Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

О.Є.Матвійчук. Бібліотуризм як інноваційна складова співпраці школи, родини, громади

216 views

Published on

О.Є.Матвійчук. Бібліотуризм як інноваційна складова співпраці школи, родини, громади

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

О.Є.Матвійчук. Бібліотуризм як інноваційна складова співпраці школи, родини, громади

 1. 1. Матвійчук Оксана Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент
 2. 2.  Перегляд цікавих матеріалів про певну місцевість (об'єкт) викликає бажання досліджувати загадкові та мальовничі місця рідної України.  Проект Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації "Бібліотечний туризм: пізнай Україну та її бібліотеки".  Мета проекту: популяризація бібліотек у суспільстві шляхом включення книгозбірень до туристичних маршрутів регіону.
 3. 3. Центр організації дозвілля дітей м. Києва. У ній функціонує низка безкоштовних читацьких об'єднань та клубів за інтересами: музично-драматичний театр-студія "Вподобайка", драматична студія "Мрія", майстерня цікавих знайомств «АвтограФ», мистецький салон "Видатні постаті Києва", гуртки «Biblio-Art майстерня», «Перлинка», «Joyful English» тощо. Великою популярністю в читачів користується спеціалізований відділ мистецтв, у якому зосереджена відповідна література, а також аудіовізуальні матеріали.
 4. 4.  У стінах бібліотеки для дітей усіх вікових категорій, а також їхніх батьків працює Центр дозвілля «Дитяча країна».  У рамках роботи Центру ви можете відвідати:  гуртки за інтересами на безоплатній основі  узяти участь у родинних святах, майстер-класах.  відеоклуб «CINEMA»  вистави від лялькового театру «Казкарик»  народознавчу експозицію «Українська хата»
 5. 5.  Проект з розвитку туризму «Як тебе не любити, Києве мій!»  Самоосвітній проект «Вільна школа»  Пункт Європейської інформації  План заходів на кожен місяць
 6. 6. Розумне дозвілля Тут розміщена інформація, яка доповнить ваші знання з різних аспектів розумного дозвілля. Вам, цікавим та допитливим, ми пропонуємо матеріали про мандрівки та подорожі.  Список джерел до бібліотуристичного проекту ПАНЬКІВЩИНА (список літератури, статей, Інтернет – ресурсів, фільмографії, ілюстрацій до Маршруту за проектом УБА«Як тебе не любити Києве мій», присвячено розвитку бібліотечного туризму.  Детальніше на сайті http://msmb.org.ua/  http://ru.calameo.com
 7. 7.  Проект «Краєзнавчі читання»  виявлення нових краєзнавчих досліджень;  стимулювання дослідницької, соціальної та творчої активності краєзнавців;  популяризація краєзнавчих матеріалів, доведення їх до користувачів:  здійснення інформаційної роботи, проведення заходів, організація виставок;  поширення краєзнавчої інформації в мережі Інтернет: представлення актуальних матеріалів краєзнавчої тематики на сайті бібліотеки та блогах «Як тебе не любити, Києве мій!» та «Кияни від А до Я».  підготовка та видання серії бібліографічних посібників «Києвознавці».
 8. 8.  Публічна бібліотека ім. Анни Ахматової  Бібліотека імені Корнія Чуковського для дітей  Бібліотека сімейного читання імені Олеся Гончара  Дитячі та юнацькі бібліотеки в Києві  Детальніше на сайті http://podskazok.net/
 9. 9.  Квест для дітей «Таємниця давніх стін» в Софії Київській http://www.znaika-club.com.ua/ Національний художній музей України  Три типи просвітницьких програм. Традиційні екскурсії та лекторії з історії та теорії мистецтва задовольнять інтереси тих, хто прагне до нових знань, кого цікавить музей як джерело невичерпної інформації. Інноваційні програми „Стратегії візуального мислення” та клуб „Мистецтво — простір спілкування” адресовані тим, хто звик більше довіряти собі і бажає дійти до всього власним розумом. Нарешті, можна не лише розмірковувати з приводу мистецтва, а й творити його своїми руками — запрошуємо Вас до Художньої майстерні для дітей та дорослих.
 10. 10.  Співробітники музею проводять інтерактивну екскурсію-гру «В пошуках скарбу». Вона розрахована на учнів 3-6 класів загальноосвітніх шкіл. В основі гри лежить екскурсія по експозиції «Україна ХІV – поч. ХІХ». Діти приходять на звичайну екскурсію, натомість зіштовхуються з витівками музейного привида. Від початку екскурсії «привид» підкидає дітям таємничі листи із завданнями, які вони із задоволенням виконують, в кінці знаходять «скарб» – горнятко із цукерками http://www.nmiu.com.ua
 11. 11.  Національний музей історії України (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Володимирська, 2) - безкоштовний вхід для всіх в останній понеділок кожного місяця. Національний музей літератури України (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 11) - безкоштовний вхід для всіх в останню середу місяця.  Музей гетьманства (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Спаська, 16-б) - безкоштовний вхід для всіх в останню суботу місяця, щосуботи - вхід вільний для школярів і студентів.  Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Григоровича Шевченка (музей знаходиться за адресою: місто Київ, провулок Тараса Шевченка, 8-а) - безкоштовний вхід для всіх в останню середу місяця.  Меморіальний будинок-музей Т. Г. Шевченка (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Вишгородська, 5) - безкоштовний вхід для всіх в останній четвер місяця.  Музей театрального, музичного та кіномистецтва України музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Лаврська, 9, корп. 26) - безкоштовний вхід для всіх щонеділі.
 12. 12.  Музей українського декоративного мистецтва (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Лаврська, 9, корп. 29) - безкоштовний вхід для всіх кожного першого понеділка місяця.  Національний науково-природничий музей НАН України (музей знаходиться за адресою: Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 15) - безкоштовний вхід для всіх в першу середу кожного місяця з 10.00 до 13.00.  Національний художній музей України (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Грушевського, 6) - безкоштовний вхід для всіх в останню неділю місяця.  Київський національний музей російського мистецтва і Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Терещенківська, 9 і 15/17) - вхід вільний в цей музей для всіх в першу середу місяця з 10:00 до 14: 00, для дітей і студентів щонеділі вільний вхід.
 13. 13.  Музей вторсировини (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Сагайдака, 112) - відвідування музею безкоштовно завжди.  Музей книги і друкарства України (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Лаврська, 9, корпусу 9 і 10) - щонеділі для школярів і студентів в цей музей вхід вільний.  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Івана Мазепи, 29) - безкоштовно відвідування музею щонеділі для школярів і студентів.  Державний музей Тараса Шевченка (музей знаходиться за адресою: місто Київ, бульвар Шевченка, 12) - безкоштовний вхід для всіх в останній четвер місяця.  Детальніше на сайті: http://podskazok.net

×