі… Та роки невблаганно минають. Вже бабусями внуки нас величають. Усе рідше збираємось ми за столом, І сумніше чомусь, і пісні всі сумні, Мабуть винні у тому осінні вітри, Що женуть нас за обрій, Де сонце сідає, Де веселка за гаєм барвами грає.
 14. 14. Запрошуємо до співробітництва Як я працюю – творчо і активно, Люблю дітей і мову я люблю. Частенько в клас заходжу я без гриму, Та зміну образу я вчительки люблю. Надворі дощ і настрій препоганий. Колеги скажуть: “Боже, як учить?!” Я посміхнусь: “Ну дощ. Так це ж прекрасно! Для мрій, для злетів, для землі” На семінарах ми чомусь скучаєм, Забули вже про злети мрій, Але ж ти вчитель по своїй природі І духом падати ніколи ти не смій”

×