Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Hayatin Aritmetigi

1,485 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Hayatin Aritmetigi

 1. 1. HAYATIN HER ANINDA BİR MATEMATİK / MANTIK GİZLİDİR…… BİLSEK TE…. BİLMESEK TE…..
 2. 2. OFİS ARİTMETİĞİ AKILLI PATRON + AKILLI ELEMAN = KÂR AKILLI PATRON + APTAL ELEMAN = ÜRETİM APTAL PATRON + AKILLI ELEMAN = TERFÎ APTAL PATRON + APTAL ELEMAN = FAZLA MESAİ
 3. 3. AŞK ARİTMETİĞİ AKILLI ADAM + AKILLI KADIN = AŞK
 4. 4. ALIŞVERİŞ ARİTMETİĞİ Bir erkek kendisine gerekli ürünü almak için, 1 TL’lık ürüne 2 TL öder. Bir kadın kendisine gerekmeyen ürünü almak için, 2 TL’lik ürüne 1 TL öder…
 5. 5. EVRENSEL GEÇERLİ YASALAR 1. Bir kadının gelecek endişesi evlenene kadar sürer…. Bir erkeğin gelecek endişesi evlenince başlar….
 6. 6. EVRENSEL GEÇERLİ YASALAR 2. Başarılı bir erkek, eşinin harcayabileceğinden fazla geliri olandır. Başarılı bir kadın , Böyle bir erkeği evliliğe ikna edebilendir….
 7. 7. MUTLULUK TEOREMİ Bir erkekle mutlu olabilmek için , Onu çok iyi anlamak ve az sevmek gerekir…. Bir kadınla mutlu olabilmek için , Onu çok sevmek ve anlamaya çalışmamak gerekir.….
 8. 8. UZUN YAŞAM HİPOTEZİ Evli erkekler, Bekar erkeklerden daha uzun yaşarlar…. Ama daha erken ölmek isterler…..
 9. 9. DEĞİŞİM ORANLARI Bir kadın kocasının değişeceği inancıyla evlenir, Ama erkek değişmez………… Bir erkek karısının değişmeyeceği inancıyla evlenir, Ama kadın çok değişir. ( genelde enine olarak)
 10. 10. TARTIŞMA MANTIĞI Kadın bir tartışmada her zaman son sözü söyler…. Bundan sonra erkeğin söyleyeceği ilk söz, yeni tartışma konusu olacaktır.
 11. 11. GÜNÜN ÖĞRETİSİ….. “ EVLEN ARTIK ” vıdı vıdısı nasıl kesilir……. Her düğünde yanınıza gelip sizi mıncıklayarak, “ hadi bakalım , artık sıra sende” diyen yaşlı akrabalara, cenazelerde aynısını yaparsanız, Bir daha evlilik lafını ağızlarına almayacaklardır……. http/: www.Hakan ÇELİKCAN.@cırtmail.com

×