Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Т.І.Свирська, завідувач НМЦ
гуманітарної освіти та виховання
ІППО КУ імені Бориса Грінченка
“Патріотичне виховання -
це сф...
«Патріотичне виховання –
це сфера духовного життя,
яка проникає в усе, що пізнає,
узнає, робить, до чого прагне,
що любить...
Важливим джерелом національно-
патріотичного виховання, особливо
молоді, Іван Огієнко вважав героїчне і
трагічне минуле ук...
Григорій Ващенко наголошував на тому,Григорій Ващенко наголошував на тому,
що «розв’язуючи питання про ціліщо «розв’язуючи...
Василь Сухомлинський писав:
«Школа як вогнище виховання, як
сила морального, ідейного впливу…,
як центр багатогранного дух...
Патріотизм – свідома громадянська
позиція, особлива спрямованість,
самореалізація і соціальна поведінка
громадянина патріо...
Патріотизм є нагальною потребою:
 держави – всі діти - національно свідомі
громадяни-патріоти, які в майбутньому
забезпеч...
Складність процесу виховання
 у державі відсутня чітка стратегія та
цілісна система виховання дітей та
учнівської молоді;...
Стан збентеженості старшокласників
соціальною ситуацією в країні
 непевність у завтрашньому дні 83%
 погіршення рівня жи...
Чи відчуваєш ти себе патріотом
України? (анкетування «Я і Україна»)
 так 18%
 пишаються своїм почуттям 17%
 не хотіли б...
“Цінності визначають долю”
 Цінності – все те, що ми вважаємо важливим для себе,
відповідно до чого діємо й оцінюємо поді...
Поради батькам
 Любов.
Потрібно показувати малечі любов до всього
оточуючого, вчити бачити красу.
 Рідна мова.
Потрібно ...
Навчальний заклад сьогодні має стати
для дитини осередком становлення
громадянина-патріота України
 визначальна риса патр...
Бажаємо успіхів!
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Т.І.Свирська. Патріотичне виховання – це сфера духовного життя

711 views

Published on

Патріотичне виховання – це сфера духовного життя

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Т.І.Свирська. Патріотичне виховання – це сфера духовного життя

 1. 1. Т.І.Свирська, завідувач НМЦ гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка “Патріотичне виховання - це сфера духовного життя…” В.Сухомлинський
 2. 2. «Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, узнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується». В.О. Сухомлинський.
 3. 3. Важливим джерелом національно- патріотичного виховання, особливо молоді, Іван Огієнко вважав героїчне і трагічне минуле українського народу, закликав вивчати свою історію
 4. 4. Григорій Ващенко наголошував на тому,Григорій Ващенко наголошував на тому, що «розв’язуючи питання про ціліщо «розв’язуючи питання про цілі виховання сучасної молоді, ми мусимовиховання сучасної молоді, ми мусимо рахуватися не лише з нашими традиціями,рахуватися не лише з нашими традиціями, а з тими завданнями, що ставить переда з тими завданнями, що ставить перед нами сучасне й майбутнє…»нами сучасне й майбутнє…»
 5. 5. Василь Сухомлинський писав: «Школа як вогнище виховання, як сила морального, ідейного впливу…, як центр багатогранного духовного життя…»
 6. 6. Патріотизм – свідома громадянська позиція, особлива спрямованість, самореалізація і соціальна поведінка громадянина патріотичної самосвідомості.
 7. 7. Патріотизм є нагальною потребою:  держави – всі діти - національно свідомі громадяни-патріоти, які в майбутньому забезпечують країні гідне місце в цивілізованому світі;  особистості – своєю діяльнісною любов’ю до Батьківщини прагне досягти взаємності з метою створення умов для вільного саморозвитку і збереження індивідуальності;  суспільства – саморозвиток особистості, становлення її повинно здійснюватися на моральній основі.
 8. 8. Складність процесу виховання  у державі відсутня чітка стратегія та цілісна система виховання дітей та учнівської молоді;  «подвійні стандарти»;  нинішнє підростаюче покоління дорослішає, вростає в життя нового, невизначеного щодо цінностей суспільства.
 9. 9. Стан збентеженості старшокласників соціальною ситуацією в країні  непевність у завтрашньому дні 83%  погіршення рівня життя людей, інфляція 67%  зростання злочинності, корупція 27%  озлобленість людей 9%  безробіття 7%  незахищеність людини 16%
 10. 10. Чи відчуваєш ти себе патріотом України? (анкетування «Я і Україна»)  так 18%  пишаються своїм почуттям 17%  не хотіли б народитися й жити в іншій країні, бо люблять свою Батьківщину 18%  майбутнє України хвилює респондентів 83%  своє майбутнє з майбутнім України пов’язують лише 32%
 11. 11. “Цінності визначають долю”  Цінності – все те, що ми вважаємо важливим для себе, відповідно до чого діємо й оцінюємо події та людей.  Цінності, в які ми віримо і яких дотримуємося, є своєрідним компасом у прийнятті рішень, отже, вони впливають на наші думки, дії і поведінку.  Цінності формують характер людини, її особисті якості, мораль і ставлення до світу.  Цінності, які виробило людство впродовж всієї історії, називають вищими, універсальними, або загальнолюдськими.
 12. 12. Поради батькам  Любов. Потрібно показувати малечі любов до всього оточуючого, вчити бачити красу.  Рідна мова. Потрібно говорити з дітьми “правіковою” мовою країни, любов до якої прищеплюєте.  Батьки – патріоти. Тоді виховання стане не педагогічним процесом, а духовною потребою.  Гартуємо гідність. Без гідності немає патріотизму.
 13. 13. Навчальний заклад сьогодні має стати для дитини осередком становлення громадянина-патріота України  визначальна риса патріотизму – дієвість, яка спроможна перетворювати почуття в конкретні справи і вчинки на користь особистості, держави, Батьківщини;  україномовне середовище освітнього закладу;  виховання та розвиток етнічної свідомості юного громадянина.
 14. 14. Бажаємо успіхів!

×