Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Rozvivaqchi igru

 • Login to see the comments

Rozvivaqchi igru

 1. 1. Розвиваючі ігри за системою Нікітіних
 2. 2. Гра має важливе значення в житті дитини ... Яка дитина в грі, такою багато в чому вона буде в роботі, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається насамперед у грі ... "Отже, гра, її організація - ключ в руках батьків, ключ в організації виховання дитини. А. С. Макаренка
 3. 3. Ігри Нікітіна - це захоплюючі головоломки, притому вони продумані таким чином, що для вирішення необхідно включити уяву і творче мислення. Борис Никитин (1916– 1999рр.) педагог, психолог Система раннього розвитку, створена Борисом і Оленою Нікітіними, педагогами і батьками 7 дітей, основана на тренуванні розума і тіла дитини з самого народження. Методика включає в себе раннє загартування і плавання, спортивні вправи, корисну працю, різноманітні інтелектуальні ігри. Головна роль відводиться створенню особливого середовища і умов для розвитку дитини, яка стимулює його інтерес до знань.
 4. 4. Умови розвитку дітей за системою Б. Нікітіна ІІІ- це свобода творчості дітей в заняттях. Ніяких спеціальних тренувань, занять. Діти займаються скільки хочуть, поєднуючи спортивні заняття з усіма іншими видами діяльності. І - це легкий одяг і спортивна обстановка у будинку ІІ – це наше батьківська небайдужість до того, що і як у малюків виходить, наша участь в їх іграх, змаганнях, самому житті
 5. 5. Іграшки, ігри - одне з найсильніших виховних засобів в руках суспільства. Гру прийнято називати основним видом діяльності дитини. Саме у грі виявляються і розвиваються різні сторони його особистості, задовольняються багато інтелектуальні та емоційні потреби, складається характер. Ви думаєте, що ви просто купуєте іграшку? Ні, ви проектуєте при цьому людську особистість! Б. П. Нікітін
 6. 6. Головну думку своєї концепції розвитку творчих здібностей Борис Павлович сформулював так: Можливості розвитку здібностей, досягнувши максимуму в момент дозрівання, не залишаються незмінними. Якщо вони не потрібні , тобто якщо здібності не розвиваються, не функціонують, то вони починають втрачатися, деградувати - і тим швидше, чим слабкіше функціонування. Це згасання можливостей до розвитку - незворотній процес - НУВЕРС . НУВЕРС - необоротне згасання можливостей ефективного розвитку здібностей - ключове слово методики Нікітіних. Друге - не робити ЗА свого малюка те, що він може зробити САМ. Кожен зайвий крок, зроблений самостійно, дає функції розвиватися, а головне - збільшує віру в себе. Кожне самостійне рішення, кожен самостійний вибір - творчий акт. Навіть таке просте побутове завдання, як відкрити двері, якщо руки зайняті, вимагає творчого підходу. Виконавши його замість дитини, ви позбавляєте малюка можливості просунутися на крок вперед.
 7. 7. У розвиваючих творчих іграх Нікітіна об'єднані основні принципи від простого до складного самостійно за здібностями
 8. 8. Особливості розвиваючих ігор Нікітіних Кожна гра складається з набору завдань різної складності, які дитина вирішує за допомогою кубиків, цеглинок, квадратів. Ігри націлені на розвиток уваги, пам'яті, просторового мислення, уяви, уміння знаходити закономірності, класифікувати і систематизувати матеріал. Посібники багатофункціональні і дають дітям і батькам можливість самим придумувати нові завдання і ігри
 9. 9. Як правильно користуватися посібниками? • Дитина повинна мати можливість думати і робити все самостійно, без підказок. Починати потрібно з посильних простих завдань, щоб підвищити ймовірність успіху, а, значить, позитивного ставлення дитини до завдань, і рухатися від простого до складного. Кожен успіх дитини потрібно відзначати і заохочувати. Для самих маленьких гру можна оживляти казкою або розповіддю, давати «імена» узорів, моделями, фігур або малюнків. Не варто стримувати рухову і пізнавальну активність дитини під час розвиваючих ігор. Для підтримки постійного інтересу, зберігати коробки з розвиваючими посібниками краще не серед інших іграшок, а на очах, але так, щоб дитина сама не могла дістати їх.
 10. 10. Автор виділяє Правила гри 1. Гра повинна приносити радість і дитині, і дорослому. Кожен успіх малюка – це спільне досягнення, і ваше і його. Радійте йому це окрилює малюка, це запорука його майбутніх успіхів. 2. Зацікавлюйте дитину грою, але не змушуйте її грати, не доводьте заняття іграми до перенасичення. Не ображайте дитину в грі. 3. Розвиваючі ігри - ігри творчі. Всі завдання діти повинні робити самостійно. Наберіться терпіння і не підказуйте ні словом, ні зітхнувши, ні жестом, ні поглядом. Дайте можливість думати і робити все самому і відшукувати помилки теж. Піднімаючись поступово дитина розвиває свої творчі здібності.
 11. 11. Автор виділяє 4. Щоб відчути порівняльні труднощі завдань, перш ніж давати завдання дітям, обов'язково спробуйте виконати їх самі. Записуйте час, за який вам вдалося зробити те чи інше завдання. Вчіться робити його швидше. 5. Обов'язково починайте з посильних завдань або з більш простих частин їх. Успіх на самому початку обов'язкова умова. 6. Якщо дитина не справляється із завданням, значить, ви переоцінюєте рівень її розвитку. Зробіть перерву, а через кілька днів почніть з більш легких завдань. Ще краще, якщо малюк сам почне вибирати завдання з урахуванням своїх можливостей. Не квапте його!
 12. 12. Автор виділяє 7. У якому порядку давати ігри? Автор би почав з гри 'Склади візерунок "та" Рамки і вкладиші Монтессорі'. Тут дитині треба розрізняти кольори і форму, а загальне правило - спостерігати за розвитком дитини, записувати в щоденник його успіхи і визначити, коли і яку з ігор 'включати'. Це творче завдання татові і мамі 0 8. Захоплення дітей проходять 'хвилями', тому, коли у дитини остигає інтерес до гри, 'забувайте' про гру на місяць-два і навіть більше, а потім 'випадково' нехай малюк згадає про неї. 9. Бережіть гри, не ставте їх за доступністю врівень з іншими іграшками. Адже заборонений плід солодкий, і краще, якщо дитина просить їх або сам пропонує пограти. Нехай вони стоять на видному, але не дуже доступному місці. !
 13. 13. Автор виділяє 10. Для самих маленьких (1,5 - 3 роки) оживляє гру казкою або розповіддю, давайте 'імена' (удвох з малюком, звичайно) узорів, моделями, малюнками, фігур, придумуйте, фантазуйте, поки дитину не почне захоплювати сам процес подолання труднощів у вирішенні завдань Ранок був сонячним Ми сіли в По воді плавали Тоді ми зібрали вудочки і поїхали ловити і Але зовсім не ловилася і як морські ……..
 14. 14. Автор виділяє 11. Чим більше розвинене у малюка якусь якість, тим сильніше жадає воно прояви. 'Не цікавитися' грою дитина може з двох головних причин: у нього слабко розвинені ті якості, які потрібні в грі, або ... дорослі відбили у нього полювання, насильно примушуючи грати або доставивши неприємність на самому початку. Тому більше хваліть за успіхи і у випадку невдачі підбадьорте малюка. нехай малюк згадає про неї. 12. Створюйте в грі невимушену обстановку. Не стримуйте рухову активність дитини. 13. Коли складання узорів або моделей за готовим завданням вже освоєно, переходьте до вигадування нових. Заведіть зошит, замальовувати туди (а краще, якщо це буде робити сам малюк) нові завдання, моделі, візерунки, фігури. 14. Влаштовуйте змагання на швидкість вирішення завдань і з дорослими. Не бійтеся, що ваш авторитет при цьому постраждає.
 15. 15. Висновки: Саме завдяки цьому ігри Нікітіна створюють своєрідний мікроклімат для розвитку творчих сторін інтелекту. При цьому різні ігри Нікітіна розвивають різні інтелектуальні якості: увага, пам'ять, особливо зорову, уміння знаходити залежності і закономірності, класифікувати і систематизувати матеріал, здатність до комбінування, тобто вміння створювати нові комбінації з наявних елементів, деталей, предметів, вміння знаходити помилки і недоліки, просторове уявлення і уява, здатність передбачати результати своїх дій. У сукупності ці якості, мабуть, і складають те, що називається кмітливістю, винахідливістю, творчим складом мислення.
 16. 16. Гра в 'Кубики для всіх‘ вчить мислити просторовими образами (об'ємними фігурами), вмінню їх комбінувати і є значно складнішою, ніж ігри із звичайними кубиками, розвиває здібності до комбінаторики і просторовому мисленню, вчить мислити 'об'ємними фігурами'. Гра допомагає опанувати графічної грамотністю, розуміти вже до школи план, карту, креслення. Фігурки гри 'Кубики для всіх' володіють майже невичерпними можливостями різноманітних поєднань і дозволяють складати величезну кількість різних моделей або різних варіантів однієї і тієї ж моделі. Заняття з 'кубика для всіх' почніть з того, що, поклавши перед малюком малюнок-завдання, запропонуйте йому побудувати з фігурок зображену модель. Побудувавши одну, він переходить до наступної, більш складною. По суті, маляті при грі в 'Кубики для всіх' тут доводиться вирішувати два завдання одночасно: по-перше, вибрати з 7 фігурок тільки 2-3 (або більше, якщо модель складна), які необхідні для побудови моделі, по-друге, надати цим фігуркам те положення, яке вони займають в моделі, тобто з'єднати їх і укласти в модель. Перша частина в 'Кубики для всіх' являє собою, таким чином, уявний аналіз малюнка-завдання - на які фігурки його можна розчленувати, а друга - синтез, спочатку уявний, а потім предметний. Але основна творча робота починається з того моменту, коли дитина починає придумувати і складати нові моделі, яких немає у книзі. До речі, за запевненнями багатьох батьків, ця гра дуже складна для них. Проте дитина захоплюється придумуванням нових моделей, а потім і складанням завдань для дорослих. Игра Никитина "Кубики для всех".
 17. 17. В одному будинку жила-була жінка. І була в цієї жінки собачка. Одного разу жінка - господиня собачки - повернулася додому, повечеряла, почистила зуби, помилася і лягла спати в своє ліжко Але, перш ніж лягти, вона зняла з себе ... що? Одяг. А ще? Звичайно, взуття, точніше, туфельки. І, поки вона спала, собачка потягла одну туфельку і сховала А тепер давайте відшукаємо в квартирі заховану туфельку. Ми знаємо, що в кімнаті стояв стіл І два кресла Так куди ж собачка заховала туфельку?

×