Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Образ жаби

1,352 views

Published on

Образ жаби

Published in: Design
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Образ жаби

 1. 1. Образ жаби в літературі Фольклор Літературна казка Байка Повість 5 клас 5 клас 6 клас 7 клас
 2. 2. Пригадаємо теорію літератури Що таке приказка? Що таке загадка? Що таке фольклор? Що таке прислів′я? Чим відрізняються прислів′я від приказки?
 3. 3. Прикмети про жабу  Разом з жабою в будинок входить удача.  Якщо жаби починають восени ховатися глибоко у воду, то це може передвіщати швидке настання холодної осені.  Якщо жаби в болоті й річці сильно квакають - до дощу.  Жаби навесні починають квакати тільки після першого грому; навіть якщо його й не було чутно людям, жаби без грому не заквакають.  Якщо брати жаб у руки, будуть бородавки.  У людини не будуть потіти руки, якщо часто й подовгу буде тримати в руках жабу.  Убити жабу, то дощ піде.  Жаби квакають до сильної негоди.
 4. 4. Чи виважені народні теорії про жабу? Як краще перекласти Руйнівники міфів Руйнівники легенд Лінгвістичне дослідження
 5. 5. Літературознача довідка Міф (від грец. Μύθος — казка, переказ, оповідання) — оповідання про минуле, навколишній світ, яке описує події за участю богів, демонів і героїв та історії про походження світу, богів і людства. Міфи характерні для первісних народів, що перебували або перебувають на стадії дораціонального, дофілософського і дорелігійного мислення. Окремі міфи складаються у міфологію того чи іншого народу, яка лежить в основі характерного для нього світогляду. Леге́нда (лат. legenda — те, що слід прочитати) — жанр літератури і фольклору. Малосюжетна фантастична оповідь міфологічного, апокрифічного чи історико- героїчного змісту з обов'язковою спрямованістю на вірогідність зображуваних подій та специфікою побудови сюжету на основі своєрідних композиційних прийомів (метаморфози, антропоморфізації предметів, явищ природи тощо). У буденній сучасній мові слово «міф» часто використовують для позначення популярного, хоча й помилкового твердження.
 6. 6. Загадки про жабу Не звір, і не птах, Усього боїться. Наловить мух – І у воду - плюх! На лузі по купинах Стрибають листочки! Опуклі вічка І криві лапки. Тільки де ж вушка?! Хто це? Підростала – хвіст ростила, Плаття темне носила. Підросла – зеленою стала, Хвіст на весла поміняла.
 7. 7. Прислів'я й приказки про жабу Скільки води не пити, а жабі волом не бути. Не бий з гармати по жабі. Де птахів немає, там і жаби за солов'їв сходять. Не бувати бичком жабі. У своєму-то болоті й жаба співає. Не страшні жабі гармати. Жаба й та хоче, щоб її болото найбільшим було. Назвіть лише приказки
 8. 8. Образ жаби у вивчених творах Леонід Глібов «Жаба й Віл» Алегорія (грецьк. allegoria, від alios — інший і agoreuo — говорю — інакомовлення) — спосіб двопланового художнього зображення, що ґрунтується на приховуванні реальних осіб, явищ і предметів під конкретними художніми образами з відповідними асоціаціями з характерними ознаками приховуваного. Наприклад: сваволя можновладців над беззахисною людиною — Вовк та Ягня (однойменна байка Л.Глібова), борці за волю України — каменярі (однойменна поезія І. Франка). Алегоричні образи переважно є втіленням абстрактних понять, які завжди можна розкрити аналітично, вони найяскравіші у літературних байках і сатиричних творах. Чи могла жаба луснути?
 9. 9. Які на смак маленькі жабенята? Чи могло таке бути насправді?
 10. 10. Жаба в казках «Царівна жаба» (народна казка) Г.К. Андерсен «Дюймовочка» (літературна казка)
 11. 11. Метаморфоза (грецьк. methamorphosis — перетворення) — перетворення однієї форми образу на іншу, видозмінення тропа. М. — найдавніший троп, у ній вбачається відгомін міфологічного світосприйняття, за яким всі явища трактуються взаємоперехідними: "Струнка тополя тонша й тонша,/ мов дерево ставало б птахом" (Б.- І.Антонич). Цей троп часто зустрічається в баладах і казках
 12. 12. Написання сучасної казки-фанфіка «Царівна -жаба» або оповідання «Перевтілення чи пригоди Жорика» Фанфік (також фенфік; від англ. Fan — прихильник та fiction — художня література) — це різновид творчості шанувальників популярних творів мистецтва (так званого фан-арту в широкому значенні цього слова), літературний твір, заснований на якому- небудь оригінальному творі (як правило, літературному чи кінематографічному), що використовує його ідеї, сюжет або персонажів. Фанфік може бути продовженням, передісторію, пародією, «альтернативним всесвітом», кросовером ("переплетінням" кількох творів) тощо. Інше визначення: фанфік — жанр масової літератури, створеної за мотивами художнього твору фанатом цього твору для читання іншими фанатами, який не має при цьому комерційної мети.
 13. 13. Зачин Це диво трапилося навесні. У деякому царстві, деякому государстві, було в царя три сини, три соколи, три красені. Настав їм час створити сім′ю. Дав цар юнакам лук зі стрілами і відправив у чисте поле, куди поцілять, там і доля. Старшим синам доля посміхнулася. У вельможі двори стріли потрапили, а от молодшому, царевичу Івану, не пощастило. Стріла в болото поцілила. Прямо в жабу… Трапилося це диво навесні. Спочатку він був маленькою ікринкою. Потім смішним пуголовком. І ось нарешті жаба – Жорик. Він уміє стрибати, а як він співає, що соловей у вишневому цвіті. Його болото найкраще у світі, ось тільки одна турбота: весна - пора кохання! Коли ж почує його романтичне «ква» та, в чиїх очах потоне саме небо?...

×