Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

08 Testy První Matematické Lekce

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

08 Testy První Matematické Lekce

 1. 1. Každý budoucí inženýr se učí matematický zápis sumy dvou racionálních čísel, například : lze takto jednoduše napsat. Tato forma je špatná pro svoji banalitu a svědčí o nedostatcích ve vzdělání . První matematická lekce
 2. 2. V prvních semestrech se učí : a dále proto všichni ví, že
 3. 3. a tedy rovnici můžeme jednoduše napsat a , sám(a) musíš uznat – vypadá to podstatně srozumitelněji a vědečtěji .
 4. 4. Současně je samozřejmé, že : a také
 5. 5. z toho vyplývá, že a rovnice se dá napsat jednoduchým a samozřejmým způsobem :
 6. 6. Musíme ještě zohlednit, že a opačná mocnina mocniny převrácené se rovná převrácené mocnině mocniny opačné; za předpokladu jednorozměrného prostoru a při použití vektoru , se zřetelem na to, že :
 7. 7. jestli tedy potvrdíme, že a také tak logicky dostaneme :
 8. 8. při použití předcházejících výrazů : tak dostaneme výraz v elegantní a čitelné podobě, současně jednoduché a pro každého srozumitelné : V tomto okamžiku je samozřejmé, že tato rovnice je podstatně srozumitelnější než :
 9. 9. Bylo by možné ještě ukázat hodně jiných možností zápisu výrazu Přistoupíme k nim v okamžiku, kdy začneme přesně chápat jednoduché principy předcházející metody . ElPeplo Pošli tento e-mail chytrému , inteligentnímu inženýrovi. Pokud takového neznáš, pošli ho svému známému nebo příteli .....

×