Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Н.В.Король, Н.І.Степаненко. Наша планета – Земля

4,408 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

Н.В.Король, Н.І.Степаненко. Наша планета – Земля

 1. 1. Природознавство 2 клас Наша планета – Земля Чому на Землі бувають день і ніч Н.В.Король, Н.І.Степаненко, СШ № 329 “Логос”
 2. 2. Сьогодні на уроці • повторюємо такі поняття: «явища природи», «сезонні явища»; • знайомимося з формою планети Земля, із обертанням Землі навколо своєї осі, з основними сторонами горизонту ; • характеризуємо особливості планети Земля; • виконуємо вправи на формування вмінь працювати з глобусом; • розв’язуємо завдання на визначення основних сторін горизонту.
 3. 3. Знайди картинки із зображенням живої природи:
 4. 4. Знайди зайву картинку:
 5. 5. довший  Влітку день _______, ніж взимку.  Влітку вранці на траві можна побачити _______. росу  Влітку йде ______, взимку ______. дощ сніг
 6. 6. Розгадай кросворд 1.Навесні веселить, улітку холодить, Восени годує, взимку гріє. 2.Тут всі ростуть, як кажуть, душа в душу: Малина, абрикоси, виноград, Горіхи, сливи, яблуні та груші… А все разом зоветься просто… 3.Яскраві пелюстки, І запах пречудовий. І хочеться всім Побачити їх знову. 4.Я дерево-красень, а звати мене…
 7. 7. Знайдіть слово у кросворді , яке буде ключовим і назвіть характерні ознаки осені 1.Д Е Р Е В О 2.С А Д Т И О Н 3.К 4.Я В І С Е Н 5.Л Ь
 8. 8. Послухайте вірш «Місяці», знайдіть ознаки осінніх місяців Січень - січе, лютий – лютує, Березень - плаче, квітень – квітує, Травень - під ноги стеле травицю, Червень - складає сіно в копиці. Серпень – чудові булки дарує. Вересень – трусить груші в садочку, Жовтень – гаптує клену сорочку, Йде листопад – застеля килими, Грудень надходить-початок зими.
 9. 9. Вивчаємо особливості нашої планети • знайомимося з обертанням Землі навколо своєї осі як причиною зміни дня і ночі, з основними сторонами горизонту; • доводимо, що Земля має форму кулі .
 10. 10. Відгадай загадку • Прослухайте вірш - загадку і визначте тему нашого уроку: Коли мати входить в хату, Всіх вона вкладає спати. А як батько заходить, Всіх на ноги підводить. Хто зуміє відгадати: Що за батько, що за мати? (День і ніч) Одноногий я стою, Знаю службу я свою: На моїй нозі сповна Куля держиться земна. (Глобус) -Що на ньому зображено? -Які кольори переважають на глобусі? Одне за одним стороною Мирно ходять брат з сестрою. Братик каже: «Час вставати!»А сестра нас кличе спати. (День і ніч) -Поміркуйте, чому на Землі буває то день , то ніч. Видно край ,та не дійдем . (Горизонт) -Поясніть , що таке горизонт.
 11. 11. Зобразити Землю і Сонце, але при цьому обов’язково вказати, на якій частині земної кулі буде день, а на якій ніч. СОНЦЕ ЗЕМЛЯ
 12. 12. Допиши речення: -Обертання Землі навколо своєї осі призводить до………… -Повністю Земля робить оберт навколо своєї осі приблизно за…….. -Глобус – це……… -Лінія горизонту – це……
 13. 13. Роздивися квітку. Визнач, у які сторони горизонту направлені її пелюстки.
 14. 14. Рухлива гра «День і ніч» Учні стають колом, у центрі якого ведучий – Сонце. Взявшись у боки, діти ілюструють рух Землі навколо своєї осі. Під час команди ведучого: «День!» учасники гри повертаються обличчям до Сонця і піднімають руки догори. А коли ведучий подає команду: «Ніч!», гравці повертаються до Сонця спиною, присідають, закриваючи обличчя руками.
 15. 15. Вправи на закріплення знань про форму Землі та елементарні поняття про рух Землі навколо своєї осі • виконуємо вправи на закріплення знань про планету Земля, її форму, причину зміни дня і ночі; • розв’язуємо завдання на визначення сторін горизонту; • встановлюємо взаємозв’язок між обертанням Землі навколо своєї осі та зміною дня і ночі.
 16. 16. Бліц - турнір -Яку форму має Земля? -Що таке глобус? -Чому буває день, ніч? -Що таке доба? -Скільки часу вона триває? -Назвіть основні сторони горизонту?
 17. 17. Чому буває день і ніч? Обери правильну відповідь • Тому , що Сонце рухається навколо Землі. • Тому , що Земля рухається навколо своєї осі.
 18. 18. Криптограма Користуючись порядковою нумерацією букв в алфавіті, знайди слова і дай їм визначення 4 16 19 2 24 22 4 19 21 11 10 19 18 23
 19. 19. Гра « Орієнтування на місцевості» -Якщо опівдні стати обличчям у напрямку своєї тіні і розвести руки в сторони , то права рука показуватиме на…. -Пологий схил мурашника повернутий на… -Крутий схил мурашника повернутий на … -Якщо опівдні стати обличчям у напрямку своєї тіні і розвести руки в сторони ,то ліва рука показуватиме на…
 20. 20. Подумай і визнач Якщо ти станеш обличчям до Полярної зірки,то попереду в тебе буде північ. • А що буде позаду? • -----праворуч? • -----зліва?
 21. 21. Прийом «Мозковий штурм» Завдання. Наведіть факти, які припускають кулястість Землі. - Місячні затемнення. - Кругосвітні подорожі. - Зникання за лінією горизонту об'єкта, що рухається. - Розширення горизонту з підняттям у висоту. - Висота Сонця над горизонтом у різних точках Землі в один і той день.
 22. 22. Перевіряємо знання та вміння, набуті під час вивчення теми Прийом «Віршовані рядки» Тут міста, країни, скелі, океани і пустелі, Гори, ріки і моря — мандрувати буду я! Щоб по світу мандрувати. Не виходжу я із хати. Не сідаю у автобус, А беру у руки____________. (Глобус) Ю. Турчіна (Дати визначення терміну «глобус»)
 23. 23. Виконайте тестові завдання - Оберіть правильну відповідь: Земля має форму А круга Б кола В кулі – Якою люди уявляли Землю колись? А що вона має форму кулі Б що її тримають три кити В що вона схожа на глобус - Що стало першим доказом того, що Земля має форму кулі: А кругосвітня подорож Магеллана Б виготовлення глобуса В політ у космос
 24. 24. - Хто першим побачив Землю з космосу? А стародавні вчені Б Юрій Гагарін В Фернандо Магеллан - Глобус – це …: А знімок Землі з космосу Б рухома модель Землі В космічне тіло - Частина земної поверхні, яку ми можемо охопити оком, називається… А відкритою місцевістю Б горизонтом В лінією горизонту - Лінія горизонту - це… А простір, який ми бачимо навколо себе Б уявна лінія, по якій небо ніби з’єднується з поверхнею землі В уявна лінія, по якій верхівки дерев ніби з’єднуються з поверхнею землі
 25. 25. Установіть взаємозв’язок між висотою місця спостереження і лінією горизонту. Вставте пропущені слова: • Чим вище знаходиться місце спостереження, тим _____ від нас лінія горизонту. • Чим нижче знаходиться місце спостереження, тим _____ від нас лінія горизонту.
 26. 26. Розпізнайте схему із правильним позначенням сторін горизонту: Пд А. Зх Б. Сх Пн Пн Зх Сх Пд

×