Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Gurda rodzaje wierteł

rodzaje wierteł

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Gurda rodzaje wierteł

 1. 1. RODZAJE WIERTEŁ DO: SZKŁA, BETONU, PLASTIKU.
 2. 2. WIERTŁA DO SZKŁA Do wiercenia w szkle potrzebne jest specjalne wiertło do szkła. Wiercić należy bardzo ostrożnie, bez stosowania nadmiernej siły. O ile to możliwe, otwór w szkle należy wiercić z obu stron. Dobrze jest również położyć szybę na drewnianej desce lub płycie.
 3. 3. WIERCENIE W SZKLE Proces ten, w porównaniu ze szlifowaniem, jest - wbrew pozorom - dużo trudniejszą operacją. Wymagania dotyczące jakości wywierconych otworów są bardzo duże i konieczne jest stosowanie wysokiej jakości wierteł. Używa się więc w tym celu wierteł rurkowych. Stały się one już standardem w przemysłowych maszynach wiercących jak i w urządzeniach manualnych. Dzięki wierceniu cylindrycznemu możemy szybko i bardzo precyzyjnie sprostać największym wymaganiom i uzyskać znakomitą jakość otworu. https://www.youtube.com/watch?v=T25nKiMVyGo
 4. 4. RODZAJE WIERTEŁ W SZKLE
 5. 5. Wiertło do szkła 10 mm x 90 mm Część robocza jest spłaszczona i ma dwie, proste krawędzie skrwawające.
 6. 6. Wiertło do szkła i marmuru Wiertło do szkła 6 mm
 7. 7. Wiertło do szkła solarnego lub bardzo cienkiego
 8. 8. Wiertło do szkła z ciągłym obwodem 6 mm
 9. 9. Wiertło diamentowe o średnicy 30 mm
 10. 10. Wiertła rurkowe do wiercenia w szkle typu: float, optycznym, samochodowym, kształtowym/naczyniowym
 11. 11. Wierteł piórkowych używa się także do wiercenia otworów w szkle oraz w zegarmistrzostwie do wiercenia otworów o małych średnicach (poniżej 1 mm) w metalu.
 12. 12. OBRÓBKA SZKŁA
 13. 13. WIERTŁA DO BETONU
 14. 14. WIERTŁO DO BETONU Materiał nie jest przecinany, lecz skuwany za pomocą płaskiej końcówki wiertła. Końcówka wiertła do betonu wykonana jest z diamentu lub węglika spiekanego. Ta bardzo twarda końcówka sprawia, że wiertło to nadaje się do wiercenia w betonie, ceramice, granicie i płytkach. Dostępne są również profesjonalne wiertła do betonu z 3 krawędziami tnącymi, które nadają się nawet do wiercenia w betonie zbrojonym. https://www.youtube.com/watch?v=abRLBJEiA0w
 15. 15. BUDOWA WIERTŁA DO BETONU
 16. 16. JAK WYKONAĆ IDEALNY OTWÓR? Jeżeli zachowamy podstawowe zasady podczas wiercenia, możemy być pewni, że otwór będzie wykonany poprawnie a użyty osprzęt będzie nam służył przez długi czas. Podczas wiercenia należy trzymać wiertarkę w osi wiertła, unikając odchyleń na boki. Prędkość obrotowa wiertła powinna być odpowiednio dobrana do średnicy otworu oraz twardości materiału – im twardszy materiał, tym mniejsza prędkość obrotowa. Podobna zasada dotyczy średnicy wiertła – im jest ona większa tym prędkość obrotowa wiertła powinna być mniejsza. Musimy pamiętać, że podczas wiercenia w krótkich odstępach czasu należy cofać wiertło w celu wydostania się z otworu pyłu lub wiórów.
 17. 17. RODZAJE WIERTEŁ DO BETONU
 18. 18. Rodzaje wieRteŁ do betonu Wiertła SDS-plus i SDS-max są stosowane do wiercenia w betonie, murze oraz kamieniu naturalnym. Efekt maksymalny osiągany jest dzięki ich właściwościom konstrukcyjnym: - dynamicznie statecznej konstrukcji wiertła (zapewnia zmniejszenie drgań podczas wiercenia, co w znacznym stopniu zwiększa wydajność wiercenia) - specjalnemu kształtowi nalutowania węglika spiekanego na wiertle (zapewnia szybkie wiercenie oraz centrowanie podczas wiercenia) - specjalnemu kształtowi spirali odprowadzającej odwierciny (spirala ma symetryczny kształt na całej długości, co zapewnia stabilne, dynamiczne charakterystyki podczas wiercenia I szybkie odprowadzenie odwiercin z otworu) - dodatkowej obróbce powierzchni (obróbka cieplna i specjalne polerowanie powierzchni narzędzia zmniejszają zużycie i zwiększają wytrzymałość wiertła na naprężenie wewnętrzne podczas eksploatacji)
 19. 19. WIERTŁO DO BETONU SDS-MAX CZTEROOSTRZOWE O ŚREDNICY 16 MM – 52 MM
 20. 20. WIERTŁO KORONKOWE SDS
 21. 21. WIERTŁA DO BETONU SDS SPIT
 22. 22. WIERTŁA DO TWORZYW SZTUCZNYCH, PLASTIKU
 23. 23. RODZAJE WIERTEŁ DO TWORZYW SZTUCZNYCH I PLASTIKU https://www.youtube.com/watch?v=MtZMh8afPBM https://www.youtube.com/watch?v=39A1WwkEmUk
 24. 24. WIERTŁA STOŻKOWE
 25. 25. WIERTŁA DIAMENTOWE
 26. 26. WIERTŁO DO MONTAŻU WIĄZAŃ ALPEJSKICH
 27. 27. Opracowała: KATARZYNA GURDA Maj, 2014 r., Warszawa

  Be the first to comment

  Login to see the comments

rodzaje wierteł

Views

Total views

1,309

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

4

Actions

Downloads

4

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×