Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку п

1,552 views

Published on

І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку пізнавальної активності дітей-логопатів

Published in: Education
 • http://irina-logo.at.ua - Сайт для логопедів. Особистий сайт Дем'янчук І.Ю. На сайті викладений цікавий практичний матеріал з логопедії, направлений на формування правильної звуковимови, фонематичного слуху, лексико-граматичних категорій,збагачення словника, розвитку зв'язного мовлення, навчання грамоти
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

І.Ю.Дем’янчук. Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку п

 1. 1. «Використання інформаційно-комунікаційних технологій як спосіб оптимізації процесу корекції усного мовлення та розвитку пізнавальної активності дітей-логопатів».
 2. 2. Дем'янчук Ірина Юріївна вчитель-логопед ДНЗ № 590 «спеціаліст вищої категорії» Стаж педагогічної роботи: 21 рік Нагороди: Грамота РУО 2007 року Подяка ДНЗ № 590 2014 року Грамота РУО 2014 року
 3. 3. У дітей, що мають порушення мовлення різного рівня, виявляється:  порушення звуковимови  при ускладненому варіанті ЗНМ мають місце певні складнощі при автоматизації поставлених звуків.  недостатність об'єму словника;  вербальні заміни;  недостатнє розуміння і розрізнення граматичних форм;  утруднення, а іноді і неможливість зв'язно, послідовно, логічно передати зміст тексту.
 4. 4.  по формуванню • звуковимови • фонематичного слуху • лексико-граматичних категорій  збагачення словника  розвитку зв'язного мовлення  навчання грамоти мною підібрані, систематизовані та розроблені матеріали, які дозволяють покращити корекційну роботу: різноманітні малюнки, таблиці, завдання, ігри, відео та аудіо файли, мультимедійні презентації
 5. 5. • збільшення числа дітей з порушеннями мовлення вимагає пошуку найбільш ефективного шляху навчання цієї категорії дітей. • дає можливість одержувати безліч інформації з різних джерел: телебачення, книги, інтернет або комп’ютерні ігри. • передбачає різні форми співробітництва з дитиною, де вона є безпосереднім учасником корекційного процесу • підтримує у дітей з різною мовною патологією пізнавальну активність, стійкий інтерес до навчання, розвиває інтелект дитини • корекційне навчання дитини з використанням ІКТ більш яскраве, насичене, емоційне. • використання в корекційній роботі ІКТ запобігає стомленню дітей • підвищує ефективність логопедичної роботи в цілому.
 6. 6. Використання комп'ютерних технологій в освітньому процесі дає нам наступні можливості Комп'ютер - це засіб вирівнювання можливостей дітей Комп'ютер на занятті не мета, не предмет, а засіб, активізуючий корекційну роботу Індивідуалізація освітнього процесу по темпу, швидкості, змісту Висока швидкість оновлення дидактичного матеріалу на екрані значно економить час на занятті Ефективний ігровий засіб навчання та розвитку дошкільнят Заощадження часу педагогів при складанні планів і звітів Оперативність управління і можливість компактного зберігання великих об'ємів інформації в текстовій і образній формі Тісний контакт в ланцюзі логопед- дитина Підвищення якості демонстраційних матеріалів- ілюстрацій, можливості показу відеофрагментів Розширення професійних контактів педагогів і підвищення якості навчання дітей Система сама забезпечує контроль, корекцію, дає можливість самоперевірки
 7. 7. Умови для збереження здоров'я дитини Проведення гімнастики для очей, під час роботи необхідно періодично переводити погляд дитини з монітора кожні 1,5-2 хв. на декілька секунд і змінювати діяльність під час заняття Використання нових моделей комп'ютера, великого екрану телевізора Робота з комп'ютером на одному занятті впродовж короткого часу (5-10 хв.) і не більше двох раз на тиждень (індивідуально і фронтально, залежно від віку дітей, особливостей їх нервової системи) Для проведення фронтального заняття ми використовуємо мультимедійний проектор, відстань від екрану до стільців на яких сидять діти 2 - 2,5 метра
 8. 8. Робота дитини за комп’ютером
 9. 9. Використання мультимедійного проектора з ноутбуком. Перегляд мультфільмів на телевізорі з флеш накопичувача
 10. 10. Комп'ютер розвиває безліч інтелектуальних навичок. Але не можна забувати про норму. Всякі ліки стають отрутою якщо прийнято у безрозсудних дозах. Як і будь-яке заняття, заняття з ІКТ вимагає часу, правильного їх використання, терпіння і уваги з боку вчителя-логопеда.
 11. 11. • Завдяки комп'ютерним технологіям дитина може не лише уявити собі одиничне поняття або конкретну ситуацію, але і отримати узагальнене уявлення про усі схожі ситуації або предмети. В результаті у дітей рано розвиваються такі найважливіші операції мислення, як узагальнення і класифікація.
 12. 12. Четвертий зайвий
 13. 13. • Вчені довели, що в процесі комп'ютерного заняття покращується пам'ять і увага дитини. Дитяча пам'ять мимовільна, діти запам'ятовують яскраві, емоційно забарвлені випадки або деталі, і тут комп'ютер - незамінний помічник, оскільки робить значимим і яскравим вміст будь-якого матеріалу.
 14. 14. Ж
 15. 15. У А Е И О
 16. 16. Допоможи зайчику зібрати моркву промовляй Зу-зу-зу моркву зайчику зберу. Називай намальовану на морквинці картинку та клацай на неї мишкою.
 17. 17. Збери клубочки докупки змотавши ниточку
 18. 18. ЖИ
 19. 19. Дядя Федір запрошує нас до Музичної крамниці. Усі музичні інструменти мають у назві звуки Р або РЬ, назви їх. Який музичний інструмент зайвий?
 20. 20. • Комп'ютерні ігри презентації сприяють розвитку спільної діяльності зорового і моторного аналізаторів. Оскільки дитині необхідно навчитися натискати пальцями на певні клавіші, що розвиває дрібну мускулатуру руки, координацію рухів, швидше сприймаються такі поняття, як ''право'', ''ліво'' . Дії рук треба поєднувати з дією на екрані. Так абсолютно природно розвивається необхідна зорово-моторна координація.
 21. 21. Інструкція: «Допоможи знайти цуценят.» Називай малюнки клацай по них мишкою. Цукерка, сонце, цвіркун, цибуля, обценьки, циркуль,цукор в цукорниці, цирк, цегла, цар, цеберко, яйце, цвях, брязкальце, цап, лицар Чітко вимовляй звук «Ц». Клацни по тексту, щоб сховати його.
 22. 22. слон
 23. 23. *Веселий потяг
 24. 24. 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3
 25. 25. На екрані оживають будь-які фантазії дитини, герої книг і казок і навіть предмети навколишнього світу, цифри і букви. Потрапляючи в комп'ютерний світ, вони створюють особливий світ, схожий на реальний, але і дещо відмінний від нього. Са, са, са – в ніс собаку вжалила оса. Іс, іс,іс – у собаки болить ніс. Со, со, со – не жалися, осо.
 26. 26. В лісі Аліса зустріла Труляля та Траляля. Вони запропонували Алісі пограти з ними в гру «ЛЯ-ЛЮ-ЛІ - ЧИСТОМОВКИ ПОВТОРИ»
 27. 27. ОЛЮ-ЛЮ-ОЛЮ-ЛЮ Лялі льолю куплю ОЛІ-ЛІ-ОЛІ-ЛІ Гроші взяла на столі АЛЯ-АЛА-АЛЯ-АЛА Ляля льолю одягала ОЛЯ-ЛЯ-ОЛЯ-ЛЯ Зеленіють поля ОЛІ-ЛІ-ОЛІ-ЛІ У полі лілії цвіли ОЛА-ЛА-ОЛА -ЛА З квітів я вінка сплела
 28. 28. *Відгадай ребуси, чітко вимовляй С
 29. 29. Склади слово. Яке слово вийшло? 3 6 4 2 5 1 е т р ч е о
 30. 30. Склади речення
 31. 31. Біля будинку був сад. У саду росла велетенська сосна. Під сосною стояв ослінчик. На ослоні сиділа Соня. Соня побачила песика. Песика Соня пригостила ковбасою. *Послухай і перекажи оповідання
 32. 32. Шарік пропонує пограти в гру «Один багато» по картинках , якщо виконаєте всі завдання правильно, Шарік загавкає (клацнути по картинці)
 33. 33. Добрячок, полюбляє пригощати гостей фруктами зі свого саду. Давайте допоможемо їх зібрати (збираємо та рахуємо).
 34. 34. ОВОЧІ
 35. 35. Кличе нас в город Копатич, Загадати нам загадки: Придивись пильніш на грядки, Ти знайдеш на них відгадки.
 36. 36. По рядочку, по порядку Ми засіємо нашу грядку: Морква, дині, огірочки, Рівно робимо рядочки. Якщо вчасно засівати, Нивку вправно доглядати, Восени лишень встигай Весь зібрати урожай.
 37. 37. У землі вона зростає І брунатний колір має. Її смажать і печуть, Її варять і товчуть. Овоч цей всі люблять дуже, Як же він зоветься, друже? *** Під землею птиця кубло звила І яєць нанесла. *** Навесні кладемо в ямку, Восени збираємо. У супи, борщі, солянку Ми її кидаємо. *** Чистимо, миємо, варимо, смажимо, маслом помажемо, хором всі скажемо… Під землею народилась і для борщику згодилась. Мене чистять, ріжуть, труть, смажать, варять і печуть. *** Я росла в темній темниці, Як зросла - взяли в світлиці. З мене шкуру всі деруть, Мене варять, мене труть, У печі мене печуть. Відгадайте, хто ж я є, І назвіть ім'я моє. Нагодує всіх вона – Ця КАРТОПЕЛЬКА смачна, Її бульби їстівні Викопують восени.

×