Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

«CHEFART»

312 views

Published on

Віртуальна виставка до міжнародного дня кухаря і кулінара

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

«CHEFART»

 1. 1. Професія кухаря розвивалася разом із цивілізацією. Перші страви виглядали як обпалені на відкритому вогні напівсирі шматки м'яса або риби. Могутня середньовічна Європа високо цінувала своїх кухарів. У Франції кухарями вищих рангів ставали лише знатні люди. У Німеччині з 1291 року шеф-кухар був однією з чотирьох найважливіших фігур при дворі. В Україні приготування їжі довгий час було справою суто сімейною. Професійні кухарі вперше з'явилися при дворах, а потім вже в монастирських трапезних. Приготування їжі на Русі виділилося в окрему спеціальність тільки в XI столітті, хоча згадка про кухарів-професіоналів зустрічається в літописах вже в Х столітті.
 2. 2. Розвиток професійної кулінарії пов'язаний з появою підприємств позадомашнього харчування. Виникли вони ще в Стародавній Русі. Спочатку це були корчми, в яких подорожні могли знайти притулок і їжу. Потім з'явилися придорожні трактири — готелі з обіднім залом і кухнею. У той же час поряд з трактирами у великих містах стали з'являтися ресторації. Приготування їжі — унікальний процес. Рецепт — це лише загальна мапа приготування страви. Баланс смаків, тонкощі й момент, в який необхідно робити ті чи інші дії з продуктами і спеціями, — це ціла симфонія. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично неможливо, завжди потрібна порада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий досвід і практика приготування їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.
 3. 3. Мало хто знає, але Гордон Рамзі мріяв стати футболістом. І невідомо, що було б зі світом кулінарії якби не травма, яку він отримав під час тренувань. Пізніше він думав піти на флот або стати поліцейським. Але, тільки проваливши іспити Гордон вирішив займатися кулінарією. Готуванню він навчався у Франції, а його вчителями були такі відомі в світі кулінарії особистості як Марк П’єр Уайр, Гі Савой та Альберт Руї Жоель Робюшон. Свій перший ресторан «Gordon Ramsay at Royal Hospital Road» кухар відкрив в 1998 році і вже через три роки він отримав три зірки Мішлен. Наразі у нього 10 ресторанів та 3 бари в Англії і ще 12 ресторанів в інших країнах. Також він написав не одну кулінарну книгу і є автором та ведучим кількох телешоу, найвідоміші – «Мастер Шеф», «Кошмари на кухні Рамзі» та «Пекельна кухня».
 4. 4. Став відомим завдяки фьюжн-кухні. У своїх стравах Нобуюкі прекрасно поєднує класичні страви з мотивами японської кухні та інгредієнти з південноамериканської кухні. В молодості він працював в японських суші-барах, коли його раптом запросили працювати в Перу. Потім він працював в Аргентині і тільки після цього перебрався в Лос-Анджелес. Саме там, в 1987 році він відкрив свій перший ресторан «Mutsuhisa» і майже одразу потрапив до десятки кращих кухарів світу. Зараз він власник мережі ресторанів «Nobu», яку в 1994 році відкрив спільно з Робертом Де Ніро. Постійні відвідувачі його закладів зірки Голлівуду. А критики кажуть, що Нобуюкі Нобу Мацухіса створює страви, яким по стилю немає рівних.
 5. 5. Саме він готує урочисті обіди для гостей Губернаторського Балу – урочистої вечері, яка завершує кожну церемонію вручення премії «Оскар». Готувати він навчився ще у своєї матері та так захопився кулірнарією, що домігся стажування у всім відомому ресторані «Hotel de Paris» в Монако. Крім того, що Вольфганг Пак володіє більш ніж 80 ресторанами, він ще й автор 30 кулінарних колонок в газетах США і Канади. Крім того, у нього є своє виробництво напівфабрикатів.
 6. 6. Цей кулінар провів своє дитинство на кухні – у його батьків був свій паб. У 16 років Джеймі покинув школу та пішов вчитися на кулінара. Популярність цьому кухареві принесли зовсім не ресторани, а телешоу – цикл його передач «Голий кухар» мав шалену популярність. Пізніше він зумів змінити систему шкільного харчування в англійських школах, за що удостоївся звання кавалера Лицарського ордену Британського Королівства. Зараз Джеймі – відомий борець за здорове харчування нації. Всі його книги, передачі та виступи засновані на тому, аби донести людям філософію корисної їжі.
 7. 7. Свою кар’єру Маріо Баталі починав з самих низів – працював посудомийником в ресторані, не дивлячись на те, що мав вищу освіту. Через короткий час він вже працював су-шефом. Завдяки своїй наполегливості та працелюбності незабаром його стали запрошувати в престижні ресторани в США та пропонувати великі гонорари. Коли Маріо Баталі опинився на піку популярності, він раптово поїхав в маленьке італійське містечко, щоб осягнути всі тонкощі італійської кухні. Зараз йому належить кілька ресторанів, він написав 9 книг з кулінарії та вважається неперевершеним фахівцем італійської кухні.
 8. 8. Свій шлях Ален Дюкасс розпочав в готельному ресторані. Уже в 16 років йому пощастило попрацювати з Роже Верже і Мішелем Гераром. Відомим в світі кулінарії став після того, як, ставши шеф-кухарем знаменитого «Le Louis XV» при «Hotel de Paris» в Монако створив нове меню, в якому елегантно обіграв класичні провансальські рецепти. За це ресторан отримав одразу три зірки Мішлен. На сьогоднішній день у Алена Дюкаса три ресторани і у кожного з них по три мішленівських зірки. Спеціалізується кухар на старих та забутих рецептах, які він обігрує по-новому і створює з них шедеври.
 9. 9. Бірта Г. О. Товарознавство м’яса : навч. посіб. / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу. – Київ : Центр учбової літератури, 2011. – 164 с. Бірта Г. О. Товарознавство продовольчих товарів : спецкурс : навч. посіб. / Г. О. Бірта, Ю. Г. Бургу. – Київ : Центр учбової літератури, 2012. – 424 с. Благополучная Н. Сам себе сомелье : краткий курс о вине и не только… / Н. Благополучная. – Киев : КВИЦ, 2007. – 328 с. Голубев В. Н. Обработка рыбы и морепродуктов : учебник / В. Н. Голубев, Т. Н. Назаренко, Е. И. Цыбулько. – Москва : Академия, 2001. – 192 с.
 10. 10. Збірник рецептур національних страв та кулінарних виробів : для підприємств громадського харчування всіх форм власності. – Київ : Видавництво А.С.К., 2003. – 848 с. Доцяк В. С. Українська кухня : технологія приготування страв / В. С. Доцяк. – Київ : Вища школа, 1995. – 550 с. Димань Т. М. Безпека продовольчої сировини і харчових продуктів : підручник / Т. М. Димань, Т. Г. Мазур. – Київ : Академія, 2011. – 520 с. Искусная хозяйка : 365 меню на каждый день. – 3-тье изд., доп. – Москва : Махаон, 2005. – 784 с.
 11. 11. Испанская кухня / сост. В. А. Коток. – Москва : Гардарики, 2001. – 504 с. Итальянская кухня / сост. В. А. Коток. – Москва : Гардарики, 2001. – 379 с. Кофе для profi : Зерно. Технологии. Оборудование. Рецепты от бариста. – Москва : Медиа група «Ресторанные ведомости», 2017. – 192 с. Левшина Л. Д. Лучшие рецепты современной кухни народов мира / Л. Д. Левшина, Л. А. Тетерядченко, А. В. Мячиков. – Харьков : Мир книг, 2012. – 200 с.
 12. 12. Льовшина Л. Д. Товарознавство плодоовочевих товарів, пряно-ароматичних рослин та прянощів : навч. посіб. / Л. Д. Льовшина, В. М. Михайлов, О. В. М’ячиков. – Київ : Ліра-К, 2010. – 388 с. Методи визначення фальсифікації товарів : підручник / А. А. Дубініна, І. Ф. Овчиннікова, С. О. Дубініна та ін. – Київ : Центр учбової літератури, 2010. – 272 с. Методи контролю продукції тваринництва та рослинних жирів : навч. посіб. / за заг. ред. Л. М. Крайнюк. – Суми : Університетська книга, 2009. – 300 с. Мялковский О. В. Барное дело : теория и практика приготовления смешанных напитков : учебник / О. В. Мялковский. – Киев : Кондор, 2012. – 366с.
 13. 13. Поплавський М. М. Знамениті страви народів України / М. М. Поплавський, І. А. Фельдман, М. І. Пересічний. – Київ : Видавець Ігор Губерніков, 2016. – 192 с. Поплавський М. М. Українська кухня від Михайла Поплавського / М. М. Поплавський. – Київ : Р. К. Майстер- принт, 2012. - 180 с. Португальская кухня / сост. В. А. Коток. – Москва : Гардарики, 2001. – 528 с. Ростовський В. С. Збірник рецептур / В. С. Ростовський, Н. В. Дібрівська, В. Ф. Пасенко. – Київ : Центр учбової літератури, 2010. – 320 с.
 14. 14. Ростовський В. С. Кухні народів світу : підручник / В. С. Ростовський. – Київ : Кондор, 2016. – 502 с. Ростовський В. С. Технологія виробництва борошняних кондитерських виробів : навч. посіб. / В. С. Ростовський, О. В. Новікова. – Київ : Ліра-К, 2009. – 574 с. Секретные материалы шеф-поваров : впервые звездные шефы раскрывают секреты мастерства. – Москва : Медиа группа «Ресторанные ведомости», 2017. – 160 с. Сирохман І. В. Асортимент і якість кондитерських виробів / І. В. Сирохман, В. Т. Лебединець. – Київ : Центр учбової літератури, 2009. – 636 с.
 15. 15. Сирохман І. В. Товарознавство продовольчих товарів : підручник / І. В. Сирохман, І. М. Задорожний, П. Х. Пономарьов. – Київ : Лібра, 2007. – 600 с. Товарознавство. Продовольчі товари : навч. посіб. – Київ : Кондор, 2010. – 730 с. Французская кухня / сост. В. А. Коток. – Москва : Гардарики, 2001. – 478 с. Харчова хімія : навч. посіб. – Київ : Кондор, 2012. – 248 с.
 16. 16. CHEFART. Коллекция лучших рецептов. Т. 3. – Москва : Информ. группа "Ресторан. ведомости", 2015. – 240 с. Ресторатор : произв.-практ. журн. профессионалов рестор. бизнеса / ООО "Ресторатор Украина". – Киев, 2003– . – 2017. Ресторанные ведомости : ежемесяч.журн. для профессионалов обществ. питания / ООО "Информ. группа "Ресторанные ведомости". – Москва – 2014.
 17. 17.  Знаменита риба фугу від природи не отруйна. Яд вона отримує з раковин молюсків, яких вона вживає. Якщо годувати рибу їжею без отрути, то і риба буде не отруйною;  Найбільшою за величиною страва, яка готується вважається смажений верблюд. Ця страва подавалося при дворах правителів Марокко сотні років назад, і його продовжують готувати до сих пір на бедуїнських весіллях. Верблюд фарширується одним цілим бараном, 20 курми, 60 яйцями і багатьма іншими інгредієнтами;  Карамель винайшли араби, і вона служила як речовина для депіляції волосся у мешканок гарему;  Перший суп був зварений з м’яса бегемота шість тисяч років тому;  Звичка прикрашати гарніри зеленню петрушки сягає корінням часів стародавнього Риму, коли гілочка цієї рослини вважалася антидотом при отруєнні. Додавання петрушки до страви символізувало особливе розташування до гостя і оберіг від нечистої сили;
 18. 18.  Томат по своїй суті є фруктом, а не овочем. Це також перша рослина, яку змогли генетично модифікувати, і випустити на ринок в 1994 році. Незабаром після цього з’явилося ще понад півсотні генетично модифікованих продуктів;  Вважалося, що лимонний сік здатний розчиняти ненавмисно проковтнуті риб’ячі кістки, тому в середні віки риба подавалася з шматочком лимона;  Люди використовували часник для відлякування комарів ще задовго до того, як була опублікована книга Брама Стокера про графа Дракулу. Фольклористи вважають, це було через те, що вампіри мали гарний нюх, а часник своїм сильним запахом відлякував їх. Доведено, що часник ефективний не тільки для відлякування комарів, але й кліщів;  Хліб став символом насичення, і переломлення окрайця часто має символічний сенс. Слово компаньйон походить від латинських слів «com», що означає «разом» і «panis» – «хліб».
 19. 19. Знати про їжу чоловік повинен не менше, ніж про математику або про свою рідну мову. – Гордон Рамзі

×