Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

2015 Milletvekili Adaylarina Mektup - Basin Aciklamasi 20 mayıs 2015

867 views

Published on

İstanbul Hepimizin Girişimi (İHG), 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili adayı olanlara, yerelden yönetimin önemi vurgulayan ve ‘İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamalarını talep eden bir mektup yolladı. Partilerin İstanbul il yönetimleriyle temas kurarak mektupları ileten İHG, seçimlerden sonra İstanbul milletvekillerine rapor sunmaya hazırlanıyor.
Söz konusu mektubu aşağıda değerlendirmenize sunuyoruz.

Published in: Government & Nonprofit
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

2015 Milletvekili Adaylarina Mektup - Basin Aciklamasi 20 mayıs 2015

  1. 1. 20 Mayıs 2015 BASIN AÇIKLAMASI İstanbul Hepimizin Girişimi (İHG), 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili adayı olanlara, yerelden yönetimin önemi vurgulayan ve ‘İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamalarını talep eden bir mektup yolladı. Partilerin İstanbul il yönetimleriyle temas kurarak mektupları ileten İHG, seçimlerden sonra İstanbul milletvekillerine rapor sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu mektubu aşağıda değerlendirmenize sunuyoruz. İstanbul Hepimizin Girişimi istanbulhepimizin.org info@istanbulhepimizin.org “Öncelikle, dünyanın en önemli kentlerinden birini TBMM’de temsil etmeye aday olduğunuz için sizi kutlar, başarılar dileriz. Sizden evvelki başarıları sahipleneceğinizi, devam ettireceğinizi, sizden evvel yapılan hatalarla da mücadele etmek istediğinizi varsayıyoruz. 'İstanbul Hepimizin' Girişimi, İstanbul’un yüzyıllardır kimliği haline gelmiş doğası, kültürü ve mimarisine, kısacası İstanbul’u İstanbul yapan niteliklerinin korunmasına duyarlı İstanbulseverlerin başlattığı sivil bir kent hareketidir. Bu harekete gönül verenlerin birbirine söz vermesi amacıyla oluşturulan ‘İstanbul Sözleşmesi’, 1 Ocak 2014 tarihinde İstanbulluların imzasına açıldı. Bizler, yeni bir yönetim anlayışı oluşturmak, değişen İstanbul’da haklarımızı yeniden tanımlamak, geçmişle bağlarımızı yeniden kurgulamak, geleceği birlikte düşünmek, İstanbul’un yönetiminde doğal söz hakkımızı kullanmak, İstanbul’u birlikte yönetmek istiyoruz. TBMM, 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra çok önemli bir döneme girecek. Meclisimizde çeşitliliğin mümkün olduğunca temsil edileceğini, yeni bir anayasanın yazımı başta olmak üzere milletvekillerimizin canla başla ve dürüstlükle çalışacağını ümit ediyoruz. Yeni dönemde ademimerkeziyet konusunun Meclisimizin ve yeni anayasamızın gündeminde mutlaka yer alması gerektiğine inanıyoruz Bizler de, şehirli ve vatandaş olarak mesuliyetlerimizin bilincindeyiz. 'İstanbul Sözleşmesi'ni bugüne dek imzalamış olan yurttaşların “daha iyi bir İstanbul” hedefinin sizin de hedefiniz olduğuna eminiz. Geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde İstanbul Büyükşehir ve tüm ilçe belediye başkan adaylarına ilettiğimiz ve önemli sayıda ve konumda aday tarafından imzalanmış olan ilişikte sunduğumuz İstanbul Sözleşmesi’ni okumaya ve imzalamaya sizi davet ediyor, İstanbul Hepimizin Girişimi olarak sizinle tanışmayı, görüşmeyi ümit ediyoruz. Saygılarımızla, İstanbul Hepimizin Girişimi

×