Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«МИТЕЦЬ ІЗ КУЛЕЮ В СЕРЦІ…»

155 views

Published on

Віртуальна виставка до 130-річчя від дня народження українського театрального режисера, громадського діяча, актора, драматурга й публіциста, педагога, перекладача, фундатора нового українського модерного театру «Березіль» Леся Курбаса.

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

«МИТЕЦЬ ІЗ КУЛЕЮ В СЕРЦІ…»

  1. 1. До 130-річчя від дня народження українського театрального режисера, громадського діяча, актора, драматурга й публіциста, педагога, перекладача, фундатора нового українського модерного театру «Березіль» Леся Курбаса ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА
  2. 2. Лесь Курбас, справжнє ім’я якого Олександр – Зенон народився 25 лютого 1887 року у містечку Самбір у родині акторів галицького театру Степана та Ванди Курбасів. До речі, Курбас – це сценічне прізвище, а справжнє Яновичі. Вступив до демократичного театру Садовського у місті Києві та працював там у ролі актора та режисера. Лесь Курбас – засновник політичного та філософського театрів в Україні. Його театри мали назву «Молодий театр» та «Березіль». Товаришував з М. Кулішем, А. Петрицьким та В. Меллером. Був одружений з акторкою Валентиною Чистяковою. В червні 1924 року знамените Всеукраїнське кіно-фото управління запросило його на один рік обійняти посаду режисера до Першої державної одеської кінофабрики. Режисер знав вісім мов, але при цьому не вивчив російської. В 1933 році його заарештовують як небезпечного злочинця, який намагається знищити всю диктатуру Компартії. Йому присуджують три роки ув’язнення, потім висилають до Табору «Медвежа Гора» в Казахстані, а пізніше на Соловки. Остання вистава, поставлена на засланні – це «Інтервенція». В листопаді 1937 року його було розстріляно в урочищі Сандормох в Карелії разом з іншими в’язнями.
  3. 3. Лесь Курбас – помітна постать у театральному свiтi, адже на той час вiн був новатором: творив власний театр, синтезував ритм, поєднував малярство й музику, створював "звуковi пейзажi". За твердженням критикiв, його постанову "Золотого черева" на харкiвськiй сценi можна вважати вiзитiвкою Курбаса, а його самого – творцем незалежного украïнського театру, адже традицiï "корифеïв" не наслiдувались, митець вдався до жанру захiдноï гротесковоï п'єси. У його театрi була вiдсутня спецiалiзацiя актора, оскільки останній мусив бути унiверсальним.
  4. 4. Бобошко Ю. М. Режисер Лесь Курбас / Ю. М. Бобошко. – Київ : Мистецтво, 1987. – 197 с. Волицька І. Театральна юність Леся Курбаса : (проблема формування творчої особистості) / І. Волицька. – Львів : Інститут народознавства НАН України, 1995. – 152 с.
  5. 5. Корнієнко Н. М. Лесь Курбас : репетиція майбутнього / Н. М. Корнієнко. – Київ : Факт, 1998. – 469 с. Курбас Л. Березіль : із творчої спадщини / Л. Курбас. – Київ : Дніпро, 1988. – 518 с.
  6. 6. Курбас Л. Філософія театру / Л. Курбас; упоряд. М. Лабінський. – Київ : Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2001. – 917 с. Лесь Курбас : спогади сучасників / за ред. В. С. Василька. – Київ : Мистецтво, 1969. – 359 с.
  7. 7. Молодий театр : Генеза. Завдання. Шляхи / упоряд. М. Г. Лабінський. – Київ : Мистецтво, 1991. – 320 с. Лесь Курбас : статьи и воспоминания о Л. Курбасе. Литературное наследие. – Москва : Искусство, 1987. – 463 с.
  8. 8. «Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати…» Лесь Курбас

×