Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«МАГІЯ ПЕНЗЛЯ…»

350 views

Published on

День художника — професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня.

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

«МАГІЯ ПЕНЗЛЯ…»

 1. 1. МАГІЯ ПЕНЗЛЯ …
 2. 2. ІСТОРІЯ ТА ТЕХНІКА КАРТИНИ На відміну від фрески або книжкової мініатюри, картина не обов'язково пов'язана з певним інтер'єром або певною системою декорування. Складається з основи (полотна, дерев’яної або металевої дошки, картону, паперу, каменю), грунту й шару фарби. Картина — один з найтиповіших видів станкового мистецтва. Репродукція або копія оригінальної картини може також називатися картиною, якщо у відповідному контексті не важливо, копія це чи оригінальний твір. Картина як мистецький витвір з'явилась в XV-XVI століттях з розвитком олійного живопису. Олійні могли бути змішані безпосередньо на основі, що дозволяло створювати більш реалістичні зображення; зображення, отримані за допомогою фарб без змішування називають пастель. В XIX столітті, з появою дешевих барвників, художні прийоми стали більш різноманітними — художники почали застосовувати техніки та засоби, які грою кольору дозволяли передати мінливі ефекти світла та власні почуття. Для цього, також, використовували спеціально виготовлені фарби. Так, наприклад, картина Архип Куїнджі створювала настільки реалістичне враження випромінюваного світла, що окремі глядачі перевіряли, чи не встановлено за картиною лампу. Намагання художника передати власні почуття також може досягатись шляхом абстрагування, схематичності або навмисного спотворення предметів — такою, наприклад, є картина Герніка Пабло Пікассо, створена в 1937 році.
 3. 3. РЕЙТИНГ НАЙКРАЩИХ ХУДОЖНИКІВ СВІТУ Британська газета The Times склала рейтинг 200 найкращих художників, які жили в період з початку XX століття до наших днів. Очолив рейтинг іспанський художник Пабло Пікассо. Рейтинг було складено за результатами опитування читачів газети, в якому брали участь понад 1,4 мільйона осіб. Перше місце, зі 21587 голосами, посів великий іспанський художник Пабло Пікассо, друге - французький імпресіоніст Поль Сезанн, а третім став основоположник австрійського модерну Густав Клімт. У першій десятці також фігурують два французьких імпресіоністи Клод Моне і Анрі Матісс, Марсель Дюшан, відомий в тому числі своєю скандальною інсталяцією з пісуаром, американський художник Джексон Поллок. Замикають десятку легенда поп-арту Енді Уорхол, представник абстрактного експресіонізму Віллем де Кунінг і відомий модерніст Пієт Мондріан.
 4. 4. Останній рядок рейтингу посів сучасний японський художник і фотограф Хіроші Суджімото. На думку читачів газети, мексиканська художниця Фріда Кало також не заслуговує такого високого місця, як 19-е, в цій представницькій компанії - адже навіть норвезький живописець Едвард Мунк з його шедевром Крик посідає лише 46-е місце. Навіть якщо припустити, що Кало відзначена через те, що її полотна висловлюють жіночу сутність, виглядає дивно, що Луїза Буржуа з тим впливом, який зробили на майбутні покоління її роботи, виявилася всього лише 70-ю. Як зазначає газета, кращий з британських художників в рейтингу - Френсіс Бекон - тільки 12-й, 30-е місце займає суперпопулярний у Великобританії Люсьєн Фрейд. З російських художників в рейтингу фігурують Василь Кандинський (15-е місце), творець Чорного квадрата Казимир Малевич (17-е місце). 95-м у списку відзначено українсько-американського художника і скульптора Олександра Архипенка, роботи якого представлені практично у всіх найбільших музеях світу. 135-е місце посів один з основоположників конструктивізму Олександр Родченко.
 5. 5. Двадцятка кращих художників XX і початку XXI століття: 1. Пабло Пікассо 11. Поль Гоген 2. Поль Сезанн 12. Френсіс Бекон 3. Густав Клімт 13. Роберт Раушенберг 4. Клод Моне 14. Жорж Брак 5. Марсель Дюшан 15. Василь Кандинський 6. Анрі Матісс 16. Костянтин Бранкузі 7. Джексон Поллок 17. Казимир Малевич 8. Енді Уорхол 18. Джаспер Джонс 9. Віллем де Кунінг 19. Фрида Кало 10. Пієт Мондріан 20. Мартін Кіппенберг Нагадаємо, що Пабло Пікассо вважається найдорожчим художником у світі. Обсяг продажу його робіт тільки в 2008 році склав $ 262 млн. Крім того, іспанський живописець очолює список художників, чиї полотна користуються найбільшою популярністю серед злодіїв.
 6. 6. Щороку з молотка у приватні колекції йдуть сотні картин. Колекціонери витрачають мільйони доларів, для поповнення своїх приватних колекцій. Не завжди найвідоміші картини – найдорожчі картини. Найбільш відомі картини світу належать всесвітньо відомим музеям, і в буквальному сенсі слова, вони безцінні. Давайте заглянемо в різні музеї світу, і подивимося на ці славнозвісні твори.
 7. 7. «НАРОДЖЕННЯ ВЕНЕРИ» Ця картина була написана великим флорентійським художником Сандро Боттічеллі в 1485-1487годах. На ній зображена богиня Венера (у грецькій міфології – Афродіта), що вийшла з морської піни. Сьогодні ця картина представлена в музеї Уффіці у Флоренції.
 8. 8. «ВОДЯНІ ЛІЛІЇ» 43 роки свого життя Моне прожив у Живерні (невеличке містечко в 80 км, від Парижа), Він орендував будинок у нормандського поміщика, а сусідню ділянку землі, на якому розташовувався ставок – купив. Згодом на цій ділянці художник розбив два сади, один з яких був на воді. Мотиви водного саду займають вагоме місце у творчості художника. Роботи з цієї серії розлетілися по музеях усього світу, проте, пристойна група робіт, представлена в музеї Метрополітен в Нью-Йорку. Одна з найвідоміших картин у світі.
 9. 9. «НІЧНИЙ ДОЗОР» Завершена в 1642 році, на піку голландського Золотого Століття, картина «Нічний дозор» є однією з найвідоміших картин голландського художника Рембрандта ван Рейна. На картині представлено Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга. Картина представлена в Державному музеї в Амстердамі.
 10. 10. «КРИК» Ця картина із серії робіт норвезького художника – експресіоніста Едварда Мунка. На картина зображена страждаюча фігура, на тлі криваво- червоного неба. Едвард Мунк створив декілька варіацій «Крику». Представлена картина була написана в 1893 році і знаходилася в Національній галереї Норвегії. Однак, у 1994 році робота була викрадена, але через кілька місяців знайдено і повернено в музей.
 11. 11. «ДІВЧИНА З ПЕРЛИННОЮ СЕРЕЖКОЮ» Іноді цю картину називають “голландської Моною Лізою”. «Дівчина з перлинною сережкою» була написана приблизно в 1665 році нідерландським художником Яном Вермеєром.
 12. 12. «ГЕРНІКА» «Герніка» – одна з найвідоміших картин Пабло Пікассо, яка показує трагедію війни, страждання, які вона заподіює людям, особливо невинним цивільним особам. Головною метою Пікассо, при створенні цієї роботи, було привернення уваги світової громадськості до бомбардувань баскського міста «Герніка». Картина була завершена в 1937 році. Зараз «Герніка» представлена в музеї королеви Софії в Мадриді.
 13. 13. «СТВОРЕННЯ АДАМА» Стелю Сікстинської капели, розписаної Мікеланджело між 1508 і 1512 роками, є одним з найвідоміших творів Високого Відродження. «Створення Адама» є однією з найвідоміших картин усіх часів. Також ця робота була предметом незліченних посилань і пародій.
 14. 14. «ТАЄМНА ВЕЧЕРЯ» «Таємна вечеря» була написана італійським художником Леонардо да Вінчі. Картина написана на задній стіні їдальні в монастирі Санта Марія деле Грація в Мілані. Картина відображає сцену, при якій Ісус оголошує, що один з його дванадцяти апостолів зрадить його. Леонардо почав роботу над «Таємною вечерею» в 1495 році і завершив її в 1498 році, хоча і не працював над картиною постійно.
 15. 15. «ЗОРЯНА НІЧ» «Зоряна ніч» була написана голландським художником Вінсентом ван Гогом. Не дивлячись на те, що за все життя художник продав лише одну свою роботу, поле його творчої діяльності дуже багате. «Зоряна ніч» – одна з його найвідоміших робіт. На ній зображена село Сен-Ремі. З 1941 року картина знаходиться в музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.
 16. 16. «МОНА ЛІЗА» Найбільш відомою картиною світу до цих пір вважається «Мона Ліза», яка була написана Леонардо да Вінчі в епоху Відродження у Флоренції. Він почав писати цей шедевр в 1503 (1504) році і закінчив її незадовго до своєї смерті в 1519 році. У 1911 році «Мона Ліза» була викрадена співробітником Лувру Вінченцо Перуджа, італійським патріотом, який вважав, що «Мона Ліза» повинна бути повернута в Італію. Після 2-х річного зберігання картини у себе вдома, Перуджа був спійманий, при спробі продати картину директору галереї Уффіци у Флоренції. Сьогодні «Мона Ліза» висить знову в Луврі в Парижі, де 6 мільйонів чоловік бачать картину кожен рік.
 17. 17. Боттичелли : альбом / авт.-сост. И. Е. Данилова. – 2-е изд. – Москва : Изобразительное искусство, 1989. – 56 с. Брюллов. – Москва : Олма-Пресс Образование, 2005. – 126 с. – (Галерея гениев). Британский музей. – Київ : Комсомольська правда – Україна, 2012. – 96 с. – ( ВЕЛИКІ МУЗЕЇ СВІТУ). Гастев А. Леонардо да Винчи / А. Гастев. – Москва : Молодая гвардия, 1982. – 400 с. – (Жизнь земачательных людей).
 18. 18. Государственная Третьяковская галерея. – Київ : Комсомольська правда – Україна, 2012. – 96 с. Гуковский М. А. Мадонна Литта : картина Леонардо да Винчи в Эрмитаже / М. А. Гуковский. – Ленинград : Искусство, 1959. – 89 с. Дажина В. Микеланжело : рисунок в его творчестве / В. Дажина. – Москва : Искусство, 1986. – 216 с. Дали. 1904 – 2004. – Москва : ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 160 с. – (Галерея гениев).
 19. 19. Даниэль С. М. Картина классической эпохи : проблема композиции в Западноевропейской живописи XVII века / С. М. Даниэль. – Ленинград : Искусство, 1986. – 199 с. Даниельссон Б. Гоген в Полинезии / Б. Даниельсон. – Москва : Искусство, 1969. – 280 с. Дрезденская галерея. – Москва : ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 128 с. – (Шедевры мировой живописи в вашем доме). Зарницкий С. Дюрер : жизнеописание Альбрехта Дюрера… / С. Дюрер. – Москва : Молодая гвардия, 1984. – 351 с. – (Жизнь замечательных людей).
 20. 20. Західноєвропейський живопис 14 - 18 століть. – Київ : Мистецтво, 1986. – 262 с. Зингер Л. С. Очерки теории и истории портрета / Л. С. Зингер. – Москва : Изобразительное искусство, 1986. – 328 с. Иванов А. Б. Рассказы о русских художниках / А. Б. Иванов. – Москва : Просвещенние. – 1988. – 128 с. Леонардо. – Москва : ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 128 с. – (Галерея гениев).
 21. 21. Леонардо да Винчи : альбом. – Київ : Мистецтво, 1993. – 128 с. – (Майстри світового мистецтва). Леонтьева Г. К. Карл Павлович Брюллов / Г. К. Леонтьева. – Ленинград : Художник РСФСР, 1986. – 196 с. Лондонская национальная галерея. – Москва : ОЛМА- ПРЕСС Образование, 2005. – 128 с. – (Шедевры мировой живописи в вашем доме). Лувр. – Москва : ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 128 с. – (Шедевры мировой живописи вашем доме).
 22. 22. Микеланджело : живопись. – Москва : Изобразительное искусство, 1975. – 28 с. Музей д,Орсе. – Київ : Комсомольська правда - Україна, 2012. – 96 с. – (Великі музеї світу). Національний художній музей України : альбом. – Київ : Артанія Нова, 2003. – 416 с. Клод Моне : фотоальбом. –– Москва : Изобразительное искусство, 1974. –– 28 с.
 23. 23. Новоуспенский Н. Н. Айвазовский / Н. Н. Новоуспенский. – Ленинград : Аврора, 1972. – 151 с. Перрюшо А. Жизнь Ван Гога / А. Перрюшо. – Москва : Прогресс, 1973. – 344 с. Пикассо. – Київ : Комсомольська правда – Україна, 2011. – 48 с. Немилова И. Французская живопись ХVIII века в Эрмитаже : научный каталог / И. Немилова. – Ленинград, Искусство, 1982. – 307 с.
 24. 24. Рославец Е. Н. Живопись Франции XVII-XVIII веков / Е. Н. Рославец. – Киев : Мистецтво, 1990. – 221 с. Рембрандт. – Москва : ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2005. – 128 с. – (Галерея гениев). Рембрандт. – Київ : Комсомольська правда - Україна, 2010. – 48 с. – (Великы художники). Рафаэль / под. ред. В. В. Стародубовий. – Москва : Изобразительное искусство, 1987. – 176 с.
 25. 25. Український живопис ХІХ – початку ХХ ст. з колекції Національного художнього музею України : альбом. – Хмельницький : Галерея, Київ : Артанія Нова, 2005. – 272 с. Тициан. Ок. 1488 - 1576 : альбом. – Москва : Искусство, 1977. – 79 с. Сергеев В. Рублев / В. Сергеев. –2-е изд. – Москва : Молодая Гвардия, 1986. – 254 с. – (Жизнь замечательных людей). Рохас К. Мифический и магический мир Пикассо / К. Рохас. – Москва : Республика, 1999. – 271 с.
 26. 26. Чегодаев А. Д. Эдуард Мане / А. Д. Чегодаев. – Москва : Искусство, 1985. – 237 с. Художня виставка «Наш Тарас» : альбом. – Київ : Нац. спілка художників України, 2012. – 63 с.

×