Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«З МУЗОЮ В СЕРЦІ»

Віртуальна виставка присвячена 60-річчю від дня народження Світлани Олегівни Талан (1960), української письменниці.

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«З МУЗОЮ В СЕРЦІ»

 1. 1. віртуальна виставка «з музою в серці» присвячена 60-річчю від дня народження Світлани Олегівни Талан (1960), української письменниці
 2. 2. Світлана Талан — українська письменниця. Член Національної спілки письменників України, автор багатьох творів, відомих в Україні та за її межами (Канада, Казахстан, Росія, Білорусь). Народилася 7 березня 1960 року на Сумщині, у селі Слоут Глухівського району в родині сільських вчителів. Закінчила восьмирічну школу в селі Перемога, Глухівського району, Сумської області, продовжила навчання у Баницькій середній школі. У 1983 році закінчила Глухівський педагогічний інститут. З п’ятнадцяти років почала працювати позаштатним кореспондентом районної газети. Багато років віддала роботі з дітьми. Працювала вихователем у дитсадку, потім – вчителем початкових класів. Наразі мешкає у м. Сєвєродонецьк Луганської області.
 3. 3. У 2011 році її роман «Щастя тим, хто йде далі» став лауреатом на конкурсі «Коронація слова-2011» та отримав відзнаку від фонду Олени Пінчук Анти-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику». На початку 2012 року роман був виданий під назвою «Коли ти поруч» у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (м. Харків) українською та в авторському перекладі російською мовами і за рік був проданий рекордний тираж – 80 тисяч екземплярів. За версією журналу «Фокус» та рахункової палати автор увійшла в трійку найпопулярніших письменників України. У 2012 році роман С. Талан «Не вурдалаки» також був відмічений на Міжнародному конкурсі «Коронація слова- 2012» і в 2013 році був виданий українською та російською мовами у КСД м. Харків. Також її роман «Мої любі зрадники» був виданий видавництвом «Навчальна книга «Богдан» (м. Тернопіль). Твір автора «Без пришлого» російською мовою вийшов у Канаді.
 4. 4. Світлана Талан пише романи у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне – головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини. С. Талан була членом журі Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра-2013» та Першого Всеукраїнського літературної премії ім.. Олександри Кравченко (Девіль).
 5. 5. Світлана Талан — принципова, відкрита до людей, авторка займає активну громадянську позицію, постійно проводить зустрічі з читачами, молоддю та учнями, займається просвітницькою діяльністю, була членом журі багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Твори Світлани Талан змістовні, глибокі, змушують дивитися на життя по-іншому та спрямовані на виховання свідомості. Головною героїнею творів авторки є жінка — справжня українка, сильна та незламна.
 6. 6. книги письменниці з фонду наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв
 7. 7. Талан С. Розколоте небо : роман : вибір видавця Міжнар. літ. конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісен. лірики та творів для дітей "Коронація слова" / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с. Талан С. Замкнене коло : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.
 8. 8. Талан С. Купеля : збірка / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 240 с. Талан С. Оголений нерв : роман / С. Талан. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 544 с.
 9. 9. Талан С. Повернутися дощем : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 448 с. : іл. Талан С. Ракурс : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с. : іл.
 10. 10. Талан С. Спокута : роман / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 304 с.
 11. 11. Авторка про себе: «Я народилася на Поліссі, в Сумській області, у невеличкому селі в родині вчителів. Дитинство моє пройшло там, де шумлять густі ліси, дзюркочуть тихі річки, над якими вранці висять сиві тумани, а весна приходить зі співом солов’я. Під час навчання в дев’ятому класі я надіслала свій перший нарис на конкурс до районної газети, де посіла перше місце. Відтоді я стала позаштатним кореспондентом. Редактор, як і вчителі, передбачали мені літературне майбутнє. Після школи мене запросили на роботу до районної та обласної газети, але я пішла шляхом батьків, закінчила Глухівський педінститут і стала вчителем. Потім я переїхала на Донбас і… перестала писати. Життя понеслося вихором, згодом я змінила професію, але не відчувала повноти задоволення життям — в ньому чогось не вистачало. Напевно, треба було пройти якісь життєві випробування, багато пережити, передумати, набратися життєвого досвіду та перейти свій Рубікон.
 12. 12. Авторка про себе: Я переживала нелегкі часи, коли мене осяяла думка: я повинна писати, інакше збожеволію! На мене чекало стільки героїнь романів, які прагнуть кохати й бути коханими! Це вони стільки часу не давали мені спокою, прагнучи швидше розповісти свої історії читачеві! З того часу я пищу щодня. Писати для мене означає жити, дихати. Найчастіше я сідаю до роботи стомленою, пізно ввечері, але втома одразу ж кудись зникає. З кожною героїнею я проживаю її життя. Я залишаю їй частинку своєї душі, свого серця, але від цього не стаю біднішою, навпаки — багатію. І якщо та частинка доброти, щирості та любові, якими сповнені мої героїні, зроблять цей світ хоча б на крихту добрішим, я буду відчувати себе по-справжньому щасливою.»

×