input   0.25 €              80 %      input = rritja per perqindje
input   0.45 €         ...
= rritja per perqindje

er euro
input   0.25 €   80 %  input = rritja per perqindje
input   0.45 €  0.25 €  inputi
variable  0.20 €  0.20 € ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

1.6 Per Sa Perqind U Rrit Qmimi Dhe Rrite Qmimi Per Kete Perqindje

2,223 views

Published on

informatik

0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
2,223
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
9
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

1.6 Per Sa Perqind U Rrit Qmimi Dhe Rrite Qmimi Per Kete Perqindje

 1. 1. input 0.25 € 80 % input = rritja per perqindje input 0.45 € 0.25 € inputi variable 0.20 € 0.20 € rritja per euro persent 80 % 0.45 € rezultati i vleres qelulat me ketë ngjyrë janë te hyrat (inputet) qelulat me ketë ngjyrë janë rezultatet
 2. 2. = rritja per perqindje er euro
 3. 3. input 0.25 € 80 % input = rritja per perqindje input 0.45 € 0.25 € inputi variable 0.20 € 0.20 € rritja per euro persent 80 % 0.45 € rezultati i vleres

×