Prezentacja

Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowie
Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowienauczyciel przedmiotów informatycznych
 
Nasza podróż do Hiszpanii zaczęła się o godzinie 1:30. Wyjechaliśmy autokarem spod szkoły ZST na lotnisko im. Fryderyka Szopena w Warszawie, skąd około godz. 10 wylecieliśmy samolotem do Madrytu.
Nasz staż odbywał się Granadzie, mieście położonym na południu Hiszpanii, w dolinie rzeki Genil, w górach Betyckich. Granada znajduje się w regionie zwanym Andaluzja. Jest to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów.
Szczególny urok Granady polega na tym, że w ciągu kilku godzin można jeździć na nartach w górach Sierra Nevada, a potem kąpać się w Morzu Śródziemnym na Costa del Sol, oddalonym o ok. 70 km.
 
 
Po przyjeździe z lotniska udaliśmy się do Akademii Cordoba znajdującej się w Granadzie. Mieszkaliśmy w „jaskiniach”. Były to piękne białe pomieszczenia znajdujące się pod ziemią. Pokoje były cztero-osobowe z piętrowymi łóżkami. W Akademii mieliśmy zapewnione wyżywienie, które przyrządzał czeski kucharz Ludvik.
Tego samego dnia zapoznaliśmy się z miejscowością w której mieszkaliśmy. Dostaliśmy dokładne mapy, a także oprowadzono nas po najważniejszych punktach Granady. Gdzie robiliśmy dużo zdjęć oraz zachwycaliśmy się tym pięknym regionem.
 
 
Pierwszego dnia stażu nasz koordynator oprowadził nas po firmach w których odbywaliśmy praktyki. Pokazał nam najprostszą drogę do nich, abyśmy nie mieli problemów z poruszaniem się po mieście. Później zapoznaliśmy się z przepisami BHP oraz zasadami naszych szefów.
 
 
Prace które wykonywaliśmy na praktykach obejmowały temat szeroko rozumianej grafiki komputerowej. Mianowicie robiliśmy liczne projekty, w programach takich jak: Adobe Photoshop, Corel Draw, Gimp, CutStudio. Zadania bywały niekiedy dość trudne lecz zawsze mogliśmy liczyć na pomoc ze strony opiekunów merytorycznych lub innych pracowników.
 
 
 
W pierwszym tygodniu uczęszczaliśmy na lekcje języka hiszpańskiego prowadzone w języku angielskim. Odbywały się one w miejscu zamieszkania. Atmosfera na zajęciach była miła i przyjazna. Wszystkie lekcje trwały łącznie 10 godzin co umożliwiło nam przyswojenie sobie podstawowych zwrotów.
 
 
Każdego dnia po skończonych praktykach w zakładach i w weekendy mieliśmy wystarczająco dużo czasu wolnego. Wykorzystywaliśmy go na sport i rekreacje, porozumiewanie się z bliskimi, spacerowaniu po mieście, a także kupowanie pamiątek. Mieliśmy również zorganizowane dwie wycieczki: jedną do Cordoby, drugą do Malagi . Byliśmy również w przepięknej Sewilii.
 
Zwiedziliśmy także cudowną Alhambrę.
Nasza pierwsza wycieczka odbyła się do miasta Cordoba. Składa się ono z dwóch części: starej – średniowiecznej oraz nowej. Zwiedziliśmy tam mnóstwo zabytków oraz prześliczne ogrody Alkazar.
Wycieczki nie można by było uznać za zaliczoną, gdybyśmy nie wstąpili do Mezquity.
Drugą naszą podróżą był wyjazd do Malagi. Jest to miejscowość położona nad morzem śródziemnym. Zwiedziliśmy tam ruiny twierdzy Alcazaba, wybudowanej przez rzymian i przerobionej przez Maurów.
Naszym finalnym momentem było pójście nad morze, gdzie przy gorącej temperaturze kąpaliśmy się w nim oraz opalaliśmy na plaży.
Po trzytygodniowym stażu przyszedł czas na powrót do kraju. Wszystkim było smutno z tego powodu, lecz pocieszaliśmy się wrażeniami które zostały w naszej pamięci.
1 of 28

Recommended

Praktyki ZST - Hiszpania 2010 by
Praktyki ZST - Hiszpania 2010 Praktyki ZST - Hiszpania 2010
Praktyki ZST - Hiszpania 2010 Rio17
185 views28 slides
Konkurs Kultura Słowa 2009 by
Konkurs Kultura Słowa 2009Konkurs Kultura Słowa 2009
Konkurs Kultura Słowa 2009guest32e64aa
462 views34 slides
Noel by
NoelNoel
Noeljoloeczka
293 views9 slides
Darja Agapova, "Teby zanurzone w tajdze", Przestrzenie sakralne by
Darja Agapova, "Teby zanurzone w tajdze", Przestrzenie sakralneDarja Agapova, "Teby zanurzone w tajdze", Przestrzenie sakralne
Darja Agapova, "Teby zanurzone w tajdze", Przestrzenie sakralneMałopolski Instytut Kultury
641 views4 slides

More Related Content

Viewers also liked

Reklama1 by
Reklama1Reklama1
Reklama1Patrycja Kujawa
231 views10 slides
враг по имени посредственность by
враг по имени посредственностьвраг по имени посредственность
враг по имени посредственностьlarisa1955
406 views48 slides
Mała elektrownia wodna w Zimbabwe by
Mała elektrownia wodna w ZimbabweMała elektrownia wodna w Zimbabwe
Mała elektrownia wodna w ZimbabweEdukacjaGlobalna
548 views10 slides
How do we celebrate holidays in Poland? - presentation by
How do we celebrate holidays in Poland? - presentationHow do we celebrate holidays in Poland? - presentation
How do we celebrate holidays in Poland? - presentationkrzysztof5
844 views11 slides
Swiatłowodowy czujnik prądu by
Swiatłowodowy czujnik prąduSwiatłowodowy czujnik prądu
Swiatłowodowy czujnik prąduMikołaj Olszewski
542 views8 slides
Healthy menu for teenagers magda by
Healthy menu for teenagers magdaHealthy menu for teenagers magda
Healthy menu for teenagers magdastabal1960
435 views7 slides

Viewers also liked(17)

враг по имени посредственность by larisa1955
враг по имени посредственностьвраг по имени посредственность
враг по имени посредственность
larisa1955406 views
How do we celebrate holidays in Poland? - presentation by krzysztof5
How do we celebrate holidays in Poland? - presentationHow do we celebrate holidays in Poland? - presentation
How do we celebrate holidays in Poland? - presentation
krzysztof5844 views
Healthy menu for teenagers magda by stabal1960
Healthy menu for teenagers magdaHealthy menu for teenagers magda
Healthy menu for teenagers magda
stabal1960435 views
Steven spielberg by missgraceb
Steven spielberg Steven spielberg
Steven spielberg
missgraceb246 views
BMCreation - strony mobilne by BMCreation
BMCreation - strony mobilneBMCreation - strony mobilne
BMCreation - strony mobilne
BMCreation344 views
Prezentacja 2 by PKMSZ
Prezentacja 2Prezentacja 2
Prezentacja 2
PKMSZ430 views
My country and province by 12dimkoz
My country and provinceMy country and province
My country and province
12dimkoz1K views
Comenius ir eTwinning sąsajos ugdymo procese by Aldute Kazlauskiene
Comenius ir eTwinning sąsajos ugdymo procese Comenius ir eTwinning sąsajos ugdymo procese
Comenius ir eTwinning sąsajos ugdymo procese
Maly pablo-i-trzy-wroble by tomasz wydra
Maly pablo-i-trzy-wrobleMaly pablo-i-trzy-wroble
Maly pablo-i-trzy-wroble
tomasz wydra131 views
Wakacje w netshare by Netshare
Wakacje w netshareWakacje w netshare
Wakacje w netshare
Netshare221 views

More from Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowie

Technicy Organizacji Reklamy na Stażu w hiszpańskiej Ubedzie by
Technicy Organizacji Reklamy na Stażu w hiszpańskiej UbedzieTechnicy Organizacji Reklamy na Stażu w hiszpańskiej Ubedzie
Technicy Organizacji Reklamy na Stażu w hiszpańskiej UbedzieZespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowie
836 views80 slides

More from Zespół Szkół Technicznych - Technikum Nr 9 w Rzeszowie(20)

Prezentacja

 • 1.  
 • 2. Nasza podróż do Hiszpanii zaczęła się o godzinie 1:30. Wyjechaliśmy autokarem spod szkoły ZST na lotnisko im. Fryderyka Szopena w Warszawie, skąd około godz. 10 wylecieliśmy samolotem do Madrytu.
 • 3. Nasz staż odbywał się Granadzie, mieście położonym na południu Hiszpanii, w dolinie rzeki Genil, w górach Betyckich. Granada znajduje się w regionie zwanym Andaluzja. Jest to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w Hiszpanii, słynna z pięknego położenia, licznych zabytków i niezapomnianych krajobrazów.
 • 4. Szczególny urok Granady polega na tym, że w ciągu kilku godzin można jeździć na nartach w górach Sierra Nevada, a potem kąpać się w Morzu Śródziemnym na Costa del Sol, oddalonym o ok. 70 km.
 • 5.  
 • 6.  
 • 7. Po przyjeździe z lotniska udaliśmy się do Akademii Cordoba znajdującej się w Granadzie. Mieszkaliśmy w „jaskiniach”. Były to piękne białe pomieszczenia znajdujące się pod ziemią. Pokoje były cztero-osobowe z piętrowymi łóżkami. W Akademii mieliśmy zapewnione wyżywienie, które przyrządzał czeski kucharz Ludvik.
 • 8. Tego samego dnia zapoznaliśmy się z miejscowością w której mieszkaliśmy. Dostaliśmy dokładne mapy, a także oprowadzono nas po najważniejszych punktach Granady. Gdzie robiliśmy dużo zdjęć oraz zachwycaliśmy się tym pięknym regionem.
 • 9.  
 • 10.  
 • 11. Pierwszego dnia stażu nasz koordynator oprowadził nas po firmach w których odbywaliśmy praktyki. Pokazał nam najprostszą drogę do nich, abyśmy nie mieli problemów z poruszaniem się po mieście. Później zapoznaliśmy się z przepisami BHP oraz zasadami naszych szefów.
 • 12.  
 • 13.  
 • 14. Prace które wykonywaliśmy na praktykach obejmowały temat szeroko rozumianej grafiki komputerowej. Mianowicie robiliśmy liczne projekty, w programach takich jak: Adobe Photoshop, Corel Draw, Gimp, CutStudio. Zadania bywały niekiedy dość trudne lecz zawsze mogliśmy liczyć na pomoc ze strony opiekunów merytorycznych lub innych pracowników.
 • 15.  
 • 16.  
 • 17.  
 • 18. W pierwszym tygodniu uczęszczaliśmy na lekcje języka hiszpańskiego prowadzone w języku angielskim. Odbywały się one w miejscu zamieszkania. Atmosfera na zajęciach była miła i przyjazna. Wszystkie lekcje trwały łącznie 10 godzin co umożliwiło nam przyswojenie sobie podstawowych zwrotów.
 • 19.  
 • 20.  
 • 21. Każdego dnia po skończonych praktykach w zakładach i w weekendy mieliśmy wystarczająco dużo czasu wolnego. Wykorzystywaliśmy go na sport i rekreacje, porozumiewanie się z bliskimi, spacerowaniu po mieście, a także kupowanie pamiątek. Mieliśmy również zorganizowane dwie wycieczki: jedną do Cordoby, drugą do Malagi . Byliśmy również w przepięknej Sewilii.
 • 22.  
 • 24. Nasza pierwsza wycieczka odbyła się do miasta Cordoba. Składa się ono z dwóch części: starej – średniowiecznej oraz nowej. Zwiedziliśmy tam mnóstwo zabytków oraz prześliczne ogrody Alkazar.
 • 25. Wycieczki nie można by było uznać za zaliczoną, gdybyśmy nie wstąpili do Mezquity.
 • 26. Drugą naszą podróżą był wyjazd do Malagi. Jest to miejscowość położona nad morzem śródziemnym. Zwiedziliśmy tam ruiny twierdzy Alcazaba, wybudowanej przez rzymian i przerobionej przez Maurów.
 • 27. Naszym finalnym momentem było pójście nad morze, gdzie przy gorącej temperaturze kąpaliśmy się w nim oraz opalaliśmy na plaży.
 • 28. Po trzytygodniowym stażu przyszedł czas na powrót do kraju. Wszystkim było smutno z tego powodu, lecz pocieszaliśmy się wrażeniami które zostały w naszej pamięci.