Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Т.І.Москаленко. Дидактичний матеріал до індивідуального заняття «Історичний матеріал Голодомор 1932-1933 рр», 5 клас

1,184 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Т.І.Москаленко. Дидактичний матеріал до індивідуального заняття «Історичний матеріал Голодомор 1932-1933 рр», 5 клас

 1. 1. Історичний матеріал Тема: “Голодомор 1932 – 1933 років в Україні” З досвіду роботи заступника директора з навчально-виховної роботи, вчителів індивідуальної роботи з розвитку слухового сприймання та формування вимови спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 9 Голосіївського району м. Києва Т.І.Москаленко, Н.О. Курушкіної, М.В. Коноваленко (2014) ІППО КУ імені Бориса Грінченка
 2. 2. Мета: повторити та закріпити словник з теми, удосконалювати навички формулювання поширених відповідей на запитання, тренувати учнів в слухо-зоровому cприйманні фраз. Дидактичний матеріал:  малюнки, фразовий матеріал. Види робіт:  словникова робота;  сприйняття питань з теми;  формулювання відповідей;  ведення діалогу за тематичним матеріалом;  сприймання на слух та відтворення фраз із теми.
 3. 3. Словник:  Голодомор – штучно організований голод.  Колгосп – колективне господарство, об’єднання селян для спільного ведення господарства.  Радянська влада – форма державності, керували органами влади більшовики.
 4. 4. Наприкінці 20-х років в українському селі почали організовувати колгоспи. Господарі віддавали для загального користування землю та сільськогосподарське обладнання. Урожай також здавали до державних комор.
 5. 5. Радянський уряд, який очолював Йосип Сталін, вимагав від селян- колгоспників дедалі більше зерна. Урядовці це пояснювали тим, що гроші від продажу зерна підуть на будівництво нових заводів, електростанцій, житла.
 6. 6. Урожай осені 1932 року виявився не гіршим, ніж у попередні роки. Селяни здали державі запланований податок, але цього уряду було мало. Продовольчі загони забирали в людей усе: зерно, картоплю. Почався голод. За ним прийшла смерть. Люди вимирали сім’ями, вулицями, селами. Мільйони громадян України померли голодною смертю у 1932 – 1933 роках.
 7. 7. У пам’ять про померлих написані книги та збудовані пам’ятники
 8. 8. Дай відповідь на запитання: Що таке голодомор? Чому події 1932 – 1933 років в Україні названо голодомором? Чи знали ви раніше про голод в Україні?
 9. 9. Послухай і повтори  Голод – це коли немає чого їсти.  Голодомор – це коли є врожай, є що їсти, але все забрано.  В Україні в мирний час, при доброму врожаї від голоду померло понад 5 мільйонів чоловік.
 10. 10. Послухай і повтори  Голод – це коли немає чого їсти.  Голодомор – це коли є врожай, є що їсти, але все забрано.  В Україні в мирний час, при доброму врожаї від голоду померло понад 5 мільйонів чоловік.

×