Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Т.С.Пипченко. Використання елементів музейної педагогіки в навчально-виховному процесі СШДС «Кияночка»

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Check these out next

1 of 16 Ad
Advertisement

More Related Content

Slideshows for you (20)

Similar to Т.С.Пипченко. Використання елементів музейної педагогіки в навчально-виховному процесі СШДС «Кияночка» (20)

Advertisement

More from Інститут післядипломної педагогічної освіти КУБГ (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Т.С.Пипченко. Використання елементів музейної педагогіки в навчально-виховному процесі СШДС «Кияночка»

 1. 1. ТЕМА ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ РОБОТИ Використання елементів музейної педагогіки в навчально-виховному процесі спеціалізованої школи-дитячого садка “Кияночка”
 2. 2. Спеціалізована школа-дитячий садок «Кияночка» пройшла ІІ етап - Прогностично-конструюючий – вересень 2012-серпень 2013 рр.: • розробка заходів різних форм навчально-виховної діяльності на основі застосування елементів музейної педагогіки; • ознайомлення з досвідом музейної педагогіки професійних музеїв та музейних осередків при закладах освіти Прогностично-конструюючий етап
 3. 3. ЗАВДАННЯ: - теоретико-практичне оволодіння психологами, вчителями- предметниками, вихователями та класоводами психолого- педагогічними методиками використання елементів музейної педагогіки у навчально-виховному процесі СШДС; - проведення методологічних семінарів-практикумів з питань застосування різних форм і методів музейної педагогіки у навчально-виховному процесі; - конструювання навчально-виховних завдань по різновіковим колективам та навчальному закладі на основі цілісного системного аналізу освітнього процесу навчального закладу; - узагальнення та апробація педагогічного досвіду із застосування елементів музейної педагогіки.
 4. 4. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ БЛОК Організаційно-кадрове забезпечення дослідно-експериментальної роботи: • наукове керівництво: Дудар Ольга Володимирівна, старший викладач кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук; • наукові консультанти: Писаревська Наталія Володимирівна, директор Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”; • консультанти: Русакова Вікторія Львівна, молодший науковий співробітник Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”.
 5. 5. 1. У ЗАКЛАДІ ФУНКЦІОНУЮТЬ ТРИ МУЗЕЇ: ЕТНОГРАФІЧНИЙ МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ПОБУТУ «СВІТЛИЦЯ», МУЗЕЙ ІСТОРІЇ РІДНОГО МІСТА КИЄВА ТА МУЗЕЙ «АПТЕКА». В ОСНОВНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ У СШДС «КИЯНОЧКА» БАЗУЄТЬСЯ НА РОБОТІ ЦИХ МУЗЕЇВ 2. РОБОТА З КИЄВОЗНАВСТВА ТА НАРОДОЗНАВСТВА ПРОВОДИТЬСЯ ЗА АВТОРСЬКИМИ ПРОГРАМАМИ, ЯКІ БУЛИ РОЗРОБЛЕНІ ПЕДАГОГАМИ СШДС «КИЯНОЧКА» ТА ЗАТВЕРДЖЕНІ КИЇВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ Б.ГРІНЧЕНКА У 2012 РОЦІ 3. В 2012 РОЦІ БУЛО УКЛАДЕНО ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО З ДЕРЖАВНИМ ПОЛІТЕХНІЧНИМ МУЗЕЄМ ПРИ НТУУ(КПІ) 4. РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ РОБОТИ ВИСВІТЛЮЮТЬСЯ НА САЙТІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ-ДИТЯЧОГО САДКА «КИЯНОЧКА» ТА РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
 6. 6. НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ БЛОК 1. Створено спеціальну мережу в Інтренет-просторі, що дає можливість вільно користуватися інформацією для ознайомлення з сучасними педагогічними технологіями, навчальними програмами із застосуванням музейної педагогіки тощо. 2. Створено базу даних методичних розробок навчально-виховних заходів з використанням елементів музейної педагогіки: розробки занять, свят, розваг, майстер-класів, практичних занять. 3. Проводяться практичні семінари, консультації, семінари- практикуми, майстер-класи для вихователів та вчителів, класних керівників із питань використання елементів музейної педагогіки для вихованців дитсадка та школярів.
 7. 7. БЛОК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ТА АНАЛІЗУ 1. Продовжується робота з психолого-педагогічного моніторингу. 2. Систематично проводиться анкетування та опитування вихованців, школярів та їх батьків із метою виявлення результатів застосування елементів музейної педагогіки у навчально-виховному процесі СШДС «Кияночка». 0 5 10 15 Кількість відвіданих музеїв Динаміка відвідкування музеїв вихованцями спеціалізованої школи-дитячого садка "Кияночка" 2009-2010н.р. 2010-2011н.р. 2011-2012н.р. 2012-2013н.р.
 8. 8. РЕЗУЛЬТАТИ ВПЛИВУ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ НА ФОРМУВАННЯ АКТИВНОГО І ПАСИВНОГО СЛОВНИКІВ ДИТИНИ
 9. 9. 3. У ході проведення психологічного моніторингу було виявлено вплив використання елементів музейної педагогіки на рівень психологічного комфорту, мотивації навчання та самовизначеності вихованців і учнів, смислових установок і цінностей, взаємодії та співпраці під час навчально-виховного процесу : діти стали більш впевненими в собі, самодостатніми, організованими, творчими, допитливими. БЛОК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ТА АНАЛІЗУ
 10. 10. 4. У ході проведення соціально-психологічного моніторингу було визначено і відслідковано характер міжособистісних і міжгрупових стосунків у колективах, соціально- психологічний клімат груп садочка, учнівських і педагогічних колективів, рівень розвитку колективів: згуртованість, соціальна перцепція (вміння чути іншого), формальні взаємини (вміння пристосовуватись). БЛОК ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ТА АНАЛІЗУ
 11. 11. БЛОК ПРОЕКТУВАННЯ ТА СУПРОВОДУ ОСОБИСТІСНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ Педагоги СШДС “Кияночка” розробили комплекс навчально-виховних завдань із використанням елементів музейної педагогіки. На основі їх використання визначається ефективність навчально-виховних заходів із використанням елементів музейної педагогіки. Розроблено авторські програми з народознавства та києвознавства, які затвердженні Київським університетом імені Бориса Грінченка.
 12. 12. УЧАСТЬ У РАЙОННИХ ТА МІСЬКИХ СЕМІНАРАХ 1. Участь у секційному засіданні для заступників директорів із виховної роботи в рамках серпневої педагогічної конференції “Методи виховання у початковій школі в контексті гуманізації освітнього простору” з доповіддю на тему “Створення середовища координації та інтеграції всіх ланок виховної системи на засадах шкільної музейної педагогіки” – вересень 2012 року 2. Участь у круглому столі “Сучасні методи інтерактивної просвітницької роботи з дитячою та юнацькою аудиторією”, що проходив у Національному культурно- мистецькому та музейному комплексі “Мистецький арсенал” – 7 вересня 2012 року
 13. 13. ЕЛЕМЕНТИ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СШДС “КИЯНОЧКА” Діють музейні осередки:  Музей історії рідного міста Києва  Етнографічний музей українського побуту “Світлиця”  Музей-аптека  Філіал музею історії рідного міста Києва “Кімната городянина 50-60-их років”
 14. 14. ЕКСКУРСІЇ Є НЕВІД’ЄМНОЮ СКЛАДОВОЮ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ-ДИТЯЧОГО САДКА «КИЯНОЧКА». ВОНИ ОРГАНІЗОВУЮТЬСЯ З МЕТОЮ: •формування в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом; •сприяння розвитку наукового мислення; •інтересу до вивченого матеріалу; •ознайомлення з культурно-суспільним надбанням нашого народу та людства, національними традиціями.
 15. 15. ВИЇЗНІ ЕКСКУРСІЇ ВИХОВАНЦІВ “КИЯНОЧКИ” У 2012-2013Н.Р. • Фабрика ялинкових прикрас • Дослідний хлібокомбінат • Телецентр • Бабин Яр • Етнографічний музей «Мамаєва слобода» • Музей пожежної справи • Музей при Політехнічному інституті • Музей авіації • Інтерактивний музей «Експерементаріум» • Музей Великої Вітчизняної війн • Музеї на території Києво-Печерськаої лаври • Київський муніципальний академічний театр опери • Водно-інформаційний центр • Музей «Соляна печера» • Сирецький парк
 16. 16. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ РОБОТИ:  гуманізація навчально-виховного процесу в навчальному закладі;  допомога учням та вихованцям в пізнанні себе, своїх здібностей, нахилів, інтересів у реалізації своїх можливостей в навчально- виховному процесі;  розкриття потенційних можливостей кожного вихованця та учня;  позитивні зміни в динаміці розумового та інтелектуального розвитку учнів, підвищенні результативності навчально-виховного процесу;  покращення в цілому показників особистісного розвитку учнів в навчально-виховному процесі;  набуття вміння до самовираження та самоствердження;  високий художньо-естетичний розвиток дитини;  емоційний розвиток, сформований інтерес до відвідування музеїв;  набуття комунікативної компетенції;  активізація рефлексійної діяльності дітей старшого дошкільного віку.

×