EcoBiz Academy // Goldee case study

317 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
317
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
33
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

EcoBiz Academy // Goldee case study

 1. 1. INTRO Tomáš, 2009: súčasné osvetlenie nie je ani zďaleka také, aké ľudský organizmus potrebuje. Tomáš, 2013: startup Goldee získal investora a spustil kampaň v USA zakladateľ
 2. 2. NÁPAD Tomáš, 2012: ako finalista Start-up Awards prezentuje svoj nápad pred biznis komisiou Úloha: Pochopíte z prezentácie o čo ide? (video sa spustí po kliknutí na obrázok)
 3. 3. TOMÁŠOV NÁPAD V KOCKE NÁZOV: Goldenfish Lighting PREČO: súčasné osvetlenie nie je ani zďaleka také, aké ľudský organizmus potrebuje. ČO: stmievanie svetla na diaľku, z pohodlia postele či sedačky. Nielen cez špeciálny ovládač, ale aj cez smartfón alebo tablet. ODLÍŠENIE: jednoduchá inštalácia bez búrania + rôzne profily osvetlenia.
 4. 4. KONKURENCIA Čo myslíte: Koľko trval prieskum konkurencie? Koľko konkurenčných riešení Tomáš vygooglil?
 5. 5. KONKURENCIA Dĺžka prieskumu: 14 dní & neustále sledovanie Počet: Momentálne Tomáš sleduje 75 konkurentov (viď obrázok)
 6. 6. KONKURENCIA Dôležité: Pri každom konkurentovi zaznamenáva jeho silné a slabé stránky. To mu umožňuje odlíšiť sa.
 7. 7. MATICA KONKURENCIE Odlíšenie: Tomášovi nevadia veľkí hráči, ktorí sú na trhu. Našiel spôsob ako sa odlíšiť a byť jedinečný.
 8. 8. NOVÝ KONKURENT Pár mesiacov po tom, ako našiel Tomáš investora, bola predstavená Philips Hue. Pozrite si video a zistite prečo musí Tomáš premyslieť svoj nápad. (video sa spustí po kliknutí na obrázok)
 9. 9. NOVÝ KONKURENT Oproti Philips Hue nemá Tomášov inteligentný stmievač šancu. Zamyslite sa: Ako by ste sa na Tomášovom mieste odlíšili?
 10. 10. TOMÁŠOVA ODPOVEĎ NÁZOV: Goldee PREČO: súčasné osvetlenie nie je ani zďaleka také, aké ľudský organizmus potrebuje. ČO: stmievanie OVLÁDANIE svetla na diaľku, z pohodlia postele či sedačky. Nielen cez špeciálny ovládač, ale aj cez smartfón alebo tablet. ODLÍŠENIE: jednoduchá inštalácia bez búrania + rôzne profily osvetlenia. DYNAMICKÉ SCÉNY & INTUITÍVNE OVLÁDANIE.
 11. 11. Tomáš ponúka svoj smart ovládač zákazníkom, ktorí si kupujú Philips Hue. Nebojuje proti konkurencii, využíva ju vo svoj prospech. Dynamické svetelné scény nastavia svetlá za vás jedným kliknutím. Je to intuitívnejšie a pre zákazníka pohodlnejšie.
 12. 12. VÝSLEDOK Tomášov tím získal v Novembri 2013 predobjednávky na produkt Goldee v hodnote 150000 USD. Ich promo video videlo k dnešnému dňu viac ako 115000 ľudí.
 13. 13. PONAUČENIA Aké zásadné 2-3 ponaučenia si z príbehu Tomáša odnášate?
 14. 14. 1. GOOGLI PORIADNE Nájdi minimálne 10 konkurenčných riešení na celom svete (+ uč sa anglicky).
 15. 15. 2. ODLÍŠ SA, ALEBO... Konkurencia nie je problém, pokiaľ sa vieš odlíšiť.
 16. 16. 3. STAŇ SA EXPERTOM Investuj do oblasti, ktorá ťa zaujíma 1000(0) hodín.
 17. 17. 4. BUĎ ZAPÁLENÝ Rozbehni nápad, pre ktorý budeš mať motiváciu prekonať 100ky prekážok.
 18. 18. EKO BIZNIS NÁPAD?

×