Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«ПІД ЗНАКОМ ЛЮБОВІ ТА МУЗИКИ»

Віртуальна виставка присвячена 210–річчю від дня народження Фредеріка Шопена (1810 — 1849), польського композитора, піаніста

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«ПІД ЗНАКОМ ЛЮБОВІ ТА МУЗИКИ»

 1. 1. в і р т у а л ь н а в и с т а в к а «під знаком любові та музики» присвячена210–річчювід дня народження ФредерікаШопена(1810 —1849), польського композитора,піаніста
 2. 2. Народився Фредерик Шопен 1 березня 1810 році в селі Желязовій Волі під Варшавою у Варшавському герцогстві. Його батько, Микола Шопен, французький емігрант з 1787 р., служив гувернером і шкільним учителем французької мови; мати — Текля Юстина Крижанівська виховувалася в дворянській сім'ї і була економкою графині Людвіки Скарбек. Батьки Шопена одружилися1806року іпіслянародженнясинасім'я переїхаладоВаршави. У дитинстві, Фредерік Шопен грав у повній темряві. У момент гри на фортепіано, він гасив всі свічки. Саме таким чином маленький геній міг налаштуватися. Навіть коли він був в гостях і його просили зіграти, він просив погаситисвічкив кімнаті.Ця звичказберегласяу ньогодо самоїсмерті.
 3. 3. Коли Шопен вчився грати, йому подобалися кілька акордів, але своїми маленькими дитячими пальцями, він не міг їх брати. Тоді маленький Фредерік вирішив розтягнути свої пальці. Для цього, він придумав пристосування, яке носивщодня.Хочацеприносилойомусильнийбіль. У будинку Шопена жила прислуга. Вони вважали Фредеріка божевільним хлопчиком. Справа в тому, що хлопчик вставав з ліжка вночі і біг грати на фортепіано. Хоча пізніше він сам став скаржитися на своє здоров’я. Він страждавна епілепсію.Йогомучиликошмари. Коли Фредеріку було 10 років, він склав марш для князя Костянтина. Цей маршбув надрукований,ійогогралиувійськовомуоркестрі. Мало хто знає, що «Собачий вальс» склав Шопен. Справа в тому, що у Жорж Санд (письменниця, кохання всього життя Шопена) була собака. Одного разу вона сказала, що хоче скласти пісню про свого собаку. Шопен це почув і сам склавцейвальс.
 4. 4. Шопен був дуже трепетний у відносинах з жінками. Одного разу довелося навіть скасувати його заручини через дрібницю. Справа в тому, що одного дня, Шопен зі своїм другом прийшли до неї в гості. Його кохана запропонувала присісти за стіл. Але запропонувала сісти товаришеві раніше, ніж Фредеріку. Це сильнойогообурило.Післячогокомпозиторскасувавзаручини! Останні роки свого життя Шопен не міг складати музику. Він писав друзям, що перестав відчувати, радіти і тому не може більше творити. Єдиний твір, який все-таки закінчив геній, була мазурка фа-мінор. Але зіграти він її був не в змозі. Останній рік свого життя Шопен прожив у глибокій печалі, причиною якої став розрив з коханою жінкою. Композитор згасав прямо на очах, у нього абсолютно не було ніяких емоцій — ні радісних, ні сумних. Він зовсім перестав писатимузику.
 5. 5. Не в змозі більше давати уроки, Шопен був вимушений прийняти щедру допомогу від своєї шотландської шанувальниці Джейн Стірлінг. Доглядати хворого приїхала з Польщі сестра композитора, Людвіка; не обділили його увагою і французькі друзі. Шопен помер від серцево-легеневої недостатності, яку спричинив туберкульоз, у своїй паризькій квартирі на Вандомській площі 17 жовтня 1849року.Згіднозйого бажанням,на відспівуванніуцерквісв.Мадлен прозвучалифрагментиреквіємуМоцарта. Шопена поховали на паризькому кладовищі Пер-Лашез. Серце Шопена, за йогозаповітом, перевезли на Батьківщину — воно покоїться в костелі Святого Хреста уВаршаві.
 6. 6. Літературнаспадщина композитора зфондунауковоїбібліотеки
 7. 7. Івашкевич Я. Шопен / Я. Івашкевич ; Пер. з польськ. Й. Й. Брояка. – Київ : Муз. Україна, 1989. – 208 с. : іл. Венок Шопену : Wreath to Chopin. – Москва : Музыка, 1989. – 278 с. Шопен, каким мы его слышим. – Москва : Музыка, 1970. – 310 с.
 8. 8. Шопен Ф. Письма : В 2 т. Т. 1 / Шопен Фридерик. – Москва : Музыка, 1982. – 464 с. Шопен Ф. Письма : В 2 т. Т. 2 / Шопен Фридерик. – Москва : Музыка, 1984. – 461 с.
 9. 9. Шопен Ф. Етюди : Ор. 10, Ор. 25, Dbop. 36 / Ф. Шопен ; ред. Ян Екєр. – Київ : Муз. Україна, 2013. – 132 с. Шопен Ф. Вальси : Oр. 18, Oр. 34, Oр. 42, Oр. 64, посмертні вид. / Ф. Шопен ; ред. Ян Екєр. – Київ : Муз. Україна, 2013. – 80 с.
 10. 10. Шопен Ф. Бажання для фортепіано / Ф. Шопен. – Київ : Муз. Україна, 1971. – 4 с. Шопен Ф. Вибрані вальси : для фп. / Ф. Шопен. – Київ : Муз. Україна, 1993. – 49 с.
 11. 11. Chopin F. Polonaisen : fur klavier / F. Chopin. – Leipzig : Edition Peters. – 100 c. Шопен Ф. Ноктюрны : для фп. Тетрадь 2 / Ф. Шопен. – Санкт-Петербург : Композитор, 2002. – 46 с.
 12. 12. Шопен Ф. Полное собрание сочинений : для фп. Т. 3 : Баллады / Ф. Шопен ; ред. И. Падеревский, Л. Бронарский, Ю. Турчинский. – изд. 6-е. – Краков : польское музиздательство, 1963. – 77 с.
 13. 13. Шопен Ф. Полное собрание сочинений. Т. 4 : Экспромты / Ф. Шопен. – Краков : польское музиздательство, 1969. – без с. Шопен Ф. Полное собрание сочинений : для фп. Т. 8 : Полонезы / Ф. Шопен ; ред. И. Падеревский, Л. Бронарский, Ю. Турчиньский. – изд. 5-е. – Варшава - Краков : польское музиздательство, 1962. – 157 с.

×