Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«ВЧОРАШНІЙ СВІТ…»

83 views

Published on

Віртуальна виставка до 135-річчя від дня народження авсрійського письменника Стефана Цвейга

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«ВЧОРАШНІЙ СВІТ…»

 1. 1. ВЧОРАШНІЙ СВІТ… Можна втекти від чого завгодно,тільки не від самого себе… С. Цвейг ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА ДО 135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АВСРІЙСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА СТЕФАНА ЦВЕЙГА
 2. 2. Народився у Відні 28 листопада 1881 року в родині єврея-фабриканта, господаря текстильної мануфактури. Про дитячі та підліткові роки Цвейг не любив розповідати. Здобувши освіту в гімназії, Стефан в 1900 році стає студентом Віденського університету, де на філологічному факультеті поглиблено вивчає германістику і романістику. Ще в студентську пору виходить його дебютний віршований збірник «Срібні струни». Свою книгу літератор відправив Рільке, під впливом творчої манери якого вона була написана, і наслідком цього вчинку стала їхня дружба, перервана тільки смертю другого. У ці ж роки почалася і літературно-критична діяльність: берлінські та віденські журнали друкували статті молодого Цвейга. Після закінчення університету та отримання докторського ступеня в 1904 р Цвейг опублікував збірку новел «Любов Еріки Евальд», а також віршовані переклади. 1905-1906 рр. — період активних подорожей. Почавши з Парижа і Лондона, він згодом з’їздив в Іспанію, Італію, потім його подорожі вийшли за межі континенту, він побував в Північній і Південній Америці, Індії, Індокитаї. Під час Першої світової війни Цвейг був службовцем архіву Міністерства оборони, мав доступ до документів і не без впливу доброго друга Р. Роллана перетворився в пацифіста, складав статті, п’єси, новели антивоєнної спрямованості. Самого Роллана він назвав «совістю Європи». У ці ж роки він створив ряд есе, головними героями яких були М. Пруст, Т. Манн, М. Горький та ін. Протягом 1917-1918 рр. Цвейг проживав в Швейцарії, а в повоєнні роки місцем його проживання став Зальцбург. У 20-30-і рр. Цвейг продовжує активно писати.
 3. 3. Протягом 1920-1928 рр. виходять біографії відомих людей, об’єднані назвою «Будівельники світу» (Бальзак, Федір Достоєвський, Ніцше, Стендаль і ін). Паралельно С. Цвейг займався новелами, і твори саме цього жанру перетворили його в популярного письменника не тільки у себе в країні і на континенті, а й в усьому світі. Його новели були побудовані за власною моделю, що відрізняє творчу манеру Цвейга від інших творів цього жанру. Твори біографічного характеру також користувалися неабияким успіхом. Особливо це стосувалося написаних в 1934 р «Тріумфу і трагедії Еразма Роттердамського» і виданої в 1935 р. «Марії Стюарт». У жанрі роману письменник пробував сили лише двічі, оскільки розумів, що його покликанням є новели, а спроби написати масштабне полотно обертаються невдачею. З-під його пера вийшли тільки «Нетерпіння серця» і залишився незавершеним «Чад перетворення», який опублікували через чотири десятки років після смерті автора. Останній період життя Цвейга пов’язаний з постійною зміною місця проживання. Будучи євреєм, він не міг залишатися жити в Австрії після того, як до влади прийшли фашисти. У 1935 р письменник переїжджає в Лондон, але і в столиці Великобританії не відчуває себе в цілковитій безпеці, тому залишає континент і в 1940 р. опиняється в Латинській Америці. У 1941 р. він тимчасово переїхав до США, проте потім повернувся до Бразилії, де влаштувався в невеликому місті Петрополіс. Літературна діяльність триває, Цвейг друкує літературну критику, есе, збірник промов, спогади, художні твори, проте його душевний стан дуже далекий від спокою.
 4. 4. В уяві він малював картину перемоги гітлерівських військ і загибель Європи, і це приводило письменника у відчай, він занурився в найсильнішу депресію. Перебуваючи в іншій частині світу, він не мав можливості спілкуватися з друзями, відчував гостре почуття самотності, хоча жив в Петрополісі з дружиною. 22 лютого 1942 р. Цвейг і його дружина прийняли величезну дозу снодійного і добровільно пішли з життя. Еріх Марія Ремарк так написав про самогубство Цвейга в романі «Тіні в раю»: «Якби в той вечір в Бразилії, коли Стефан Цвейг і його дружина покінчили життя самогубством, вони могли б вилити кому-небудь душу хоча б по телефону, нещастя, можливо, не сталося б. Але Цвейг опинився на чужині серед чужих людей ».
 5. 5. ТІНІ В РАЮ… «ЯК МОЖНА ДИХАТИ БЕЗ ПОДИХУ СВІТУ, ЯКИЙ СТРУМУЄ З КНИГ?» Стефан Цвейг
 6. 6. ЛІТЕРАТУРА, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ У ФОНДІ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КНУКІМ Оніщенко О. І. Письменники як дослідники : потенціал теоретичних ідей (О. Уайльд, Т. Манн, А. Франс, І. Франко, С. Цвейг) : монографія / О. І. Онищенко. – Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2011. – 272 с. Сучков Б. Лики времени : Ф. Кафка, С. Цвейг, Г. Фаллада, Л. Фейхтвангер, Т. Манн / Б. Сучков. – Москва : Художественная литература, 1969. – 444 с.
 7. 7. Цвейг С. Библиографический указатель / сост. З. В. Житомирская. – Москва : Книга, 1976. – 119 с. Цвейг С. Вчерашний мир / С. Цвейг. – Москва : Радуга, 1991. – 544 с. Цвейг С. Казанова. Фридрих Ницше. Зигмунд Фрейд / С. Цвейг. – Москва : Интерпракс, 1990. – 256 с.
 8. 8. Цвейг С. Новеллы. Легенды / С. Цвейг. – Москва : Правда, 1988. – 480 с. Цвейг С. Подвиг Магеллана / С. Цвейг. – Симферополь : Таврия, 1988. – 224 с. Цвейг С. Три певца своей жизни : Казанова, Стендаль, Толстой / С. Цвейг. – Киев : Издательство «Україна», 1991. – 271 с.
 9. 9. Цвейг С. Три певца своей жизни : Казанова, Стендаль, Толстой / С. Цвейг. – Киев : Издательство «Україна», 1991. – 271 с.

×