Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Denasha

2,478 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Denasha

 1. 1. У багатьох країнах світу успішно використовується дидактичний матеріал “Логічні блоки” Золтан Денеш - угорський теоретик і практик так званої «нової математики» Суть цього підходу полягає в тому, що математичні знання діти отримують не вирішуючи численні приклади в зошитах і читаючи нудні підручники, а граючи і танцюючи.
 2. 2. Розвитку розумових умінь: порівнювати, аналізувати, класифікувати, узагальнювати, абстрагувати, кодувати і декодувати інформацію Ознайомлення дітей з геометричними фігурами і формою предметів, розміром Досвід педагогів показав ефективність використання логічних блоків як ігрового матеріалу в роботі з дітьми дошкільного і початкового шкільного віку для: Розвитку творчих здібностей. Засвоєння елементарних навичок алгоритмічної культури мислення Розвитку пізнавальних процесів сприйняття пам'яті, уваги, уяви
 3. 3. Логічним матеріалом є набір з 48 логічних блоків, які розрізняються чотирма властивостями: кольором червоні, жовті, сині розміром – великі і маленькі; формою - круглі, квадратні, трикутні, прямокутні товщиною товсті і тонкі
 4. 4. Основна мета використання дидактичного матеріалу навчити дошкільників вирішувати логічні завдання на розбиття по властивостях. Основне уміння, необхідне для вирішення логічних завдань - це уміння виявляти в об'єктах різноманітні властивості, називати їх, адекватно позначати словом їх відсутність, абстрагувати і утримувати в пам'яті одне, одночасно два або три властивості, узагальнювати об'єкти поодинці, двом або трьом, властивостям з урахуванням наявності або відсутності кожного.
 5. 5. Ігри для маленьких множини
 6. 6. дерева цепочки лабіринти будиночок гаражі
 7. 7. Гра з одним обручем На підлозі лежить обруч. У кожної дитини в руці один блок. Діти по черзі розташовують блоки відповідно до завдання ведучого. Наприклад, усередині обруча - всі червоні блоки, а поза обручем всі останні. Дітям ставлять питання: Які блоки лежать усередині обруча? (Червоні). Які блоки опинилися поза обручем? (Нечервоні). Вірна саме така відповідь, оскільки важливо лише те, що усередині обруча лежать всі червоні блоки і ніяких інших там немає, а властивість блоків поза обручем визначається через властивість тих, які лежать усередині. При повторенні гри діти можуть самі вибирати, які блоки покласти усередині, зовні, а потім визначають одним словом фігури поза обручем.
 8. 8. Гра з двома обручами На підлозі два різноколірних обручі (синій і червоний), обручі перетинаються, тому мають загальну частину. Ведучий пропонує кому-небудь встати -усередині синього обруча -усередині червоного обруча -усередині обох обручів -поза червоним обручем - усередині синього, але поза червоним - усередині червоного, але поза синім -поза синім і червоним обручами. Потім діти розташовують блоки так, щоб усередині синього обруча опинилися всі круглі блоки, а усередині червоного обруча - всі червоні. На перших порах викликає утруднення проблема, куди покласти червоні і круглі блоки. Їх місце в загальній частині двох обручів. Після виконання практичного завдання по розташуванню блоків діти відповідають на чотири питання: - Які блоки лежать усередині обох обручів? - Усередині синього, але поза червоним обручем? - Усередині червоного, але поза синім? - Поза обома обручами?
 9. 9. Гра з трьома обручами В процесі гри з трьома обручами вирішується складніша, ніж в грі з двома обручами, завдання класифікації блоків по трьом властивостям. Ведучий кладе на підлогу три різноколірні (червоний, синій, жовтий) обручі так, як показано на малюнку, тобто щоб утворилося 8 областей. Після того, як ці області відповідним чином названі по відношенню до обручів (усередині всіх трьох обручів, усередині червоного і синього, але поза жовтим і так далі), пропонується розташувати блоки, наприклад, так, щоб усередині червоного обруча опинилися всі червоні блоки, усередині синего- всі квадратні, а усередині жовтого -все великі. Після виконання практичного завдання діти відповідають на вісім (стандартних для будь-якого варіанту гри стремено обручами) питань. Які блоки лежать: 1) усередині всіх трьох обручів; 2) усередині червоного і синього, але поза жовтим обручем; 3) усередині синього і жовтого, але поза червоним обручем; 4) усередині червоного і жовтого, але поза синім обручем;. 5) усередині червоного, але поза синім і поза жовтим обручем; 6) усередині синього, але поза жовтим і червоним обручем; 7) усередині жовтого, але поза червоним і поза синім обручем; 8) поза всіма трьома обручами?
 10. 10. Блоки Денеша – це захоплююче та корисне заняття!!!!!!!!!!!

×