Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

О.П.Глазова. Перевернуте навчання на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників

381 views

Published on

Перевернуте навчання на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

О.П.Глазова. Перевернуте навчання на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників

 1. 1. Модель «перевернуте навчання» на курсах ПК: інтерактивне навчання невпинно набирає обертів О.П. Глазова, радник директора, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики мов і літератури ІППО КУ імені Бориса Гріченка
 2. 2. Розуміння й урахування сучасних тенденцій глобалізації: • темпів зростання обсягів інформації, • нових рівнів освітньої комунікації (технології колаборативного навчання, перевернутого класу, віртуального он-лайн навчання, змішаного навчання). http://education-ua.org/ua/articles/512-tranzitni-ta- transferni-skladovi-osvitnikh-reform Передумови успішності українських освітніх реформ
 3. 3. Історія питання • 1999 року професор фізики Гарвардського університету Ерік Мазур розробив ефективний інструмент інтерактивного навчання студентів. Роздрукувавши свої лекції, він роздав їх студентам, запропонувавши ознайомитися з теоретичним навчальним матеріалом самостійно.
 4. 4. • На аудиторних заняттях професор запропонував студентам відповісти на ряд запитань (варіанти відповідей обговорюють у групах із трьох-чотирьох осіб) та виконати тест. Новий метод професор назвав Peer Instruction – колегіальною інструкцією, або інструкцією однолітків.
 5. 5. • Провівши дослідження, професор Мазур виявив, що за використання методики взаємного навчання, результати тестування покращуються на 67 %. • При цьому змінюється й роль викладача: він має вибудувати навчальний процес за допомогою запитань, відстежувати та корегувати хід дискусії. Викладач стає гідом, який керує студентом на його шляху здобуття знань, а не джерелом, з якого студент (за бажання!) може такі знання одержати.
 6. 6. Так стартувала модель навчання, що дозволяє відійти від традиційного «розповідання» на лекціях. • За досягнення в освіті Нобелівська премія не вручається. Тому була запроваджена премія Minerva в 500 тисяч доларів, і 20 травня 2014 року її першим лауреатом став Ерік Мазур.
 7. 7. • Нині Ерік Мазур використовує мультимедійні технології. • Питання з'являються на екрані. Зворотній зв'язок викладач отримує від студентів, озброєних смартфонами, ноутбуками або й звичайними мобільними телефонами. У нижній частині екрана три кнопки: з лекційним матеріалом, завданнями і готовими відповідями.
 8. 8. Модель BYOD (Bring your own devices - Принесіть свої власні пристрої) – передбачає можливість використання власних мобільних пристроїв, що належать викладачам, учням, студентам, для розв’язання різних навчальних та професійних задач у будь-який час незалежно від місцезнаходження.
 9. 9. На колір і смак… Висновки опонентів • Тихий убивця навчання з професором Еріком Мазуром (досл.). • (…Більшість, якщо не всі нинішні методи оцінювання є недостовірними. Подібно до того, як лекція фокусується на наданні студентам інформації, так само оцінка зосереджується на тому, чи засвоїли студенти ту ж саму (надану викладачем) інформацію, чим цього викладача задовольнили…) З веб-сайта McGill - співтовариство людей, які люблять вчити і прагнуть вчитися. http://www.mcgill.ca/tls/mazur
 10. 10. …З’явився термін «Перевернуте навчання» • 2008 року вчителі хімії Аарон Самс і Джонатан Бергманн (США), пристосувавши модель до шкільного навчання, назвали її «Перевернутим навчанням» (flipped learning). Їхні учні готувалися до уроку не за підручниками, а за відеороликами, які висвітлювали теоретичний аспект навчальної теми, надавали факти, витлумачували терміни і т.ін. Про особливості та можливості цієї технології вчителі розповіли в книжці «Перевернуте навчання, або як достукатися до кожного учня на уроці». http://natakun75.blogspot.ru/2015/04/blog-post_43.html
 11. 11. Чи варто «перевертати» навчання слухачів курсів ПК? Аргументи «за»: • могутня реклама ІППО; • зручна інформаційна основа для застосування інтерактивних форм навчання; • для багатьох курсистів – мотивація для «м’якого» безстресового подолання «мережевого бар’єру».

×