Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jezyk perswazji. Komunikat z NIE

27,572 views

Published on

Umysł ludzki nie rozumie zaprzeczeń. Najpierw analizuje całość zdania, a dopiero w ostatnim kroku zwraca uwagę na zaprzeczenie. Jak wykorzystać tę wiedzę do wpływania na innych? O tym w prezentacji.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jezyk perswazji. Komunikat z NIE

 1. 1. „Nie czytaj tego tekstu” Czy wiesz jak zareagował podświadomie Twój mózg na ten komunikat?
 2. 2. „tego + tekstu” Najpierw przeanalizował końcówkę.
 3. 3. „ czytaj + tego tekstu” Później szybko dodał do niej czasownik.
 4. 4. „Nie + czytaj tego tekstu” A dopiero na samym końcu dorzucił zaprzeczenie. Po czym zabrał się za kolejną analizę.
 5. 5. Ale po co Ci ta wiedza?
 6. 6. Do wpływania na zachowanie otaczających Cię osób. Do przekazywania precyzyjnych komunikatów. Do obrony przed perswazją i manipulacją.
 7. 7. Zanim poznasz technikę tworzenia komunikatów z „nie”, spójrz jak wykorzystują ją sprzedawcy: „Proszę jeszcze nie myśleć jak wiele zyska Pan kupując ten super szybki motor.”
 8. 8. „Jeszcze teraz nie kupuj tego notebooka. Spójrz jeszcze raz jak wiele możesz zyskać za tak atrakcyjną cenę.”
 9. 9. „Proszę wyobraź sobie promocję, która nie kończy się za dwa dni, ale taką, w której zaoszczędzisz aż tysiąc złotych.”
 10. 10. Jak zbudować komunikat, by zaprzeczenie działało na naszą korzyść?
 11. 11. Zacznijmy od prostego schematu: słowo N i e + to co chcemy osiągnąć od drugiej osoby „Nie myśl o jutrzejszym teście.” „Nie myśl o pieniądzach.”
 12. 12. Stworzenie samego komunikatu to jednak za mało. Dlatego należy pamiętać o jego rozwinięciu, w celu uzasadnienia. „Nie myśl o jutrzejszym teście. Tylko przypomnij sobie najważniejsze zagadnienia, o których rozmawialiśmy przez ostatni miesiąc.”
 13. 13. „Nie myśl o pieniądzach. Skup się tylko na efektywnej pracy z kluczowymi Klientami, a błyskawicznie uzyskasz podwyżkę.”
 14. 14. Pamiętaj jednak by uważnie budować komunikaty zawierające zaprzeczenie. W innym przypadku możesz sobie zaszkodzić.
 15. 15. Dlaczego? „Nie spóźnij się!” Przeanalizuj jak może zachować się odbiorca gdy napotka na jeden z poniższych komunikatów? „Nie kupuj u konkurencji!” „Marta, tylko nie stresuj się. Powiem coś ważnego.”
 16. 16. Spodobała Ci się ta prezentacja? Zajrzyj na mojego bloga – piszę w nim o copywritingu, komunikacji interpersonalnej oraz rozwoju osobistym. www.napisztekst.pl KONTAKT SZKOLENIA OFERTA

×