Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Zwiększanie zysków w e-commerce dzięki nowym modelom płatnościowym. InternetPoland 2011 [PL]

977 views

Published on

Zwiększanie zysków w e-commerce dzięki nowym modelom płatnościowym. Prezentacja z konferencji InternetPoland, Warszawa, listopad 2011.

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zwiększanie zysków w e-commerce dzięki nowym modelom płatnościowym. InternetPoland 2011 [PL]

 1. 1. Zwiększanie zysków w e-commerce <ul><li>dzięki nowym modelom płatnościowym </li></ul>
 2. 2. Chciałbym rozpocząć od pewnej ryzykownej tezy
 3. 3. Minęły już czasy, w których klient miał zawsze rację.
 4. 4. “ It’s not the customer’s job to know what they want.” Steve Jobs
 5. 5. To biznes (e-biznes) decyduje o tym, co (i jak) klient kupi
 6. 6. W dzisiejszych czasach e-biznes musi starać się poznać swojego klienta . Nie zaś skakać wokół niego i pozwalać na wszystko.
 7. 7. E-biznes musi znać profil swojego klienta. I wiedzieć czego ten klient mógłby chcieć. Jeszcze zanim on zda sobie z tego sprawę.
 8. 8. A jak myśli biznes?
 9. 9. Bardzo prosto!
 10. 10. Stara się zmaksymalizować przychód.
 11. 11. A jak myśli klient?
 12. 12. Chce dostać to, co jest mu w danej chwili potrzebne. W sposób szybki, prosty, zautomatyzowany i możliwie tani.
 13. 13. E-biznesy (również te w Polsce) zaczęły zauważać, że kluczem do sukcesu nie jest zaniżenie ceny, czy bezustanne poszerzanie asortymentu. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie sprzedanie tego, co już posiadają w swojej ofercie.
 14. 14. E-biznesy zaczęły zauważać, że tych produktów, czy usług, które już już dziś posiadają w swojej ofercie mogą sprzedać więcej, większej ilości klientów.
 15. 15. A wszystko to dzięki dostarczeniu klientowi możliwości pozyskania (zakupu) produktu w sposób prosty i przede wszystkim możliwie mocno zautomatyzowany.
 16. 16. Co to oznacza?
 17. 17. Oznacza to tyle, że...
 18. 18. E-biznesy przestają bać się wychodzić za granicę Szukają nowych rynków zbytu, nowych klientów. Nie wierzą już w to, że kartą będzie chciał zapłacić każdy. Szukają nowych metod płatności z konkretnych lokalnych rynków.
 19. 19. Zwiększają więc zyski dzięki świadomemu wyjściu z ofertą poza granice swojego kraju. ... i znalezieniu takich metod płatności, którymi klienci z tych krajów będą chcieli płacić
 20. 20. E-biznesy zaczynają ściągać pieniądze automatycznie. Wdrażają płatności cykliczne i abonamenty na usługi.
 21. 21. Zwiększają więc zyski dzięki usunięciu przeszkody w postaci proszenia o ponowną płatność ... a znajdują się przecież i tacy klienci, którzy zapominają o usłudze, którą zamówili.
 22. 22. E-biznesy upraszczają sam proces zakupu do absolutnego minimum Wprowadzają płatności a’la one-click
 23. 23. Zwiększają więc zyski dzięki wyeliminowaniu konieczności ponownego wpisywania danych do płatności ... czyli nie pozwalają, by lenistwo klienta przeszkadzało w zarabianiu pieniędzy
 24. 24. E-biznesy szukają nowych sposobów na przyjęcie pieniędzy Interesują się płatnościami MOTO, możliwościami procesowania płatności przez telefon komórkowy, itd
 25. 25. Zwiększają więc zyski dzięki przyjmowaniu płatności w dowolnym momencie dnia i nocy, w dowolnym miejscu na świecie ... czyli zarabiają w sposób “niestandardowy”
 26. 26. E-biznesy zaczynają się zabezpieczać Autoryzują kartę, by móc z niej ściągnąć pieniądze
 27. 27. Zwiększają więc zyski dzięki wyeliminowaniu problemu z klientami, którzy zmienili zdanie i nie chcą zapłacić ... czyli zamówienie usługi = otrzymanie płatności za tę usługę
 28. 28. E-biznesy zaczynają przyjmować płatności na swojej stronie Nie przekierowują klientów do agregatorów płatności
 29. 29. Zwiększają więc zyski dzięki wyeliminowaniu pośredników, którzy straszą klientów ... czyli klient nie musi sprawdzać gdzie został przeniesiony, czy strona jest odpowiednio zabezpieczona, itd ... nie mówiąc już o aspektach usability
 30. 30. Dlaczego e-biznesy zaczęły się skupiać na nowych formach przyjmowania płatności?
 31. 31. Bo poznali swoich klientów.
 32. 32. W Polsce...
 33. 33. Polak kupujący w sieci <ul><li>Mężczyzna (jeszcze) </li></ul><ul><li>25 - 34 lat </li></ul><ul><li>z dużych miast </li></ul><ul><li>co raz więcej doświadczonych użytkowników </li></ul>wg. najnowszego raportu Grupy Nokaut S.A.
 34. 34. Dziękuję za uwagę! <ul><li>Karol Zielinski, paylane.com </li></ul>

×