Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
НВК «Престиж» 
Юхименко Ю.В.
 Поглибити знання про відкриття, 
будову, поширення і процеси 
життєдіяльності бактерій. Розвивати 
вміння порівнювати рі...
ОБЛАДНАННЯ
Відкриття бактерій Уперше 
бактерії 
побачив 
у мікроскоп в 
1676 році 
голландський 
натураліст 
Антоні ван 
Левенгук.
Бактерії – 
вельми 
витривалі 
організми, їх 
знаходили 
в киплячих 
джерелах, 
нафті, бензині. 
А де ще вони 
зустрічають...
Луї Пастер - 
засновник 
імунології і 
мікробіології. 
Відкрив 
технологію 
пастеризації.
Одного разу до Луї Пастера 
прийшов незнайомець і 
назвався секундантом 
якогось графа, котрому 
здалося, нібито вчений 
о...
Про бактеріологічну або біологічну 
зброю суспільство масово дізналося 
після Великої вітчизняної війни. 
Найактивніше її ...
В Антарктиді 
знайшли ящик 
з їжею, 
залишений ще 
експедицією 
Скотта. Аналіз 
виявив, що 
продукти 
зберегли свої 
якост...
Бактерії утворюють цисти, які ще називають 
спорами. Утворення цист, які мають дуже щільну 
оболонку, - це пристосування д...
Є бактерії, що живуть 
за рахунок нафти і 
нафтових газів. Там, 
де геологи 
сподіваються знайти 
ці паливні корисні 
копа...
Аероби 
Анаероби 
Автотрофи 
Гетеротрофи
Молоко – сприятливе 
середовище для 
розвитку 
мікроорганізмів. 
Але якщо в нього 
додати тисячну 
частку грама 
пеніцилін...
Як відомо, антибіотики 
(пеніцилін, стрептоміцин та ін.) 
своєю згубною дією на 
хвороботворні бактерії рятували 
життя мі...
На рибі, м’ясі іноді з’являються 
бактерії, які світяться. Якщо колонії 
цих бактерій перенести в чашку з 
поживним середо...
Необхідно знайти корисні 
і шкідливі бактерії 
стафілококи Молочно-кислі бактерії
Відходи промислових 
підприємств, які 
забруднюють річки, 
завдають великої 
шкоди народному 
господарству. Для 
очищення ...
На одному з німецьких 
заводів створено 
багатошаровий фільтр 
для очищення газів 
із неприємним запахом. 
Забруднене пові...
Разом 
із дріжджами 
для 
виготовлення 
пива і вина 
Для виробництва 
сирів та 
кисломолочної 
продукції 
Для 
приготуванн...
 У шкіряній та текстильній 
промисловості для дублення 
шкур і виготовлення волокна 
з льону; 
 у мікробіологічній 
пром...
1. Як називається одне з 
найважливіших захворювань, 
яке спричиняло великі 
епідемії? 
2. Що виникає, коли, 
заражаючись ...
Домашнє завдання 
1. Користуючись підручником і додатковими 
джерелами інформації, порівняйте 
бактерії та ціанобактерії. ...
Література 
1. Соболь В.І. Біологія 7 кл., К., Грамота, 2007. 
2. Морозюк С.С. Біологія 6 кл., К., Генеза, 1996. 
3. Шевче...
Ю.В.Юхименко. Бактерії
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Ю.В.Юхименко. Бактерії

1,983 views

Published on

Ю.В.Юхименко. Бактерії

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Ю.В.Юхименко. Бактерії

 1. 1. НВК «Престиж» Юхименко Ю.В.
 2. 2.  Поглибити знання про відкриття, будову, поширення і процеси життєдіяльності бактерій. Розвивати вміння порівнювати різні мікроорганізми. Вивчити роль бактерій у природі та в житті людини.  За допомогою проблемних запитань підвищити інтерес до навчально- дослідницької й пошукової діяльності.  Формувати вміння працювати в групі, виховувати позитивні особистісні якості.
 3. 3. ОБЛАДНАННЯ
 4. 4. Відкриття бактерій Уперше бактерії побачив у мікроскоп в 1676 році голландський натураліст Антоні ван Левенгук.
 5. 5. Бактерії – вельми витривалі організми, їх знаходили в киплячих джерелах, нафті, бензині. А де ще вони зустрічаються?
 6. 6. Луї Пастер - засновник імунології і мікробіології. Відкрив технологію пастеризації.
 7. 7. Одного разу до Луї Пастера прийшов незнайомець і назвався секундантом якогось графа, котрому здалося, нібито вчений образив його. Граф вимагав помсти. Спокійно вислухавши секунданта, Пастер сказав: “Якщо мене викликають на дуель, я маю право вибрати зброю. Ось дві колби: в одній - збудник холери, у другій – чиста вода. Якщо людина, яка прислала вас, погодиться випити вміст однієї з них, я вип‘ю з іншої колби”. Як ви гадаєте, чи відбулася дуель? Як можна назвати такий вид зброї?
 8. 8. Про бактеріологічну або біологічну зброю суспільство масово дізналося після Великої вітчизняної війни. Найактивніше її використовували в США, Англії, Австралії, Канаді.
 9. 9. В Антарктиді знайшли ящик з їжею, залишений ще експедицією Скотта. Аналіз виявив, що продукти зберегли свої якості. Чому?
 10. 10. Бактерії утворюють цисти, які ще називають спорами. Утворення цист, які мають дуже щільну оболонку, - це пристосування до перенесення несприятливих умов. У такому стані вони можуть витримувати температури від -240˚С до +100˚С.
 11. 11. Є бактерії, що живуть за рахунок нафти і нафтових газів. Там, де геологи сподіваються знайти ці паливні корисні копалини, вони беруть проби ґрунту і підземних вод. Потрапивши у пробірку, бактерії невдовзі утворюють великі колонії і тим самим “доводять”, що в надрах є нафта. Завдяки чому вони здатні жити в такому середовищі?
 12. 12. Аероби Анаероби Автотрофи Гетеротрофи
 13. 13. Молоко – сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів. Але якщо в нього додати тисячну частку грама пеніциліну, воно може зберігатися вдвічі довше, ніж звичайно, не скисаючи в найспекотніший час. Чому?
 14. 14. Як відомо, антибіотики (пеніцилін, стрептоміцин та ін.) своєю згубною дією на хвороботворні бактерії рятували життя мільйонам людей. Польські вчені простежили вплив антибіотиків на 50 видах бактерій. Відзначено, що дія антибіотиків послаблюється, якщо застосовувати їх безконтрольно. Бактерії стають усе стійкішими проти ліків.
 15. 15. На рибі, м’ясі іноді з’являються бактерії, які світяться. Якщо колонії цих бактерій перенести в чашку з поживним середовищем (агаром), то вони стануть випромінювати зеленаво-голубе світло. Саме так розводив бактерій, що світяться, німецький учений Е.Дюбуа- Реймон. Він писав, що йому пощастило освітити велику кімнату світлом, подібним до яскравого місячного. Увечері при цьому світлі можна було читати.
 16. 16. Необхідно знайти корисні і шкідливі бактерії стафілококи Молочно-кислі бактерії
 17. 17. Відходи промислових підприємств, які забруднюють річки, завдають великої шкоди народному господарству. Для очищення річок від шкідливих відходів учені вирішили скористатися бактеріями, які живляться фенолом. Новий спосіб застосовують для очищення стічних вод коксохімічних заводів.
 18. 18. На одному з німецьких заводів створено багатошаровий фільтр для очищення газів із неприємним запахом. Забруднене повітря проходить крізь цей фільтр, на всіх “поверхах” якого спеціально відібрані штами бактерій вбирають запахи. Така установка діє на свинарнику та в каналізаційних шахтах.
 19. 19. Разом із дріжджами для виготовлення пива і вина Для виробництва сирів та кисломолочної продукції Для приготування маринадів і квашення
 20. 20.  У шкіряній та текстильній промисловості для дублення шкур і виготовлення волокна з льону;  у мікробіологічній промисловості для отримання вітамінів;  у сільському господарстві для знищення комах- шкідників, підвищення врожайності культурних рослин.
 21. 21. 1. Як називається одне з найважливіших захворювань, яке спричиняло великі епідемії? 2. Що виникає, коли, заражаючись один від одного, захворіє велика кількість людей? 3. Яка хвороба часто вражає людей, що змушені жити в темних сирих приміщеннях, погано харчуватися? 4. У якій спосіб відбувається зараження людей? 5. Як потрапляє збудник туберкульозу до людини від хворих тварин? 1. Спілкування з хворими, через їжу. 2. Чума або морова хвороба. 3. Через сире молоко. 4. Епідемія. 5. Туберкульоз. Цифровий диктант
 22. 22. Домашнє завдання 1. Користуючись підручником і додатковими джерелами інформації, порівняйте бактерії та ціанобактерії. 1. Дізнайтесь, які мікробіологи в наш час плідно працюють в Україні.
 23. 23. Література 1. Соболь В.І. Біологія 7 кл., К., Грамота, 2007. 2. Морозюк С.С. Біологія 6 кл., К., Генеза, 1996. 3. Шевченко С.М. Біологія 6 кл., К., Генеза, 1996. 4. Книга для читання з ботаніки упор. Охріменко А.М., К., Радянська школа, 1973. 5. Сухомлин Н.І. Біологія 7-11. Поняття, терміни, таблиці, схеми . К., ТОВ “ВП Логос-М”, 2011. 6. Барна М.М., Іванова О.П., Похила Л.С., Яцук Г.Ф. Методи перевірки знань учнів з курсу “Біологія” 6 кл., Тернопіль, Мандрівець, 1998. 7. Упатова І.П. Біологія 6-11, Х., Ранок, 2005. 8. Задорожний К.М. Біологія. Плани-конспекти. 6 кл., Х., Ранок, 2004.

×