Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Fab lab Latvia

263 views

Published on

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Fab lab Latvia

 1. 1. Iedomājies vietu ... ... kur idejas tiek realizētas dzīvē ... kur cilvēki sadarbojas no visas pasaules ... kur Tu vari izgatavot gandrīz jebko Laipni lūgti
 2. 2. Fab Lab ideja Fab Labi – digitālās ražošanas laboratorijas – kas izveidotas , lai iedvesmotu cilvēkus un uzņēmējus pārvērst idejas jaunos produktos un prototipos , dodot tiem brīvu pieeju mūsdienu digitālām ražošanas tehnoloģijām. Fab Lab ideja radās izgudrotājam un zinātniekam Profesoram Neilam Geršenfeldam – pazīstamā Masačūsetsas Tehnoloģiskā Institūta (MIT) vadītājam . Viņa ideja ir vienkārša : dot vidi , zināšanas , materiālus un tehnoloģiju , lai varētu izgatavot lietas lēti un ātri jebkur pasaulē . Patreiz globālais Fab Lab tīkls jau apvieno vairāk nekā 100 Fab Labus , uzturot ciešu komunikāciju starp cilvēkiem , apvienībām un biznesiem visā pasaulē dodot tiem iespēju sadarboties problēmu risināšanā un ideju realizēšanā .
 3. 3. ‘’Fab Labi dod cilvēkiem Instrumentus, kas nepieciešami, lai atklātu tehnoloģiju un izgatavotu (gandrīz) jebko‘’ Profesors Neils Geršenfelds Massachusetts Institute of Technology
 4. 4. Fab Lab Latvia Pirmais Latvijā un pirmais Baltijā Fab Lab tiks atvērts 2013. gada nogalē. Fab Lab Latvia būs bezpeļņas organizācija , kuras mērķis ir atvērt Fab Lab laboratorijas visās Latvijas lielākajās pilsētās . Fab Lab dos iespēju skolēniem, studentiem, uzņēmējiem, pensionāriem un visiem , kas vien to vēlas realizēt savas idejas dzīvē , apmācot lietotājus kā attīstīt jaunas idejas, dizainus un produktus. Fab Lab dos iespēju attīstīt tehniskās prasmes , lai pārvērstu konceptus par produktiem. Saliekot visus šos dažādos elementus kopā, Fab Lab Latvia iedvesmos nākamo uzņēmēju, inženieru un ražošanas talantu paaudzi.
 5. 5. Digitālās ražošanas revolūcija Fab Lab Latvia sirdī ir digitālā ražošanas tehnoloģija, apvienojot 2D un 3D dizainus ar jaunākajām tehnoloģijām. Ietverot sevī plašu metožu spektru sākot ar CNC mašīnām līdz 3D printeriem, šeit var izgatavot unikālu produktu dažu minūšu laikā – un par ļoti zemu cenu. Fab Lab Latvia būs pieejamas vēl citas digitālās ražošanas jaunākās tehnoloģijas un ekipējums, kas nodrošinās plašas ražošanas iespējas, ieskaitot precīzus lāzera griezējus, formēšanas un frēzēšanas ekipējumu līdz pat elektroniskajiem komponentiem un kontroles platēm.
 6. 6. Idejas un Produkti Kā pirmo Fab Lab Latvia realizēto ideju var saukt projekta ‘’Hairostraight’’ jaunas paaudzes matu fēna prototipu. Hairostraight projekta ietvaros tā autoram Jurim Kļavam arī radās doma par Fab Lab Latvia izveidošanu .
 7. 7. Izglītošana, apmācīšana un iedvesmošana Izglītošanai Fab Lab Latvia būs galvenā loma , kā arī nekomerciālajiem lietotājiem tiks nodrošināta brīva piekļuve , lai viņi varētu dalīties ar idejām un pievienot tās Fab Lab zināšanu bāzei. Sekojoši tas nodrošinās unikālu vidi , kas veicinās mācīšanos un attīstīs kreativitāti. Par pamatu Fab Lab izglītošanās programmai ir Fab Lab Academy , kas ietver sevī vairākus apmācīšanās posmus , ko noslēdz attiecīgs Diploms, kā arī regulāri norisinās video online apmācības , kuras lielu daļu vada pats Fab Lab idejas dibinātājs Neils Geršenfelds. Kā dzimšanas vieta jaunām un inovatīvām idejām un produktiem, Fab Lab ir arī ideāla vieta priekš komandas veidošanas , inovāciju un kreativitātes tehniku izpētes , kā arī problēmu risināšanas , kas Fab Labam pievieno fascinējošu un pievilcīgu dimensiju . Izglītošanas un treniņu kursu piemēri : - Inovāciju vadība – kā radīt inovatīvu vidi komandā un biznesā - Kreatīvu komandu veidošana – unikāla pieeja jēdzienam kā veidot kreativitāti komandā - Praktiskā problēmu risināšana – kā paātrināt un padarīt efektīvāku problēmu risināšanu izmantojot attiecīgās tehnikas un procesus
 8. 8. Ko vēl darīsim ... Fab Lab Latvia noteikti neapstāsies pie ideju realizēšanas, bet palīdzēs lūkoties tālāk , kā šīs idejas un produkti varētu nest daudz lielāku labumu cilvēkiem visā pasaulē. Fab Lab palīdzēs iepazīt crowdfunding vidi KickStarter, kas ir ļoti labs piemērs , kā noskaidrot , ko cilvēki visā pasaulē domā par jauno ideju – produktu . Fab Lab Latvia liks uzsvaru uz idejas prezentēšanas kvalitāti un ideju ‘’glanci’’. Fab Lab Fonds Mūsu vīzija ir izveidot un nostabilizēt Fab Lab tīklu Latvijā un Baltijā izmantojot starptautiskā Fab Lab Fonda palīdzību. Atbalstīt radošus cilvēkus, kuriem ir interese atvērt jaunu Fab Lab . Konsultēt un veicināt līdzīgu iestāžu izveidošanu un uzturēšanu, kā arī koordinēt sadarbību starp tām.
 9. 9. Nāc un pievienojies Fab Lab ekipējumu jūs varat pieteikt un rezervēt no pirmdienas līdz trešdienai. Vienlaicīgi Fab Lab vidi var izmantot vairāki lietotāji vai to grupas , bet ir iespēja rezervēt Fab Labu arī ekskluzīvai lietošanai. Piektdienās un Sestdienās Fab Lab ir atvērts brīvi ikvienam. Labākais veids kā izzināt un iepazīt Fab Labu un kā tas var Jums palīdzēt jūsu idejas atdzīvināt ir piezvanīt, elektroniski uzrakstīt vai vienkārši atnākt : Fab Lab Latvia Izgudrotāju pilsēta (Rīga, Aizkraukle, Ventspils ?) Izgudrotāju iela 1 Latvija Tel : + 371 29481924 Juris + 371 29364906 Ģirts Visit : www.fablab.lv Email : info@fablab.lv

×