Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Міжнародні стандарти
якості діяльності
громадсько-активної школи
Партнерами у розробці
міжнародних стандартів є:








Всеукраїнський Фонд «Крок за кроком»
(www.ussf.kiev.ua), Укр...
Визначені стандарти
самооцінки допоможуть:







визначити сильні та слабкі сторони
роботи навчального закладу;
визн...
Використовуючи стандарти
самооцінки, школи зможуть:






визначити рівень розвитку та
пріоритети майбутніх дій;
слідку...
ГЛОСАРІЙ
Стандарт – положення, яке визначає
належну якість, якої варто досягти.
Показник/індикатор – міра, що
представляє ...
ГЛОСАРІЙ
Оцінка, заснована на стандартах –
оцінка якості діяльності розвитку
ГАШ на онові певних стандартів.
Самооцінка – ...
Стандарти громадсько-активних
шкіл охоплюють такі сфери:










лідерство
партнерство
соціальна інклюзія
послу...
1. Лідерство
Розвиток і покращення діяльності
школи залежить від сильної
команди, яка об`єднана спільним
баченням, цінност...
2. Партнерство
Ефективна ГАШ спрямовує свою
діяльність на розвиток
партнерських стосунків з
установами, що є на території
...
3. Соціальна інклюзія
Однією з найкращих рис ГАШ є створення
умов та можливостей навчання для всіх
дітей і дорослих, не зв...
4. Послуги
ГАШ є центральним ресурсним центром у
місцевій громаді й надає їй певні
послуги, які визначені відповідно до
по...
5. Волонтерство
ГАШ заохочує учнів брати активну участь
у житті громади. Це допомагає їм
реалізувати навчальні ситуації,
р...
6. Навчання впродовж усього
життя
Навчання впродовж усього життя є
важливим елементом для всіх людей,
які реагують на змін...
7. Розвиток громади
ГАШ – це школа, яка сприяє розвитку
громади. У деяких країнах школа є
важливим каталізатором змін та
п...
8. Залучення батьків
Добре відомо, що учні навчаються краще,
якщо їхнє навчання підтримують
батьки. Усім батькам слід знат...
9. Шкільна культура
Важливим елементом ГАШ є те, що вони
відкриті та сприятливі до змін. В основі
навчальних методів таких...
1 = відсутність розвитку 2 = початковий рівень
3 = сильна позиція 4 = відмінні результати
Лідерство (має свої погляди, стр...
Лідерство
Наша місія була погоджена із залученням учнів, батьків, громади та інших
агенцій

Ми залучаємо до роботи батькі...
Лідерство
Ми перевіряємо, щоб працівники володіли умінням залучати до роботи людей, організовувати
та здійснювати все можл...
Загальна картина
Загальна картина
Лідерство
Партнерство
Соціальна інклюзія
Послуги
Волонтерство
Навчання впродовж усього ж...
Зміст плану дій
Рівні пріоритетності 1=найвищий пріоритет, 2= пріоритет на цей рік
3=пріоритет на наступний рік

Наші дії
...
Збір даних
Лідерство

Стратегічний план

Визначення місії

Плани зустрічей

План професійного розвитку працівників

П...
Збір даних
Волонтерство

Запрошення для волонтерів

Тренінгові програми для волонтерів

Оцінка волонтерами свого залуче...
Корисні матеріали
Міжнародний проект «Партнерство по оцінці діяльності
громадсько-активних шкіл»
http://www.communityschoo...
Корисні матеріали
Портал «Шкільні управлінські ради»
http://www.boards-edu.ru
Сайт створено спеціально для тих, хто хоче п...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Міжнародні стандарти якості діяльності громадсько-активної школи

1,175 views

Published on

Published in: Education
 • Login to see the comments

Міжнародні стандарти якості діяльності громадсько-активної школи

 1. 1. Міжнародні стандарти якості діяльності громадсько-активної школи
 2. 2. Партнерами у розробці міжнародних стандартів є:       Всеукраїнський Фонд «Крок за кроком» (www.ussf.kiev.ua), Україна Нова школа (www.novaskola.org), Чеська Республіка Красноярський регіональний молодіжногромадський Центр «Співробітництво на місцевому рівні» (www.kccp.ru), Росія Контін Ю (www.continyou.org.uk), Великобританія Фонд «Крок за кроком» www.pascupas.md, Молдова GlobeEd Services, Канада
 3. 3. Визначені стандарти самооцінки допоможуть:      визначити сильні та слабкі сторони роботи навчального закладу; визначити потреби під час процесу навчання; зосередити роботу з іншими установами та зацікавленими сторонами щодо подальшої співпраці; оцінити роботу з громадою; визначити загальні принципи діяльності та послуг на базі школи.
 4. 4. Використовуючи стандарти самооцінки, школи зможуть:    визначити рівень розвитку та пріоритети майбутніх дій; слідкувати, щоб уся громада (батьки, діти, мешканці) була задіяна у програмах, спрямованих на вирішення проблем і задоволення потреб; залучати батьків до процесу прийняття рішень щодо якості освіти для їхніх дітей та участі у житті школи.
 5. 5. ГЛОСАРІЙ Стандарт – положення, яке визначає належну якість, якої варто досягти. Показник/індикатор – міра, що представляє опис виконання завдань, пов’язаних із стандартами. Критерії – характеристики або виміри, які використовуються для вироблення суджень про якість роботи школи.
 6. 6. ГЛОСАРІЙ Оцінка, заснована на стандартах – оцінка якості діяльності розвитку ГАШ на онові певних стандартів. Самооцінка – оцінка якості діяльності ГАШ, що здійснюється представниками ГАШ і членами громади.
 7. 7. Стандарти громадсько-активних шкіл охоплюють такі сфери:          лідерство партнерство соціальна інклюзія послуги волонтерство навчання впродовж усього життя розвиток громади залучення батьків шкільна культура
 8. 8. 1. Лідерство Розвиток і покращення діяльності школи залежить від сильної команди, яка об`єднана спільним баченням, цінностями у досягненні мети школи. Ефективний керівник забезпечує працівників усіма необхідними ресурсами, можливостями та підтримкою для проведення діяльності високої якості.
 9. 9. 2. Партнерство Ефективна ГАШ спрямовує свою діяльність на розвиток партнерських стосунків з установами, що є на території громади. Такі стосунки забезпечують гармонійну роботу різних установ з дітьми, їхніми сім’ями та місцевою громадою, забезпечують тісну співпрацю та підтримку один одного.
 10. 10. 3. Соціальна інклюзія Однією з найкращих рис ГАШ є створення умов та можливостей навчання для всіх дітей і дорослих, не зважаючи на їхнє походження, релігійні віросповідання, етнічний та соціальний статус, стан здоров’я тощо. Важливою місією таких шкіл є забезпечити учнів рівним доступом до навчання та сприяти створенню навчальної атмосфери у класі, вільної від упереджень та стереотипів, а також реалізації програм, доступних для всіх членів громади.
 11. 11. 4. Послуги ГАШ є центральним ресурсним центром у місцевій громаді й надає їй певні послуги, які визначені відповідно до потреб мешканців. Послуги надають підтримку сім’ям та можливості для навчання дорослих. Школа може самостійно впроваджувати послуги та залучати до їх реалізації інші установи на території школи або громади.
 12. 12. 5. Волонтерство ГАШ заохочує учнів брати активну участь у житті громади. Це допомагає їм реалізувати навчальні ситуації, розглянуті у класі, в реальному житті. Волонтерство розвиває в учнів почуття довіри та поваги до мешканців громади та забезпечує важливу умову розвитку дитини - її співпрацю з іншими членами громади, а не тільки з батьками і вчителями. ГАШ залучає до волонтерства не лише дітей, а й їх батьків та членів громади.
 13. 13. 6. Навчання впродовж усього життя Навчання впродовж усього життя є важливим елементом для всіх людей, які реагують на зміни, і слідкують за швидким розвитком сучасного світу. Для учнів важливо розуміти, що навчання – це процес, який відбувається впродовж усього життя, а школа – не є єдиним місцем для навчання. Прикладом цього повинні бути дорослі, які показують, що навчання може бути не лише задля роботи, а й задля задоволення.
 14. 14. 7. Розвиток громади ГАШ – це школа, яка сприяє розвитку громади. У деяких країнах школа є важливим каталізатором змін та процвітання у своїй місцевості, в інших цю місію виконують інші установи. Індикатором таких шкіл є те, що вони є місцевими лідерами розвитку громади. У цьому випадку вони допомагають громадським групам застосовувати всі свої сили при виконанні завдань, залучати до цього громадськість та надавати послуги місцевому населенню.
 15. 15. 8. Залучення батьків Добре відомо, що учні навчаються краще, якщо їхнє навчання підтримують батьки. Усім батькам слід знати потреби розвитку дитини та якнайкраще забезпечити навчальне середовище вдома. Для цього необхідна активна співпраця між батьками та вчителями. ГАШ надає можливість для батьків бути залученими до процесу прийняття рішень щодо якості освіти для їх дітей та участі у житті школи.
 16. 16. 9. Шкільна культура Важливим елементом ГАШ є те, що вони відкриті та сприятливі до змін. В основі навчальних методів таких шкіл лежать демократичні цінності. Працівники школи роблять усе можливе, аби знайти кращі способи розкриття потенціалу у дітях, в їхніх сім’ях і всіх членах громади. Шкільна культура полягає у тому, аби розвинути бажання учнів бути інноваційними, творчими та активними у житті навчального закладу.
 17. 17. 1 = відсутність розвитку 2 = початковий рівень 3 = сильна позиція 4 = відмінні результати Лідерство (має свої погляди, стратегію роботи, забезпечує підтримку та розміщує ресурси) Наша місія була погоджена із залученням учнів, батьків, громади та інших агенцій Ми розробили стратегічні плани, беручи до уваги інтереси та потреби учнів, вчителів, батьків та представників важливих професій Ми розмістили ресурси – людей, місця, обладнання і, де можливо, капітал для роботи Ми перевіряємо, щоб працівники володіли умінням залучати до роботи людей, організовувати та здійснювати все можливе для розвитку школи Ми відзначаємо та оцінюємо вищий рівень досягнень, покращення індивідуального прогресу та особистого розвитку Наші лідери підтримують нові методи роботи в підтримці та заохоченні інших у прийнятті рішень та певних дій Коментарі Першочергові дії 1 2 3 4
 18. 18. Лідерство Наша місія була погоджена із залученням учнів, батьків, громади та інших агенцій  Ми залучаємо до роботи батьків, які не цікавляться роботою школи  Ми взяли контроль над дітьми, які є пасивними в шкільній роботі  Ми одержали консультацію у різних громадських груп  Ми також отримали консультацію в організаціях, які активно працюють з громадськістю Ми розробили стратегічні плани, беручи до уваги інтереси та потреби учнів, вчителів, батьків та представників важливих професій  Ми маємо стратегічний план, який складається з мети, місії, завдань і діяльностей, якими слід управляти та оцінювати  Мета та завдання поставлені відповідно до потреб всієї громади  Стратегічний план складається на кожен рік  Поставлені цілі зважають на потреби всієї громади  План складається за участю громади та обговорюється з усіма, хто в цьому зацікавлений Ми розмістили ресурси – людей, місця, обладнання і, де можливо, капітал для роботи  Ми можемо пояснити яким чином розміщували ресурси  Визначено осіб, які слідкують за реалізацією плану та проведення робіт відповідно до розкладу  Ми маємо структуру підтримки для осіб, які мають бажання користуватися шкільними ресурсами (обладнання, послуги)
 19. 19. Лідерство Ми перевіряємо, щоб працівники володіли умінням залучати до роботи людей, організовувати та здійснювати все можливе для розвитку школи  Ми маємо визначену перевірку вмінь працівників, яка може встановити існування відмінних навиків чи певну допомогу, яку слід надати  Ми маємо доступ до різноманітних тренінгових програм, які допоможуть працівникам в ефективній роботі  Проводиться спеціальний тренінг, який включає в себе написання презентацій, управління змінами та ризиками, а також управління фінансами  Ми маємо систему оцінювання працівників, яка надає оцінку існуючим знанням та рівню погоджених знань Ми відзначаємо та оцінюємо вищий рівень досягнень, покращення індивідуального та особистого розвитку  Ми відзначаємо досягнення різними методами на громадському рівні  Ми відзначаємо не тільки шкільні досягнення, а й усі досягнення громади  Ми досліджуємо та порівнюємо досягнення та прогрес з ключовими цілями стратегічного плану Наші лідери підтримують нові методи роботи в підтримці та заохоченні інших у прийнятті рішень та певних дій  Ми маємо чітку мету досягти цілей нашого плану, наголошуючи на важливості усунення бар’єрів у сфері залучення  Наші лідери заохочують покоління нових ідей, нових способів роботи і нових відгуків на виклики і підтримку інших у прийнятті відповідальності за прийняття рішень та свою діяльність  Ми маємо представлені нові та інноваційні ідеї плану розвитку, запропоновані працівниками, учнями та громадою  Мешканці нашої громади разом з учителями визначають проблеми та методи їх розв’язання  Ми заохочуємо членів громади працювати в класах разом з учителями чи проводити позашкільну діяльність
 20. 20. Загальна картина Загальна картина Лідерство Партнерство Соціальна інклюзія Послуги Волонтерство Навчання впродовж усього життя Розвиток громади Залучення батьків Шкільна культура 1 2 3 4
 21. 21. Зміст плану дій Рівні пріоритетності 1=найвищий пріоритет, 2= пріоритет на цей рік 3=пріоритет на наступний рік Наші дії Рівень пріорит етності 1-3 Лідерство Партнерство Соціальна інклюзія Послуги Волонтерство Навчання впродовж усього життя Розвиток громади Залучення батьків Шкільна культура Хто буде відпові дальни м? Кінцевий термін реалізаці ї Необхідні ресурси та підтримка
 22. 22. Збір даних Лідерство  Стратегічний план  Визначення місії  Плани зустрічей  План професійного розвитку працівників  План визначення ресурсів  Відеозаписи та фотографії церемоній нагородження Партнерство  Запрошення та протоколи зустрічей  Інформаційні листи про роботу партнерів  Звіти про проведені конференції, відвідані зустрічі Соціальна інклюзія  Шкільна політика  Спеціальні проекти  Приклади класних матеріалів  Дослідження випадків ефективної боротьби з упередженнями Послуги  Перелік послуг  Оцінювання певної частини роботи  Результати опитування
 23. 23. Збір даних Волонтерство  Запрошення для волонтерів  Тренінгові програми для волонтерів  Оцінка волонтерами свого залучення Навчання впродовж усього життя  Програма курсів  Навчальні заходи для сімей Розвиток громади  Дані аналізу проведених досліджень  Розклад проведення зустрічей в приміщенні школи та використання обладнання громадою Залучення батьків  Плани зустрічей з батьками  Записи домашніх зустрічей  Проведення бесід з батьками в громадських центрах Шкільна культура  Участь учнівських організацій, асоціацій батьків та вчителів у вирішені важливих питань  Інформаційні листи  Результати проведеного анкетування
 24. 24. Корисні матеріали Міжнародний проект «Партнерство по оцінці діяльності громадсько-активних шкіл» http://www.communityschoolstandards.org На цьому сайти ви знайдете інформацію про організації-учасниці проекту та міжнародні стандарти якості діяльності громадсько-активних шкіл.  National Community Education Association (NCEA) – Національна Асоціація громадсько-орієнтованої освіти http://www.ncea.com Сайт представляє інформацію про організації, проекти та програми в сфері громадсько-орієнтованої освіти, також ви знайдете список публікацій щодо різних аспектів громадсько-орієнтованої освіти.  Красноярська регіональна молодіжна громадська організація Центр «Сотрудничество на местном уровне» http://www.kccp.ru На сайті організації ви маєте змогу познайомитися з діяльністю організації, її програмами та громадсько-орієнтовану освіту в Росії.  Портал Руху громадсько-активних шкіл Росії http://www.cs-network.ru На сайті висвітлено інформацію про розвиток руху громадсько-активних шкіл Росії. 
 25. 25. Корисні матеріали Портал «Шкільні управлінські ради» http://www.boards-edu.ru Сайт створено спеціально для тих, хто хоче приймати участь в житті сучасної школи, присвячений створенню та роботі шкільних Управлінських фондів.  Сітьова взаємодія ГАШ в Республіці Хакасія http://www.oashrh.narod.ru На сайті висвітлено досвід хакаських ГАШ щодо розбудови партнерства, розвитку волонтерства та демократизації в школі, а також представлені успішні моделі фандрайзингу в школі.  ContinYou http://www.continyou.org.uk На сайті цієї організації ви можете дізнатися про останні події, новини, програми, публікації – про все, що пов’язано з громадсько-орієнтованою освітою.  Коаліція громадсько-активних шкіл http://www.communityschools.org На сайті «Коаліція громадсько-активних шкіл» представлена колекція матеріалів Коаліції, присвячених розвиткові громадсько-орієнтованої освіти та зміцненню місцевих громад.  Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» http://ussf.kiev.ua/index.php? go=Gash&id=1 На сайті представлена інформація про програму «Школа як осередок розвитку громади» та діяльність громадсько-активних шкіл України. 

×