Advertisement

More Related Content

Slideshows for you(18)

Advertisement
Advertisement

ВІЛ- СНІД.ppt

 1. ВІЛ/СНІД
 2. 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом і толерантності із ВІЛ- інфікованими • Головна мета цього дня — звернути увагу міжнародної спільноти на проблему. • Червона стрічка — символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД
 3. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) - вірус, що вражає імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету.
 4. ВІЛ вражає Т-лімфоцити, що служать для його розмноження Т-лімфоци́ти відіграють центральну роль у здійсненні клітинної специфічної імунної відповіді. Кров людини. Т- лімфоцити у вигляді кульок, еритроцити — дископодібні клітини.
 5. У 1983р. Люк Монтаньє (Франція) та у 1984р. Роберт Галло (США) незалежно один від одного, знайшли вірус в крові хворих, померлих від нової хвороби. і назвали його вірусом імунодефіциту людини. Збудник — вірус, що має вигляд спіралі в трикутній серцевині. За короткий час ВIЛ поширився в усьому свiтi. Людство вперше дiзналось про небезпечну хворобу в 1981 роцi.
 6. ШЛЯХИ ЗАРАЖЕННЯ
 7. Шлях 1 (найпоширеніший): Статеві контакти У ВІЛ-позитивної людини концентрація вірусу найбільш висока в крові, лімфі, спермі, вагінальних виділеннях та грудному молоці. При цьому в сльозах, слині, поті, сечі, блювоті, виділеннях з носа концентрація ВІЛ недостатня для інфікування.
 8. Наркомани часто користуються спільними шприцами, де є залишки крові - тому ризик зараження дуже високий. В Україні 50 тисяч молодих людей з подвійним діагнозом – ВІЛ-наркоманія… Шлях 2 : Ін’єкційне вживання наркотиків.
 9. Зараження дитини відбувається: • внутрішньоутробно; • при пологах; • через грудне молоко Шлях 3: Від інфікованої матері до дитини
 10. Шлях 4: При використанні нестерильних медичних інструментів, неперевіреної крові, при пересадці органів Лікарі, майстри манікюру, тату, пірсингу та інші обов’язково мають стерилізувати, або використовувати одноразовий інструмент, щоб не допустити передачу вірусу через кров - оскільки є багато людей, які не підозрюють, що хворі.
 11. Стійкість вірусу в навколишньому середовищі • В зовнішньому середовищі, при висушуванні клітин крові чи лімфи, інфікованих ВІЛ, вірус гине протягом декількох діб. • В крові, спермі при температурі 23-27°С вірус зберігає активність протягом 15 днів, при 36-37°С - 11 днів. • В крові, призначеній для переливання, вірус переживає роки, а в замороженій сироватці його активність зберігається до 10 років. • ВІЛ швидко гине при використовуванні дезинфікуючих засобів, ультрафіолетового опромінювання; при нагріванні вище 56°С втрачає активність через 30 хв.
 12. Перевірка донорської крові обов'язкова, оскільки вона може бути інфікована ВІЛ, гепатитом В чи С
 13. Розподіл шляхів передавання ВІЛ- інфекції в Україні
 14. ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ:
 15. Рукостискання Обійми Через їжу Через спільний посуд Спільний унітаз Контакти по роботі Предмети побуту Спільний душ
 16. Через телефон Повітряно- крапельним способом В басейні В офісах В спортзалі Під час спілкування Під час медогляду За горнятком чаю
 17. ОЗНАКИ ІНФІКУВАННЯ ВІЛ:
 18. У більшості людей після зараження ВІЛ не спостерігається жодних симптомів. Іноді за кілька днів можуть з'явитися симптоми, що нагадують грип: • головна біль; • висипання на шкірі ; • лихоманка; • збільшення лімфовузлів; • втрата 10% ваги тіла впродовж двох місяців; • слабкість. Проте ці симптоми за кілька тижнів минають самі по собі.
 19. 1. Період «вікна» - це час, коли вірус вже є в крові людини, але аналізи його ще не виявляють. 2. Безсимптомний період (8-10-12 років) - порушується система імунного захисту і розвиваються захворювання, спричинені збудниками різних інфекцій. Виявляються зміни показників складу крові. Людина не підозрює хворобу. 3. Стадія персистуючої генералізованої лімфаденопатії - збільшення лімфатичних вузлів ( підщелепних і привушних) – зазвичай перший прояв ВІЛ-інфекції. 4. СНІД - різкі погіршення здоров’я. Проявами його є герпес, втрата ваги, постійне почуття втоми, грибкові ураження шкіри і слизових оболонок, некрози, туберкульоз, саркома Капоші, ракові захворювання. Періоди ВІЛ-інфекції
 20. ОЗНАКИ СНІДУ: лімфоденопатія, саркома Капоші
 21. АНТИРЕТРОВІРУСНА ТЕРАПІЯ • ВІЛ – РНК-вмісний вірус родини ретровірусів. • Препарати, що входять до антиретровірусної терапії, пригнічують розмноження вірусу, не дозволяючи хворобі прогресувати та перейти в стадію СНІДу. • На ліки для одного хворого необхідно майже 2 млн. гривень на рік.
 22. Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження
Advertisement