Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для
всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху
всій машині. Остання заіржа...
Ця професія вічна. Як би не мінялося суспільство, як би
далеко не йшло воно у своєму розвитку, без учителя воно
ніколи не ...
Саме вчитель є тим фундаментом,
на якому зростає суспільство, тому що в
кожної людини –
від Президента до робітника – був ...
Сучасний
учитель
Духовне
багатство
Загальна й
національна
культура
Культура
мовлення
Педагогічні
здібності
Наукова
ерудиці...
Учитель має володіти величезним талантом
любові, безмежною відданістю своїй справі, щоб на довгі
роки зберегти бадьорість ...
Сучасний учитель має бути яскравою
особистістю, енциклопедією знань, якого із
захопленням слухають на уроці учны, з яким ц...
Педагогічна діяльність вимагає від людини
певних вольових якостей : витримки,
терпіння, послідовності, наполегливості,
сам...
Професія учителя одна з самих шанованих,
почесних і відповідальних професій. Можна сказати,
що учитель створює майбутнє кр...
Вихованням і навчанням можуть займатися люди з
схильністю і любов'ю до цієї справи. Учитель повинен
любити і передавати св...
• Справедливість Справедливість
• Володіння предметом Доброзичливість
• Оптимізм Володіння предметом
• Людяність Відповіда...
Сучасний учитель повинен бути; розуміючим (75%); поважати своїх
учнів (53%); уважним, готовим надати допомогу, підтримати ...
Якості людини, якій краще не працювати учителем:
1. Агресивний, грубий, ображає учнів, застосовує фізичну силу,
нетактовни...
Сучасний учитель
відповідальний, креативний
доброзичливий, з ними легко в спілкуванні;
тактовний, чуйний, щирий;
уміє посм...
• Посміхайтеся! Посмішка збагачує тих, хто її
отримує, і не обідняє тих, хто її дає ! Вищим
проявом педагогічної успішност...
• Чітко висловлюйте свої думки, будьте ввічливим і чемним
співрозмовником.
• Говоріть прямо і чітко те, що ви хочете сказа...
“10 золотих правил ”сучасного вчителя
1. Безмежно люби дітей.
2. Ніколи не будь нудним.
3. Йди вперед, не
зупиняйся.
4. Не...
Учитель – це покликання, учительство – це служіння, а
не робота. Тому вчитель повинен працювати не заради
заробітку, не дл...
• Сьогодні затребувані вчителі, які крокують в
ногу з сучасністю.
Як говорив А.Дістервег : «Учитель повинен
свідомо йти в ...
Каким видят учащиеся
современного учителя
Им повезло уже в начальной школе
Для настоящих педагогов нет
условностей
Остается только внимательно слушать
Просто преподаватель истории
Не читал мораль и не кричал,
а поднял настроение всему классу
Учитель физики проводит
эксперименты
Учитель математики празднует день
числа Пи
Учитель химии, который знает, как зажечь
Преподаватель математики знает,
чем удивить
Современный учитель музыки
Если бы все школьные учителя так
современно и стильно выглядели, детям
было бы с кого брать пример
С нашим учителем нам комфортно
Вимоги до діяльності вчителя у сучасних умовах
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Вимоги до діяльності вчителя у сучасних умовах

Методична оперативка. ЗДНВР Суховерхова Л.П.

 • Be the first to comment

Вимоги до діяльності вчителя у сучасних умовах

 1. 1. Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух. (А. Дістервег) Часто ми чуємо фразу: «Діти - наше майбутнє». Але замислімося, від кого залежить майбутнє наших дітей? Сьогодні змінилися вимоги і до вчителя, і до учня. Становлення і розвиток громадянського суспільства породжує гостру необхідність в педагогах, що володіють високою професійною компетентністю. Треба зазначити, що в освітньому процесі дуже важливі такі чинники: - особистісні якості самого педагога; - професійна компетентність вчителя, в тому числі володіння педагогічною технологією; - корпоративна культура, що склалася в даному навчальному закладі, - культура взаємодії з соціумом: родиною, громадськістю, владою.
 2. 2. Ця професія вічна. Як би не мінялося суспільство, як би далеко не йшло воно у своєму розвитку, без учителя воно ніколи не обійдеться. В майбутньому зникнуть деякі професії, але учителі будуть завжди. Учні вчаться у вчителя багато чому: працьовитості, умінню жити в колективі, бути сміливими і чесними, а це означає, що учитель повинен мати усі ці якості. Учитель - вічний учень. Цілеспрямовано, невпинно йому треба працювати над собою.
 3. 3. Саме вчитель є тим фундаментом, на якому зростає суспільство, тому що в кожної людини – від Президента до робітника – був свій Учитель. Ніхто без нього не відбувся би як особистість.
 4. 4. Сучасний учитель Духовне багатство Загальна й національна культура Культура мовлення Педагогічні здібності Наукова ерудиція Педагогічна майстерність Педагогічна етика
 5. 5. Учитель має володіти величезним талантом любові, безмежною відданістю своїй справі, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів – ці якості надзвичайно потрібні педагогу.
 6. 6. Сучасний учитель має бути яскравою особистістю, енциклопедією знань, якого із захопленням слухають на уроці учны, з яким цікаво провести дозвілля. Це педагог, якого із вдячністю згадують впродовж років після закінчення школи.
 7. 7. Педагогічна діяльність вимагає від людини певних вольових якостей : витримки, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Учитель зобов'язаний контролювати свою поведінку, управляти нею. Дуже важлива в професії учителя мова, яка повинна відрізнятися виразністю, емоційністю, переконливістю. Учитель повинен уміти висловлювати свої думки грамотно, ясно, просто, зрозуміло для учнів. Окрім перерахованих професійних якостей учитель повинен мати здібності до певної галузі науки (до математики, фізики, літератури і т.д.).
 8. 8. Професія учителя одна з самих шанованих, почесних і відповідальних професій. Можна сказати, що учитель створює майбутнє країни, оскільки від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості. Педагогічна діяльність вимагає особливого покликання.
 9. 9. Вихованням і навчанням можуть займатися люди з схильністю і любов'ю до цієї справи. Учитель повинен любити і передавати свої знання іншим, захоплюватися самим процесом навчання і виховання людини. Успіх педагогічної діяльності багато в чому залежить : від комунікативних здібностей учителя, від його уміння налагодити правильні взаємини з дітьми. Робота учителя пред'являє великі вимоги до його особи. Учитель працює з усім класом, і йому необхідно тримати у полі зору багатьох учнів. Він повинен уміти помічати усі зміни в їх поведінці.
 10. 10. • Справедливість Справедливість • Володіння предметом Доброзичливість • Оптимізм Володіння предметом • Людяність Відповідальність • Відповідальність Креативність • Чесність Компетентність • Стриманість Об’єктивність • Тактовність Тактовність • Дисциплінованість Людяність • Об’єктивність Працьовитість • Доброзичливість Дисциплінованість • Креативність Оптимізм Образ сучасного вчителя очима учнів 9-11 класів Образ сучасного вчителя очима педагогів
 11. 11. Сучасний учитель повинен бути; розуміючим (75%); поважати своїх учнів (53%); уважним, готовим надати допомогу, підтримати у важку хвилину (35%); справедливим у вимогах (80%) - «не кричати на своїх учнів», «карати тих, хто заважає іншим на уроці», «інтелігентним, освіченим» (45%); вміє доступно викладати матеріал (49%); бути стриманим, тактовним; не лізти в особисте життя дітей; вміти знайти з учнями спільну мову (19 %); бути авторитетом, прикладом для школярів, але не ставити за мету стежити за ними; з ним (вчителем) можна поділитися радістю або розповісти про неприємності і бути впевненим, що про це не дізнається вся школа (10%); красивим, добрим ( 23%); мати почуття гумору (40%); не говорити погано про людей; не запізнюватися на уроки (49%).
 12. 12. Якості людини, якій краще не працювати учителем: 1. Агресивний, грубий, ображає учнів, застосовує фізичну силу, нетактовний, використовує свою владу над учнем. 2. Безвідповідальний, не любить учнів і роботу. 3. Необ՚єктивний, несправедливий, оцінює не знання, а своє ставлення до учня. 4. Має улюбленців. 5. Не вміє вислухати, зрозуміти учня, не поважає учня, не визнає права учня на свою думку, нетерпимий. 6. Не здатний зацікавити предметом. 7. Не знає свій предмет, має обмежений кругозір. 8. Не впевнений у собі, пасивний, замкнутий, не вміє відстояти себе.
 13. 13. Сучасний учитель відповідальний, креативний доброзичливий, з ними легко в спілкуванні; тактовний, чуйний, щирий; уміє посміятися над собою, самокритичний; упевнений в собі, дисциплінований; веселий,тактовний; природно поводиться; має хороше почуття гумору; часто і охоче посміхається; справедливий, об’єктивний;
 14. 14. • Посміхайтеся! Посмішка збагачує тих, хто її отримує, і не обідняє тих, хто її дає ! Вищим проявом педагогічної успішності є усмішка на обличчях дітей. • Пам'ятайте, що для дитини звук її імені є найважливішим звуком в людській мові. Як можна частіше звертайтеся до учнів по імені. • Чітко і щиро визнавайте позитивне у своїх вихованцях. • Будьте щедрими у своєму схваленні і учні дорожитимуть вашими словами, пам'ятатимуть їх впродовж усього життя. • Бажання розуміти іншу людину породжує співпрацю. • Ідіть на урок з радістю, виходьте з уроку з приємною втомою.
 15. 15. • Чітко висловлюйте свої думки, будьте ввічливим і чемним співрозмовником. • Говоріть прямо і чітко те, що ви хочете сказати. • Не накидайтеся відразу на учня із звинуваченнями і засудженням. • Не треба порівнянь і узагальнень. • Не вживайте у своїй мові занадто емоційні слова і епітети з яскраво вираженим негативним забарвленням.
 16. 16. “10 золотих правил ”сучасного вчителя 1. Безмежно люби дітей. 2. Ніколи не будь нудним. 3. Йди вперед, не зупиняйся. 4. Не будь байдужим. 5. Завжди шукай “ нове ”. 6. Не нервуй. 7. Веди здоровий спосіб життя. 8. Будь впевненим у собі. 9. Не марнуй часу. 10. Будь вимогливим.
 17. 17. Учитель – це покликання, учительство – це служіння, а не робота. Тому вчитель повинен працювати не заради заробітку, не для виживання або прожитку, а для виконання своєї місії на землі. Тому сучасний учитель – це такий, для якого вчительство – сенс життя. Його вища користь – бути затребуваним, бажати й уміти віддаватись процесу, не чекаючи нічого взамін. Справа вчителя – навчати, а справа суспільства – дати вчителю гідні кошти до існування.
 18. 18. • Сьогодні затребувані вчителі, які крокують в ногу з сучасністю. Як говорив А.Дістервег : «Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній. Жалюгідна кожна людина, що відстала від свого часу; поява ж учителя, який сам живе в минулому, викликає лише співчуття всіх людей, які живуть у ногу із своїм часом і мислять суголосно зі своїми сучасниками». • Отже, сучасний учитель - це творча особистість. Він повинен бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, висококомпетентним, крокувати в ногу з часом. Бо саме від учителя залежить майбутнє наших дітей, майбутнє держави.
 19. 19. Каким видят учащиеся современного учителя
 20. 20. Им повезло уже в начальной школе
 21. 21. Для настоящих педагогов нет условностей
 22. 22. Остается только внимательно слушать
 23. 23. Просто преподаватель истории
 24. 24. Не читал мораль и не кричал, а поднял настроение всему классу
 25. 25. Учитель физики проводит эксперименты
 26. 26. Учитель математики празднует день числа Пи
 27. 27. Учитель химии, который знает, как зажечь
 28. 28. Преподаватель математики знает, чем удивить
 29. 29. Современный учитель музыки
 30. 30. Если бы все школьные учителя так современно и стильно выглядели, детям было бы с кого брать пример
 31. 31. С нашим учителем нам комфортно

×