Eliška Vítková

586 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
586
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Eliška Vítková

  1. 1. Vítková Eliška a její kariéra v softballu Brno 2009 Vítková Eliška
  2. 2. Příběh krok po kroku až do současnosti a budoucnosti. Život se skládá z mnoha malých mincí, kdo je umí sbírat, má bohatství.
  3. 3. Začátky Jako žákyně druhé třídy jsem začala chodit do kroužku baseballu. Vedla ho moje třídní učitelka Daniela Kopecká. Do kroužku mohlo chodit asi 15 dětí. Baseball byl zaveden i na ostatních školách. Baseballista a trenér Tomáš Ovesný založil Malou baseballovou ligu a tak jsme mezi školami začali bojovat o vítězství. Postupem času jsme rostli a tak se z nás stávali nadějní hráči. Malá baseballová liga začala za pomocí rodičů a škol stavět hřiště, které stojí do teď a do teď na něm já osobně hraji. Je krásné hrát na hřišti kde jste začínali a které jste vlastníma rukama pomáhali budovat. 1991 – narození 1998 – začátky v baseballu 1998 až 2003 - hra za školu a MBL
  4. 4. Krok č. 1 MBL byl tým smíšený. Ve svých 12 letech jsem super basebalový tým kluků a několik holek musela opustit. Dostala jsem se do softbalového týmu Univerzita Brno, který je již znám i pod názvem Black Owls. A tady to začalo!  Trénoval a stále mne trénuje Vladimír Vach. Říkáme mu Vašek. Vašek je úžasný trenér a za svojí kariéru byl velice dobrým hráčem jak baseballu tak softballu. Právě Vašek mě dostal tam kde jsem! Začínala jsem hrát jako třetí metař . Po roce nám odešla spoluhráčka a tím jsme ztratili catchera (kečra - chytač). Vašek ze mě začal ždímat mé bojácné vlastnosti a drezůrou a tvrdým tréninkem jsem zvládla celé tři roky kečrovat . Což se mi stalo osudným. Mé tělo v mladém věku bylo ve vývinu. Jelikož jsme neměli jiného catchera zůstalo vše na mě. Při každém tvrdém tréninku, který trval minimálně 3 hodiny a min. 3x týdně jsem hodně namáhala své klouby. Neustálé dřepění a nárazy při zaklekávání mi odrovnaly zvláště levý kolenní kloub. Což nic neměnilo na tom, že bych přestala hrát. Začala jsem nadhazovat . A tzv. pálení je moje nejmilovanější a již uplynulé roky jsem dřela i tady!
  5. 6. Krok č. 2 Byla jsem jedna z nejmladších a nejlepších v týmu a tak mě trenér Vašek poslal na SCM (sportovní centrum mládeže) testy kde se z těch nejlepších vybíraly reprezentantky České Republiky. Na první kolo jsem zřejmě málo dřela a tak se mi sen nesplnil . Avšak v létě 2005 se konala dětská olympiáda kde jsem reprezentovala Jihomoravský kraj. Na celý týden bojů mezi týmy a spoustu jiných zážitků nikdy nezapomenu. V zimně 2006 už jsem jezdila s maminkou na soustředění SCM do hl. města Prahy. V tuhle dobu jsem stále kečrovala a v létě jsem se s výběrem ČR dostala na svůj první zahraniční turnaj do Italského městečka Saronno . Mé první zkušenosti mi daly další základ v mé kariéře . Krok č. 3 V roce 2007 jsem stále hrála za Univerzitu Brno stejnou soutěž a to Moravskoslezký přebor žen. Zároveň jsem hostovala do vyšší soutěže do týmu Technika Brno. S kterými jsem objezdila par turnajů a zápasů. V roce 2007 se v Bratislavě konal Turnaj olympijských nadějí , který jsme společně s výběrem z Brna vyhráli . Stejný rok jsem hostovala do Bratislavského týmu Spieders. S kterým jsem hrála jen finále a vyhrála s nimi Slovenskou ligu žen . Takže další zlatá medajle  . Dále jsem se stala v našem týmu dvakrát nejlepší pálkařkou a to sezóny a na kvalifikaci o druhou ligu.
  6. 9. Krok č. 4 Rok 2008 byl pro zatím můj nejlepší a nejúspěšnější. Začala jsem se věnovat hře na první metě. Podmínkou v reprezentaci bylo, že hráčka musí hrát minimálně 2. ligu. A tak to pro mne znamenalo hostování do jiného tým. Vybrala jsem si Pražský tým Joudrs . Jednak kvůli velice dobrému týmu hráček a jednak kvůli trenérům, kteří jsou jedni z nejlepších v ČR. Celý rok jsem hrála jak v Brně tak v Praze. Každých čtrnáct dní jsem jezdila na celý víkend do Prahy hrát ligu. Zbylé víkendy jsem hrála v Brně za svůj domácí tým Black Owls. S pražským týmem Joudrs jsme vyhráli druhou ligu – zlatá medajle ! S Brněnským týmem jsme se dostali do 2.ligy . Bojovala jsem o to se dostat do výběru, který se zúčastní Mistrovství Evropy do 22let v Itálii . To se mi pak také podařilo ! Nezapomenutelné zážitky a zkušenosti už mi nikdo nevezme! V celkovém pořadí jsme se umístili na 4. místě z 8 týmů. A navíc jsem vyhrála nejlepší vnitřní polařku v Evropě do 22let . Při přípravě na ME jsme se zúčastnili několika turnajů. V Chocni, na to nikdy nezapomenu se mi podařilo odpálit můj první homerun (houmran-odpálení míče za plot). Na turnaji v Praze - Open pohár do 19let jsme nejen vyhráli zlatou medajli ale také jsem vyhrála ocenění za nejlepší pálkařku turnaje. Na mistrovství ČR juniorek už se nám bohužel tolik nedařilo, krásná stříbrná medajle . Stejně jako loňský rok jsem vyhrála v mém týmu Black Owls nejlepší pálkařku a nejužitečnější hráčku roku. Dále jsem byla oceněna jako hráčka roku Jižní Moravy.
  7. 14. REKAPITULACE <ul><li>1991 Narození </li></ul><ul><li>1998 začátky v Baseballu </li></ul><ul><li>1998 až 2003 hra za školu a MBL </li></ul><ul><li>2003 až 2004 začátky v Univerzitě Brno </li></ul><ul><li>2005 Účast na dětské Olympiáda </li></ul><ul><li>výběr do reprezentace ČR a s ní první zahraniční turnaj v Italském Saronnu </li></ul><ul><li>2007 Mistr Slovenské Republiky </li></ul><ul><li>Turnaj olympijských nadějí – 1.místo </li></ul><ul><ul><ul><ul><ul><li>Nejlepší pálkařka sezóny </li></ul></ul></ul></ul></ul><ul><ul><ul><ul><ul><li>Nejlepší pálkařka kvalifikace </li></ul></ul></ul></ul></ul><ul><li>Mistr České Republiky v 2.lize </li></ul><ul><li>4. místo na Mistrovství Evropy do 22 let </li></ul><ul><li>Nejlepší vnitřní polařka na ME do 22 let </li></ul><ul><li>Hráčka roku Jižní Moravy </li></ul><ul><li>Nejlepší pálkařka sezóny </li></ul><ul><li>Nejužitečnější hráčka </li></ul><ul><li>2009 Příprava na ME 2010 s postupem na MS </li></ul><ul><li>Elit cup Brno – 1. místo - ženská reprezentace ČR </li></ul>
  8. 15. Dlouho připravovaný boj – rychlé vítězství. KONEC

×