Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

ігри на кухні

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Центр РПРСА «Пагінець»
консультація для батьків
Ігри на кухні
Рівне 2014
На кухні граємося, мовлення розвиваємо.
Не секрет, що значну частину часу ви проводите на кухні. Намагайтеся
використовува...
Картини із шкарлупки
Не викидайте шкаралупу варених яєць, вона буде чудовим матеріалом для
дитячих аплікацій. Розкришіть ш...
Advertisement
Upcoming SlideShare
Ігри на кухні
Ігри на кухні
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 6 Ad
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (10)

Similar to ігри на кухні (20)

Advertisement

More from Tanya Kovalchuk (10)

Recently uploaded (20)

Advertisement

ігри на кухні

  1. 1. Центр РПРСА «Пагінець» консультація для батьків Ігри на кухні Рівне 2014
  2. 2. На кухні граємося, мовлення розвиваємо. Не секрет, що значну частину часу ви проводите на кухні. Намагайтеся використовувати його для спілкування з дитиною. Ви зайняті приготуванням вечері, а ваш малюк вертиться біля вас. Запропонуйте йому перебрати горох, рис, гречку або навіть пшоно - тим самим малюк надасть вам посильну допомогу, та в одночасно потренує свої пальчики. Адже розвиток пальчиків тісно пов'язаний з розвитком мови. Ігри з крупою На тарілку (рознос) насипати тонкий шар крупи (манної, гречаної або будь-якої іншої). Краще, якщо посуд буде різнокольоровий. Вказівний пальчик дитини перетворюється в чарівний олівець, який буде малювати квітку, сонечко, мордочку.. Попелюшка Насипте в миску макарони різного виду (черепашки, спіральки, трубочки) і запропонуйте малюкові їх розсортувати. Порахуйте разом з дитиною, скільки макаронів кожного виду було в мисці. Крім того, макарони-трубочки можна нанизувати на шнурівку, вийде намисто. Одночасно відбувається розвиток дрібної моторики. Чарівні макарони І травичку, і квіти, і сонечко можна викласти з макаронних виробів. Ви сміливо можете придумати свої ігри! Настільний хокей Поставте на стіл рознос або картонну коробку від цукерок (це буде хокейне поле, кути - ворота). Дайте дитині горошину (м'яч) і трубочку-соломинку від пакета з соком (ключка). Нехай малюк пограє в хокей, поки ви займаєтеся справами. Ця «проста» гра тренує спритність і координацію рухів.
  3. 3. Картини із шкарлупки Не викидайте шкаралупу варених яєць, вона буде чудовим матеріалом для дитячих аплікацій. Розкришіть шкаралупу на шматочки, які дитина могла б легко брати пальчиками, розфарбуйте її будь-якими доступними барвниками. Спочатку нанесіть на картон тонкий шар пластиліну, він буде фоном, а потім викладайте малюнок або візерунок із шматочків яєчної шкаралупки. Ігри з солоним тістом Захоплюючими можуть бути ігри з солоним тістом. Вироби з нього зберігаються дуже довго, ними навіть можна гратися. Рецепт приготування тіста простий: дві склянки борошна, один стакан солі, один стакан води (її можна підфарбувати), дві столові ложки рослинної олії - все змішати, трохи підігріти і вийде м'який клубок. Ліпіть на здоров'я! Ліпка з тіста Якщо ви замісили тісто, то зробіть і для вашої дитини невеликий шматочок тіста з 1,5 чашок борошна, 0,5 столової ложки солі, 0,25 чашки води (додавати поступово) і 0,25 чашки рослинного масла (додавати поступово), можете ще додати трохи фарби. Нехай дитина виліпить з цього тіста іграшки, їжу для ляльок, або просто помне у своїх ручках. Таке тісто, упаковане в поліетиленовий пакет, можна довго зберігати в холодильнику. Ігри із сірниками Хто сказав, що сірники дітям не іграшка? Пограємося? Із сірників можна скласти травичку, квітку. Що звучить?
  4. 4. Помішуючи ложкою в склянці, закриваючи кришкою каструлю, запропонуйте дитині, яка відвернулася відгадати, які предмети можуть видавати такі звуки. «Смачні» слова» Почастуємо один одного "смачними" словами. Дитина називає "смачне" слово і "кладе" його вам на долоньку, а потім ви йому, і так до тих пір, поки не "з'їсте" все. Можна пограти в "солодкі", "кислі", "солоні", "гіркі" слова. Кіт у мішку Підберіть кілька невеликих предметів різної форми (наприклад, овочів, фруктів, або якихось кухонних дрібниць). Покладіть предмети в непрозорий пакет. Засунувши руки в пакет, дитина повинна обмацати предмети, по черзі назвати і витягти їх. Можна урізноманітнити гру. Взяти два пакети, і в кожен покласти однакові набори предметів. Малюк спочатку повинен вийняти предмет з одного пакету, а потім на дотик знайти такий же в іншому. Кораблики та підводні човники Поставте перед дитиною каструлю з водою. Дайте їй кришки від банок (це будуть кораблі), на них покладіть які-небудь дрібні предмети, наприклад, фасолинки (це моряки). Нехай малюк пограється з цими корабликами, поки ви будете готувати обід. Запропонуйте дитині кілька різних предметів, і нехай вона відгадає, які з них будуть плавати у воді, а які ні? Потім, зрозуміло, треба перевірити на практиці..
  5. 5. Ігри з водою Діти люблять гратися з водою, переливати її з однієї посудини в іншу. Якщо не боїтеся калюж, дайте своєму малюкові стаканчики, пляшки, баночки, які не б'ються. Нехай наливає в них воду, сидячи на підлозі над мискою, або стоячи на стільці біля раковини. Буря в склянці Для цієї гри необхідні соломинка для коктейлю і стакан з водою. Посередині широкого язика кладеться соломинка, кінець якої опускається в склянку з водою. Дитина дме через соломинку, щоб вода завирувала. Слідкуйте, що б щоки не роздувалися, а губи були нерухомі. «Квасолеві гонки» Коробка з-під цукерок обладнана, як доріжки для бігунів - «квасолинок», а починають вони біг за допомогою «вітру» з трубочок для коктейлів. Переможе той, хто швидше «доведе» свого «бігуна» до фінішу. «Горох проти горіхів» Проводиться матч на «хокейному полі» (коробка від цукерок), «ключки» - трубочки для коктейлю. Виграє той, хто швидше задме своїх «гравців» у ворота супротивника. «Гравці» (2-3 горошини і 2-3 горіха) попередньо розкидані по всьому полю. Кошеня На блюдечко покласти трохи згущеного молока, сметани, варення ..., і злизувати його язичком як кошеня. Можна лизати язичком морозиво. .
  6. 6. Ігри з водою Діти люблять гратися з водою, переливати її з однієї посудини в іншу. Якщо не боїтеся калюж, дайте своєму малюкові стаканчики, пляшки, баночки, які не б'ються. Нехай наливає в них воду, сидячи на підлозі над мискою, або стоячи на стільці біля раковини. Буря в склянці Для цієї гри необхідні соломинка для коктейлю і стакан з водою. Посередині широкого язика кладеться соломинка, кінець якої опускається в склянку з водою. Дитина дме через соломинку, щоб вода завирувала. Слідкуйте, що б щоки не роздувалися, а губи були нерухомі. «Квасолеві гонки» Коробка з-під цукерок обладнана, як доріжки для бігунів - «квасолинок», а починають вони біг за допомогою «вітру» з трубочок для коктейлів. Переможе той, хто швидше «доведе» свого «бігуна» до фінішу. «Горох проти горіхів» Проводиться матч на «хокейному полі» (коробка від цукерок), «ключки» - трубочки для коктейлю. Виграє той, хто швидше задме своїх «гравців» у ворота супротивника. «Гравці» (2-3 горошини і 2-3 горіха) попередньо розкидані по всьому полю. Кошеня На блюдечко покласти трохи згущеного молока, сметани, варення ..., і злизувати його язичком як кошеня. Можна лизати язичком морозиво. .

×