Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

«Життя ж наше - мандрівка»

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 10 Ad
Advertisement

More Related Content

More from Наукова бібліотека КНУКіМ (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

«Життя ж наше - мандрівка»

  1. 1. А В Т О Р П Р Е З Е Н Т А Ц І Ї : П А Л Я Н И Ц Я А Н А С Т А С І Я Віртуальна виставка до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди "Життя ж наше - мандрівка"
  2. 2. «Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад, або напевно мусить здійснитися сподіване.» ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА
  3. 3. 3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога. Сковорода був чи не найцікавішою постаттю історії українського духу. Григорія Савича називають зачинатилем жанру байки. Надавав перевагу особистій духовній свободі. Філософські трактати присвячував переважно етиці. А головним сенсом людського існування вважав самопізнання. Григорій сковорода зробив великий вклад в українську культуру, який закарбувався в пам’яті нації навіки. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М
  4. 4. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ ВІДОМОГО ФІЛОСОФА Народився Григорій Сковорода на Полтавщині у родинні спадкових козаків. Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років після народження філософа. Саме тоді дослідники віднайшли в одному із листів Сковороди згадку про святкування власного дня народження. Григорій Сковорода мав виняткові здібності до навчання. Вже у 16 років вступив до Києво-Могилянської академії – першого вищого навчального закладу в Україні. Вивчав латинську, грецьку, церковнослов’янську, польську, німецьку та інші мови. Грав на сопілці, флейті, скрипці, гуслях, лірі, бандурі. Проте вищої освіти так і не отримав. Працюючи педагогом у Харківському колегіумі, мав власну систему оцінювання. Писав твори переважно староукраїнською та латинською. Надавав перевагу особистій духовній свободі. Філософські трактати присвячував переважно етиці. А головним сенсом людського існування вважав самопізнання. Відстоював права людської особистості в кожній людині, що на ті часи означало сильну демократичну тенденцію.
  5. 5. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М Ліна Костенко Ой ні, ще рано думати про все. Багато справ ще у моєї долі. Коли мене снігами занесе, Тоді вже часу матиму доволі. А поки-що – ні просвітку, ні дня. Світ мене ловить, ловить... доганя! Час пролітає з реактивним свистом. Жонглює будень святістю і свинством. А я лечу, лечу, лечу, лечу! – Грирорій Савич! – тихо шепочу. Минає день, минає день, минає день! А де ж мій сад божественних пісень?
  6. 6. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М ВИДАННЯ З ФОНДУ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КНУКІМ Головаха І., Стогній І. Філософ- гуманіст Г. С. Сковорода. Київ, 1972. 76 с. Ніженець А. М., Стогній І. П. Григорій Сковорода. Пам’ятні місця на Україні. Київ : Наукова думка, 1984. 94 с. Ніженець А. М. Г. С. Сковорода. Заповідні місця на Харківщині. Харків : Прапор, 1969. 64 с.
  7. 7. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М ВИДАННЯ З ФОНДУ НАКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КНУКІМ Поліщук Ф. М. Григорій Сковорода. Життя і творчість. Київ : Дніпро, 1978. 264 с. Сковорода Г. С. Байки Харківські. Харків : Прапор, 1972. 131 с. Сковорода Г. С. Вибрані твори. Київ : Дніпро, 1971. 135 с.
  8. 8. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М ВИДАННЯ З ФОНДУ НАКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КНУКІМ Сковорода Г. С. , Котляревський І. П. Вибрані твори. Харків : Прапор, 1985. 304 с. Сковорода Г. С. Повне зібрання творів : у 2 т. Київ : Наукова думка, 1973. Т. 2. 574 с. Стадниченко В. Я. Іду за Сковородою. Сповідь у любові до вчителя. Київ : Криниця, 2002. 176 с.
  9. 9. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М ВИДАННЯ З ФОНДУ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ КНУКІМ Стадниченко В. Садівник щастя: Сковорода як дзеркало України: нариси, дослідження, спогади, поезії, світлини. Київ : Криниця, 2012. 496 с.
  10. 10. 2 0 2 2 | Н А У К О В А Б І Б Л І О Т Е К А К Н У К І М "Шукаємо щастя по країнах, столiттях, а воно скрiзь i завжди з нами; як риба в водi, так i ми у ньому, i воно бiля нас шукає нас самих. Нема його нiде вiд того, що воно скрiзь. Воно схоже до сонячного сяйва - вiдхили лише вхiд у душу свою" Григорій Сковорода

×