Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Ю.В.Беззуб. Пропедевтика українознавства

470 views

Published on

Ю.В.Беззуб. Пропедевтика українознавства

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Ю.В.Беззуб. Пропедевтика українознавства

  1. 1. Пропедевтика українознавства Ю.В.Беззуб, старший викладач кафедри методики суспільно - гуманітарної освіти і виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка
  2. 2. Пропедевтика (дав.-гр. προπαιδεύω — попередньо навчаю, готую) — скорочений виклад будь-якої науки в систематизованому вигляді, тобто підготовчий, вступний курс у будь-яку науку, попередній більш глибокому і детальному вивченню відповідної дисципліни. Так, пропедевтикою шкільного навчання ми вважаємо навчально- виховну роботу ДНЗ.
  3. 3.  По-перше, це ознайомлення з українськими традиціями. На жаль, у сучасному світі далеко не всі батьки приділяють дітям належну увагу. Багато нового й цікавого діти дізнаються через свята, ігри, творчість. Це виховує повагу до національної духовної спадщини.
  4. 4.  Важливо, аби навіть найпростіший історичний матеріал був достовірним і запам'ятався дитині. Тому варто використовувати надійні джерела інформації і візуального супроводу. Використовуючи художні твори чи мультфільми, важливо давати коротку характеристику поняття чи процесу.
  5. 5.  Наприклад, говорячи про рушник, необхідно зазначити, що це оберіг. Колись люди вірили, що він захищає їхню оселю. Рушники бувають різні, не лише вишиті, як часто уявляє собі дитина, а і ткані. Демонструючи різницю, ми розвиватимемо мислення і уяву дитини.
  6. 6.  Музеї Києва можуть суттєво допомогти в такій пропедевтичній роботі насамперед українознавчими матеріалами. Наприклад, надати інформацію про українські традиції писанкарства.
  7. 7.  У музеях можна дізнатися чимало нового про відомих осіб, як от Тарас Шевченко, Леся Українка, Катерина Білокур, Микола Лисенко. Така інформація може стати поштовхом до використання нових форм і методів роботи (наприклад, зробити ілюстрацію до казки у стилі Марії Примаченко).
  8. 8.  Можливо, дитина не отримає великого об’єму знань, але різні види роботи сформують у неї інтерес до всього українського. У подальшому вона дізнаватиметься чимало нового про прекрасний світ, що зветься “українознавство”.

×