Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ОРГАНІЗАЦІЯ
САМОСТІЙНОЇ
НАВЧАЛЬНОЇ ТА ТВОРЧОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
НАВЧАЛЬНІ
КАРТИ ЗІ
СВІТОВОЇ
ЛІТЕРАТУРИ
Ірина Жеміоніс, учи...
Впровадження профільного навчання
висуває перед вчителем ряд завдань:
 організація якісного викладання предмета
“Світова ...
З метою вирішення цих завданьЗ метою вирішення цих завдань
створено навчальнінавчальні картикарти
для учнівдля учнів 8 – 1...
Приклади тестових завдань
1.Хто додав епітет «божественна» до первісної назви («Комедія») поеми
Данте?
а)Петрарка;
б) Бокк...
Приклади тестових завдань
4. У «Божественній комедії»
Данте:
а) 33 пісні;
б) 133 пісні;
в) 100 пісень.
7. Дев’яте коло Пек...
Приклади тестових завдань
10. Емпіреєм називається:
а) перше коло Пекла;
б) третє коло Чистилища;
в) десяте коло Неба.
13....
Приклади тестових завдань
14. Жанр, що є оповіддю про
мандри потойбічним світом,
називається:
а) трагедія;
б) містерія;
в)...
Приклади тестових завдань
20. «Божественну комедію»
написано:
а) італійською мовою;
б) латиною;
в) французькою мовою.
23. ...
Приклади практичних завдань
8 клас
1.Сформулюйте правила лицарського кодексу честі та
проілюструйте їх відповідними цитата...
Приклади практичних завдань
8 клас
5. Визначте смислове навантаження віщих снів Карла.
6. Наведіть приклади фантастичних е...
Приклади практичних завдань
8 клас
10. Висловіть своє ставлення до Ганелона. Порівняйте його з
ставленням до цього героя а...
Приклади практичних завдань
8 клас
1.Згадайте, хто з героїв античної літератури потрапляв у потойбічний
світ, з якою метою...
Приклади творчих завдань
8 клас
 Створіть свій міфологічний сюжет, правильно використавши
імена давньогрецьких богів та ї...
Приклади творчих завдань
8 клас
 Напишіть твір-роздум на одну з тем:
«Гамлет: шляхетний месник чи жорстокий убивця?»
«Чи ...
Приклади творчих завдань
9 клас
1. Спробуйте порівняти і сформулювати ставлення до людини та
розуміння її життєвого призна...
Приклади творчих завдань
9 клас
4. Напишіть есе на тему: «Хто несе відповідальність за долю
людини: батьки, боги, фатум чи...
Приклади творчих завдань
9 клас
10. «А щастя було таким можливим…». Чи так це?». Напишіть твір –
роздум за романом О.Пушкі...
Приклади запитань для обов’язкового
розгляду під час вивчення теми.
10 клас
1. Життя і творчість Ф. М. Достоєвського.
2. Ф...
І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світової літератури
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світової літератури

1,703 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

І.Жеміоніс. Організація самостійної діяльності учнів. Навчальні карти зі світової літератури

 1. 1. ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. НАВЧАЛЬНІ КАРТИ ЗІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ Ірина Жеміоніс, учитель світової літератури Економіко-правового ліцею Деснянського району м. Києва, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, методист-кореспондент кафедри методики мов і літератури ІППО КУ імені Бориса Грінченка
 2. 2. Впровадження профільного навчання висуває перед вчителем ряд завдань:  організація якісного викладання предмета “Світова література” у непрофільних і профільних класах;  необхідність використання міжпредметних зв`язків на уроках літератури, інтеграції курсу літератури з іншими предметами;  корекція навантаження на учня в умовах загального ускладнення шкільних програм;  організація самостійної, індивідуальної, дистанційної роботи учнів.
 3. 3. З метою вирішення цих завданьЗ метою вирішення цих завдань створено навчальнінавчальні картикарти для учнівдля учнів 8 – 118 – 11 класівкласів зізі світової літературисвітової літератури
 4. 4. Приклади тестових завдань 1.Хто додав епітет «божественна» до первісної назви («Комедія») поеми Данте? а)Петрарка; б) Боккаччо; в) Шекспір. 2. Який з-поміж запропонованих поетичних фрагментів написаний терциною? а) «Немов кадило, цвіт димує в тишині, і серце скрипки десь тремкоче стоголосне. Меланхолійний вальс та очманіння млосне, як вівтар, небеса високі і смутні»; б) «І юних, і старих – всіх поглинає час, і невеликий нам дається днів запас. Ніщо не вічне тут: ми підемо так само, як ті, що вже пішли й що прийдуть після нас»; в) «Я вже стояв під самою горою, коли пантера бистра, розшаліла, із шкурою плямистою, рябою, мене в моєму русі зупинила. Прогнать її – було і думать годі, і далі йти зробилося несила».
 5. 5. Приклади тестових завдань 4. У «Божественній комедії» Данте: а) 33 пісні; б) 133 пісні; в) 100 пісень. 7. Дев’яте коло Пекла являє собою: а) мертву пустелю; б) крижане озеро; в) вогняну річку. 5. Поета було врятовано від звірів у першій пісні завдяки: а) Беатріче; б)Вергілію; в) Богу. 8. Поема Данте написана: а) терцинами; б) гекзаметром; в) катренами. 6. У другому колі пекла знаходяться: а) ниці зрадники; б) античні мислителі; в) жертви любові. 9. Історія графа Уголіно та його синів розповідається у формі: а) сповіді Уголіно; б) монологу поета; в) розповіді синів.
 6. 6. Приклади тестових завдань 10. Емпіреєм називається: а) перше коло Пекла; б) третє коло Чистилища; в) десяте коло Неба. 13. У поданому уривку з твору « На півшляху земного світу // Я трапив у похмурий ліс густий…» Данте має на увазі вік: а) 50 років; б) 35 років; в) 40 років. 11. Символом християнської віри і провідником поета по Раю є: а) Бог; б) Вергілій; в) Беатріче. 8. Поема Данте написана: а) терцинами; б) гекзаметром; в) катренами. 12. Структура і символіка поеми підкорені магічному числу: а) 3; б) 7; в) 13. 9. Історія графа Уголіно та його синів розповідається у формі: а) сповіді Уголіно; б) монологу поета; в) розповіді синів.
 7. 7. Приклади тестових завдань 14. Жанр, що є оповіддю про мандри потойбічним світом, називається: а) трагедія; б) містерія; в) видіння. 17. Сенс подорожі Данте полягає у: а) засторозі сучасникам; б) очищенні душі; в) пророченні однопартійцям. 15. Найтяжчим гріхом (за логікою твору і за переконанням Данте) є: а) жадібність; б) зрада; в) перелюбство. 18. Данте за політичними поглядами належав до: а) білих гвельфів; б) чорних гвельфів; в) гібеллинів. 16. Данте у творі є символом: а) душі; б) кохання; в) віри. 19. Данте народився у : а) Флоренції; б) Равені; в) Венеції.
 8. 8. Приклади тестових завдань 20. «Божественну комедію» написано: а) італійською мовою; б) латиною; в) французькою мовою. 23. Збірка Данте, присвячена коханій Беатріче, називається: а) «Нове життя»; б) «Сумне життя»; в) «Старе життя». 21. Озеро, де, скутий кригою, знаходиться Люцифер, називається: а) Тацит; б) Тартар; в) Коцит. 24. Трактат Данте, присвячений питанням італійської мови, її виразності та можливостям, називається: а) «Букет»; б) «Бенкет»; в) «Буклет».
 9. 9. Приклади практичних завдань 8 клас 1.Сформулюйте правила лицарського кодексу честі та проілюструйте їх відповідними цитатами з «Пісні про Роланда». 2.Визначте провідні риси середньовічного героїчного епосу в «Пісні про Роланда». 3.Визначте особливості художнього втілення історичної основи «Пісні про Роланда». Які історичні факти передано вірно, а які викривлено і чому? Поміркуйте, чому автор викривляє історичну правду? «Пісня про Роланда» - історична памя’тка чи художній вимисел? 4.Схарактеризуйте основних персонажів «Пісні про Роланда» (Роланд, Карл, Ганелон), визначте засоби їх художнього зображення. Створіть цитатні характеристики. Висловіть своє ставлення до кожного з них.
 10. 10. Приклади практичних завдань 8 клас 5. Визначте смислове навантаження віщих снів Карла. 6. Наведіть приклади фантастичних елементів в «Пісні про Роланда». 7. Порівняйте образи французів та маврів і визначте пафос твору. 8.Іспанський вчений Р.Менендес Підаль про «Пісню про Роланда» писав: «Епопея – це не поема з історичною тематикою, а поема, що виконує високу політично-культурну місію історії». Яку місію виконує «Пісня про Роланда»? Аргументуйте свою думку. 9. Поміркуйте, чому епос називається «Пісня про Роланда», а не «Пісня про Карла»? Аргументуйте свою думку. Визначте роль другорядних персонажів у розкритті характерів головних героїв пісні..
 11. 11. Приклади практичних завдань 8 клас 10. Висловіть своє ставлення до Ганелона. Порівняйте його з ставленням до цього героя автора, Карла, Роланда і сформулюйте свою позицію. 11. Пригадайте, що вам відомо з уроків історії про Карла як історичного діяча, і порівняйте образ реального Карла з образом ідеального правителя у пісні. Як ви думаєте, чому реальний портрет не зовсім співпадає з художнім? 12. Поміркуйте, хто міг бути автором пісні. На які думки вас наводять викладені у пісні факти, подробиці походу, описи учасників?
 12. 12. Приклади практичних завдань 8 клас 1.Згадайте, хто з героїв античної літератури потрапляв у потойбічний світ, з якою метою, і визначте сенс подорожі Данте. 2.Визначте тему та ідею твору. Які гріхи викриває Данте, який з них вважає найтяжчим і чому? 3.Розкрийте містичне значення священних чисел у творі. Розкрийте значення алегоричних образів комедії. 4. Визначте середньовічні традиції і ренесансне новаторство Данте в комедії. 5. Прокоментуйте слова І.Франка: «Данте малює нам не лише тісні закутки, де він жив і куди блукав. Він малює Всесвіт, весь величезний будинок світу». 6. Поема Данте містить буквальний, алегоричний, моральний і філософський аспекти. Розкрийте їх на прикладі провідних образів твору
 13. 13. Приклади творчих завдань 8 клас  Створіть свій міфологічний сюжет, правильно використавши імена давньогрецьких богів та їхні функції. За бажанням проілюструйте свою історію.  Створіть кросворд за давньогрецькими міфами.  Дослідницька робота: проект «Зв`язок Біблії з давньогрецькою міфологією: на рівні образів, персонажів, морально-етичних настанов, вирішення проблеми протистояння добра та зла».  Складіть міфологічний словник богів, що описані в міфах про аргонавтів.  Проект: «Подорож аргонавтів до Чорного моря». Складання географічної карти подорожі, топографічної та топонімічної карти, описи флори та фауни, тощо.
 14. 14. Приклади творчих завдань 8 клас  Напишіть твір-роздум на одну з тем: «Гамлет: шляхетний месник чи жорстокий убивця?» «Чи схожі Гамлет та Дон Кіхот?» «Проблема вибору в трагедії «Гамлет».  Проект: «Перекладачі Шекспіра українською та російською мовами».  Проект: «Шекспір на світовій сцені».
 15. 15. Приклади творчих завдань 9 клас 1. Спробуйте порівняти і сформулювати ставлення до людини та розуміння її життєвого призначення, концепцію світу, сприйняття простору і часу в Середньовіччі, Відродженні та бароко. діб. Результати порівняння оформіть за допомогою таблиці або схеми. 2. Напишіть твір-роздум на тему: «Бароко – перлина неправильної форми». 3. Проектна робота. Створіть проект, розкривши одну з тем: «Мистецтво бароко» «Театр бароко» «Архітектура бароко» «Музика бароко» «Українське бароко» «Мазепинське бароко».
 16. 16. Приклади творчих завдань 9 клас 4. Напишіть есе на тему: «Хто несе відповідальність за долю людини: батьки, боги, фатум чи вона сама?» ( за матеріалами твору П.Кальдерона «Життя – це сон»). 5. Напишіть есе на тему: «Ідеї перетворення світу: що подарували людству просвітники і чи вдячне людство за ці дарунки?» 6. Напишіть есе на тему: «В кожному з нас живе Малюк Цахес, або Чого мене навчила казка Гофмана». 7. Дослідницька робота: проект «Інтерпретації образу Цахеса в мистецтві та літературі». 8. Компаративний аналіз: «Образ пам`ятника в поезіях Горація, Г. Державіна, О.Пушкіна, А. Фета». 9. Напишіть листа Тетяні чи Онєгіну.
 17. 17. Приклади творчих завдань 9 клас 10. «А щастя було таким можливим…». Чи так це?». Напишіть твір – роздум за романом О.Пушкіна «Євгеній Онєгін». 11. Дослідницька робота: «Еволюція образу ліричного героя в поезії М.Лермонтова», «Божественне та демонічне в поезії М.Лермонтова». 12. Дослідницька робота: «Доля «маленької людини» у світі, де панують речі, а не люди», «Особливості Гоголівського гротеску». 13.Порівняйте за допомогою діаграми Вена образи “маленьких людей”: Максима Максимовича (“Герой нашого часу”) і Акакія Акакійовича (“Шинель”). 14.Складіть тест або літературний диктант за повістю М.Гоголя «Шинель». 15.Складіть сенкани до повісті М.Гоголя Шинель за темами: «Башмачкін», «маленька людина» тощо.
 18. 18. Приклади запитань для обов’язкового розгляду під час вивчення теми. 10 клас 1. Життя і творчість Ф. М. Достоєвського. 2. Філософські, етичні та естетичні погляди митця та їхнє втілення в художніх творах. 3.Теорія Фрідріха Ніцше про надлюдину («Так казав Заратуштра») та її відлуння в романі Достоєвського. Теорії злочину у романі. 4. Роман «Злочин і кара» як поліфонічний роман ідей. 5.Проблематика твору. Складність і суперечливість духовного світу людини. 6. Еволюція образу Раскольнікова й розвінчання теорії сильної особистості, «надлюдини»: «віра без любові страшна». 7.Система образів роману. Двійники та антиподи Раскольникова, їхня роль у втіленні авторського задуму. 8.Символічність художніх деталей, їх роль у розкритті характерів. Красномовні прізвища та імена, значення і символіка назви роману. 9. Петербург у романі: фон чи дійова особа? 10. Біблійні мотиви в романі. Значення образу Соні Мармеладової.

×