Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Michał Sadowski

1,236 views

Published on

http://aulapolska.pl/wystapienia/aula-69/start-up--brand24---brand-monitoring-i-social-crm

Published in: Business
 • Be the first to comment

Michał Sadowski

 1. 1. Brand monitoring i social CRM. Michał Sadowski Brand24 Aula Polska #69, 20 października 2011 rok, Warszawa
 2. 2. Dobry początek.Pierwsi płatni klienci jeszcze przedstartem.Ponad 1000 osób korzystających zwersji beta.40 klientów i 15k zł sprzedanychabonamentów w 10 dni pokomercyjnym starcie płatnościonline.Pozyskanie inwestora.
 3. 3. Pozyskanie inwestora zakulisowe video
 4. 4. http://bit.ly/pkPC8q Video do obejrzenia
 5. 5. Czasami pozyskanie inwestora wygląda inaczej.
 6. 6. Garść poradwnioski z ostatnich miesięcy
 7. 7. Pozyskane inwestora.Pokaż wersję beta, albo chociaż proof ofconcept.Wybierz inwestora, który wydaje własnepieniądze.Preferuj podmioty o istniejącychstrukturach sprzedażowych.Pokaż na co chcesz wydać jego pieniądze.Olej NDA – sam pomysł wart jest bardzomało.Nie licz, że dziabniesz portal generującykilka milionów odsłon, a kasa (z reklam)przyjdzie sama.
 8. 8. Cierpliwość.Podejście pt „robię serwis, czekam 3tygodnie, jak nie załapie to się zniechęcam ibiorę za coś innego” – sprawdza się bardzorzadko.Overnight success to mit. Brand24budujemy od ponad roku i dopiero terazzaczynamy zbierać pierwsze owoce tejpracy.Czy warto poczekać ze startemdopracowanego produktu, czy możestartować wcześniej z niedopracowanym –w celu pozyskania rozgłosu i „palmypierwszeństwa”.
 9. 9. Ludzie.Starannie wybieraj ludzi, z którymiwspółtworzysz projekt.Optymalne rozwiązanie przytworzeniu startupu to nielicznyzespół o bardzo szerokichkompetencjach.Model, który eliminuje jakąkolwiekbezwładność i poprawiakomunikację.
 10. 10. Pomysł.Rozwiązuj własne problemy. Klientazrozumiesz najlepiej jeśli odpoczątku będziesz nim sam.Pomysł nie musi być absolutnienowatorski. Czasami wystarczyzrobić rozwiązanie lepiej niżkonkurencja.Przykład Brand24.Przykład Zappos.
 11. 11. Komunikacja zewnętrzna.Mów dużo o tym co się dzieje zfirmą / projektem.Projekt musi mieć „ludzką twarz”.Szybko odpowiadaj na zapytaniaużytkowników / klientów – dbaj onich.Korzystaj z Olark!
 12. 12. Kreowanie wizerunku.Monitoruj sieć i angażuj się wewszystkie możliwe dyskusje natemat Twojego projektu.Zachowaj pewną skromność wwypowiedziach na jego temat.W dyskusji na temat produktu, oboksukcesów i zalet Twojegorozwiązania, wspominaj także omałych wadach. Wypowiedzi będąbardziej autentyczne.

×