Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

В.А.Дубровський. Проект «Шкільний музей – осередок патріотичного виховання підростаючого покоління»

1,574 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

В.А.Дубровський. Проект «Шкільний музей – осередок патріотичного виховання підростаючого покоління»

 1. 1. проект «Шкільний музей – осередок патріотичного виховання підростаючого покоління» Розробив: педагог-організатор, керівник гуртка СЗШ І-ІІІ ступенів №42 м.Києва Дубровський Володимир Андрійович
 2. 2. Мета: формувати в учнів стійку національну позицію, виховати патріотичне почуття до рідної країни та набути практичних та теоретичних навичок музейної справи через участь у роботі шкільного музею Бойової слави 8 Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу
 3. 3. Виконання проекту дасть змогу: забезпечити виховання почуття гордості за рідний край, Батьківщину; сформує навички архівної, науково-пошукової та громадськокраєзнавчої роботи з метою виявлення нових історичних фактів та об'єктів історії;  залучити учнівську молодь до пошукової та експедиційної діяльності;  забезпечити утвердження гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей, як свобода, рівність, справедливість; 
 4. 4.    забезпечити сприятливі умови для самореалізації особистості в Україні відповідно до інтересів та можливостей цієї особистості; для розвитку професіоналізму, високої мотивації до праці як основи конкурентоспроможності особистості; підвищити рівень громадянської ідентичності, відчуття належності до рідної землі, народу; визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини; утвердження почуття патріотизму, відданості у служінні Батьківщині; створення умов для реалізації можливостей та потреб дітей і молоді в духовно-моральній сфері та формуванні здорового способу життя.
 5. 5. Основні напрямки виконання проекту
 6. 6. Напрям 1. Створення дієвого механізму та функціонування системи патріотичного виховання дітей       продовження роботи об’єднання на базі музею «Бойової слави 8 Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу», яке займається патріотичним виховання підростаючого покоління; удосконалення науково-методичної бази патріотичного виховання; створення в кожному класі сектора, який займається патріотичною роботою, основне завдання яких – організація масових заходів, патріотичної просвіти, військово-спортивних змагань, військово-історичних та культурно-історичних семінарів, круглих столів, уроків мужності, виховних годин, політінформації тощо); залучення батьківської громадськості до роботи з патріотичного виховання підростаючого покоління; забезпечення функціонування та удосконалення матеріальнотехнічної бази музею «Бойової слави 8 Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу»; залучення учнів до екскурсійної роботи в музеї; організація роботи в гуртку «Юні екскурсоводи”.
 7. 7. Напрям 2. Військово-патріотичне виховання  організація та проведення змагань з військово-прикладних дисциплін;  участь у польових зборах, зльотах та квестах на військовоісторичну тематику;  сприяння в організації військово-шефської роботи;  створення волонтерських груп (допомога ветеранам війни, інвалідам, людям похилого віку, колишнім учителямпенсіонерам);  сприяння в організації допризовної підготовки молоді.
 8. 8. Напрям 3. Героїко-патріотичне виховання  активне залучення дітей та молоді до участі в заходах, присвячених відзначенню державних, професійних, народних та традиційних свят;  створення нових музейних експозицій, проведення пошукових робіт;  проведення конкурсів серед учнів, сприяння реалізації проектів та ініціатив;  розробка спільних героїко-патріотичних заходів з батьками, залучення їх до роботи в шкільному музеї.
 9. 9. Напрям 4. Виховання духовно-моральних цінностей  формування духовно-патріотичних цінностей, професійних якостей та вмінь, а також готовності до їх прояву в різних сферах життя суспільства;  проведення заходів з вивчення історії України, рідного міста та району, культурної спадщини;  формування здорового способу життя;  проведення масових спортивних заходів, популяризація фізичної культури і спорту серед дітей та молоді;  залучення дітей та молоді до волонтерського руху.
 10. 10. Напрям 5. Історико-пошукова діяльність  здійснення архівної, науково-пошукової та громадськокраєзнавчої роботи для виявлення нових історичних фактів та об'єктів історії регіону;  здійснення роботи зі збереження фонду шкільного музею, постійне оновлення та поповнення його експозиції;  з метою патріотичного виховання молоді постійне залучення до пошукової діяльності учнів, батьків та педагогів.
 11. 11. Ці напрямки реалізуються через:
 12. 12.       проведення масових заходів: Дня танкіста, річниці визволення міста Києва та України, Дня збройних сил України, Дня захисника Вітчизни, Дня Перемоги, Дня партизанської слави; вшанування річниць масового розстрілу в Бабиному Яру, Дня жертв голодомору, Дню визволенню в’язнів із фашистських концтаборів, річниці виводу військ з Афганістану; проведення виховних та класних годин: «Жінки району-партизани і підпільниці», «Партизани. Їхня роль у ІІ світовій війні», «Голодний рік, голодний вік», «Голодомор 1932-1933 рр в Україні», «Долі, обпалені війною», «На сторожі Батьківщини», «Роль жінки в захисті Вітчизни», «Їхніми іменами названі вулиці нашого району», «Мир - запорука майбутнього», «Не забудемо пом’янути…», «Ми- юні захисники Батьківщини», уроки спілкування з ветеранами “Пам’ять про війну у серці кожного”, «Чим живеш сьогодні, ветеране?», «Ми для нащадків здобули перемогу»; конкурси військово-патріотичної пісні «Пісні з фронту», «Пісні, обпалені війною» засідання круглих столів «Захист Батьківщини – обов’язок кожного громадянина», «Історичні аспекти ІІ світової війни», «Правда та брехня про війну», «Невідомі імена війни»;
 13. 13.         екскурсії в шкільному музеї «Бойової слави 8 Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу»; відвідування Меморіального комплексу Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., Музею авіації, шкільних музеїв при закладах освіти, меморіального комплексу Биковнянські могили, музей жертвам голодомору; парків «Перемога», «Вічної слави», «Партизанської слави»; конкурси малюнків, плакатів «Патріотизм і героїзм очима дітей», «Салют Перемога», «Зі святом, ветерани!»; малюнків на асфальті «Ми за мир», «Наша країна, яка вона?» уроки громадської зрілості “Захист Вітчизни – священний обов’язок кожного громадянина», «Я – майбутній захисник Батьківщини»; конкурси літературних творів та вечорів поезії «Уклін, вам, сивочолі ветерани», «Фронтові вірші», «Шляхи слави та безсмертя»; участь учнів у районних та міських конкурсах «Екскурсоводів музеїв при навчальних закладах», «Подвиг. Пам’ять крізь віки», «Врятувати від забуття»; проведення автобусних та пішохідних екскурсії по Києву «Київ – місто герой», «Лінії оборони Київа»; проведення військово-спортивних естафет, квестів, гри по станціях.
 14. 14. Кінцевим результатом реалізації Проекту передбачається позитивна динаміка зростання рівня патріотизму в школі, зростання соціальної і трудової активності учнів, відродження духовності, патріотизму та поваги до Батьківщини.

×