Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«ВСЕСВІТНІЙ МАНДРІВНИК»

349 views

Published on

190 років від дня народження Жуля Верна (1828-1905), французького письменника.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«ВСЕСВІТНІЙ МАНДРІВНИК»

 1. 1. 190 років від дня народження Жуля Верна (1828-1905), французького письменника ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА «ВСЕСВІТНІЙ МАНДРІВНИК»
 2. 2. Жуль Верн, видатний французький письменник, класик науково-фантастичної та пригодницької літератури, народився 8 лютого 1828 року в місті Нант, стародавній столиці бретонських герцогів, у родині адвоката П'єра Верна, нащадка сім'ї прованських юристів, та Софі Верн, спадкоємниці стародавнього роду нантських кораблебудівників і судновласників. В 1839 році маленький Жуль таємно від батьків влаштувався юнгою на трищоглову шхуну «Коралі», яка вирушала до Індії. На щастя, батько встиг на місцевий «піроскаф», на якому вдалося наздогнати шхуну і зняти з неї хлопчика. Верн почав навчання в семінарії Сен-Станіслав, потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту (вивчав грецьку, латину, риторику, співи та географію). В 1846 під великим тиском батька, почав вивчати юриспруденцію в Нанті. У квітні 1847 року переїхав до Парижу, де повинен був скласти іспити за перший рік навчання. В цей час Жуль Верн починає перші літературні спроби — пише численні сонети і навіть невелику віршовану трагедію для театру маріонеток, створює дві п'єси «Олександр VI» та «Порохова змова», які читає у вузькому колі знайомих.
 3. 3. Ще за час навчання Жуля знайомлять з найколоритнішою фігурою тогочасного Парижа — Александром Дюма. Побувавши з візитом в замку «Монте-Крісто», Жуль залишив його лише через кілька днів. Після зустрічі з Дюма, Верн вигукнув: «Те, що він зробив для історії, я зроблю для географії!» Дві історичні трагедії в віршах не вразили Александра Дюма. Однак «Зламані соломинки» — водевіль у віршах йому припав до душі і він поставив його в своєму Історичному театрі. «Зламані соломинки» витримали 12 вистав. Жуль Верн був у захваті. Під впливом першого літературного успіху, Верн пише в листі батькові:«Згодом я можу стати гарним літератором, але ніколи не буду нічим, окрім поганого адвоката»
 4. 4. Брандис Е. П. Впередсмотрящий. Повесть о великом мечтателе (Жюль Верн) / Евгений Павлович Брандис. — Москва : Молодая Гвардия, 1976. — 222 с. : ил. Верн Ж. Властелин мира : науч. фантаст. роман / Жюль Верн; пер. с фр. М. П. Богословской. — Киев : Молодь, 1983. — 279 с. Верн Ж. Двадцять тысяч лье под водой : кругосветное путешествие в морских глубинах : роман / Жюль Верн; пер. с фр. Н. Г. Яковлевой, Е. Ф. Корша. — Москва : Дет. лит., 1975. — 461 с. : ил. — (Библиотечная серия. Библиотека приключений и научной фантастики).
 5. 5. Верн Ж. Двадцать тысяч лье под водой : кругосветное путешествие в морских глубинах / Жюль Верн; пер. с фр. Н. Г. Яковлевой, Е. Ф. Корша. — Москва : Правда, 1987. — 669 с. : ил. — (Библиотека фантастики). Верн Ж. Дети капитана Гранта : роман / Жюль Верн; пер. с фр. А. Бекетовой, Н. Габинского. — Киев : Веселка, 1979. — 534 с. : ил. Верн Ж. Дунайский лоцман : роман / Жюль Верн; пер. с фр. А. М. Волкова. — Одесса : Маяк, 1986. — 182 с. : ил. — (Морская библиотека. Книга 41). Верн Ж. Матиас Шандор : роман / Жюль Верн; пер. с фр. Е. Гунста, О. Моисеенко, Е. Шишмаревой. — Киев : Свенас, 1991. — 394 с. : ил.
 6. 6. Незабаром в Парижі відкрився «Ліричний театр», і Жуль Верн став його секретарем. Служба в театрі дозволяла йому підробляти у популярному тоді журналі «Мюзе де фамий», у якому в 1851 році було опубліковано його оповідання «Перші кораблі мексиканського флоту». Перший рядок «Кораблів» звучав так: «18 жовтня 1825 року велике іспанське військове судно “Азія”». Згодом більшість романів Верна будуть починатися саме так - з точної дати. Автори «Мюзе» повинні були писати із благополучним кінцем і найвищою мірою повчальні. Цікаво, що пізніше, працюючи над своїми «Незвичайними подорожами», Верн завжди дотримувався цих двох правил. Восени 1862 року Жуль Верн закінчив свій перший роман. Однин з найбільших паризьких видавців Етцель прийняв роман «П'ять тижнів на повітряній кулі» та опублікував його у своєму журналі. Крім того, Етцель запропонував Верну постійне співробітництво, підписавши договір на 20 років, відповідно до якого письменник зобов'язувався передавати Етцелю щорічно рукописи трьох книг, одержуючи за кожний рукопис 1900 франків. Вже в 1865 році, після публікації перших п'яти романів Жуля Верна, його гонорар був збільшений до 3000 франків за книгу.
 7. 7. Верн Ж. Найденыш с погибшей «Цинтии» : роман / Жюль Верн, Андре Лори; пер. с фр. Е. П. Брандиса, Э. Л. Шрайбер. — Одесса : Маяк, 1984. — 191 с. : ил. — (Морская библиотека. Книга 32). Верн Ж. Незвичайні пригоди експедиції Барсака : повість / Жюль Верн; скорочений пер. з фр. Е. Ржевуцької. — Київ : Держ. видав. дит. літ. УРСР, 1959. — 299 с. : іл. Верн Ж. Пятнадцатилетний капитан. Вокруг Света в восемдесят дней : романы / Жюль Верн; пер. с фр. И. Петрова, Н. Габинского. — Москва : Правда, 1991. — 478 с. : ил. Верн. Ж. П’ятнадцятирічний капітан : роман / Жюль Верн; пер. з фр. Петра Соколовського. — Київ : Веселка, 1990. — 302 с. : іл.
 8. 8. Верн Ж. Собрание сочинений : В. 20 т. Т. 10 : Таинственній остров : роман: Ч. 3 : Приключения троих русских и троих англичан / Жюль Верн; пер. с фр. В. Исаковой. — Москва : Терра, 1997. — 318 с. Верн Ж. Таємничий острів : роман / Жуль Верн; пер. з фр. Віктора Омельченка. — Київ : Веселка, 1992. — 526 с. : іл. Верн Ж. Таинственный остров : роман / Жюль Верн. — Сухуми : Алашара, 1990. — 557 с. : ил. Верн Ж. Школа Робинзонов. Клодиус Бомбарнак. Повести / Жуль Верн; пер. с фр. — Москва : Правда, 1989. — 477 с. : ил. — ( Мир приключений).
 9. 9. До цих пір вважається, що Жуль Верн писав про захоплюючі пригоди, не покидаючи свого кабінету. Звичайно, ні в політ навколо Місяця, ні в подорож до центру Землі не судилося відправитися. Але подорожував він по світу багато. Побував в країнах Середземномор’я, Великобританії, США та на Ніагарському водоспаді. Зате куди тільки не подорожували його герої! До їх послуг була вся планета (і не тільки). А герої у Жуля Верна завжди були особливими. Почитайте його романи, повісті, оповідання, п’єси. Майже у всіх з них присутні мужні благородні герої, красиві відважні жінки, допитливі хоробрі підлітки – і симпатичні дивакуваті вчені. В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — майже нічого не бачив, але писав. Протягом більше 40 років Жуль публікував як мінімум одну книгу на рік. У листі Етцелю він зізнавався:«Здається, я божеволію. Я загубився серед неймовірних пригод моїх героїв. Шкодую тільки про одне: я не можу супроводжувати їх.» Помер Жуль Верн 24 березня 1905 р. Через кілька років після смерті на його могилі було встановлено пам'ятник, який зображував письменника-фантаста, що тягнеться до зірок.
 10. 10. Романи Жуля Верна завоювали неймовірну популярність у світі. Без освіти вченого, Верн провів більшу частину свого часу у дослідженнях для своїх творів та намагався бути реалістичним і завжди дотримуватися фактів у деталях.

×