Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ЗВІТ
про результати
дослідно-експериментальної
роботи за темою
«Впровадження
мультипрофільного
навчання в середній
загальн...
Етап ІІ (адаптаційно-корегуючий)
вересень 2012-червень 2013 р.
Завдання етапів дослідження:
1. Упровадження системи мульти...
Моніторинг первинних результатів упровадження
мультипрофільного навчання
Моніторинг первинних результатів упровадження
мультипрофільного навчання
Визначення ефективності навчальних програм
у системі мультипрофільного навчання з метою
коригування траекторій особистісно...
Елективні курси за вибором
1. Англійська мова (країнознавство).
2. Англійська література.
3. Біологія.
4. Інформаційні тех...
Непередбачені результати
1. Складність програмного матеріалу («Тригонометрія») для
учнів гуманітарної гімназії внаслідок і...
Висновки
1. Високий відсоток успішності учнів експериментальних груп.
2. Збереження контингенту учнів старших класів.
3. З...
Методичний семінар для заступників директорів
загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної
роботи «Упроваджен...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Н.О.Сергієнко. Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі (НВК №167 Дніпровського району)

889 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Н.О.Сергієнко. Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі (НВК №167 Дніпровського району)

 1. 1. ЗВІТ про результати дослідно-експериментальної роботи за темою «Впровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі» Навчально-виховний комплекс № 167 з поглибленим вивченням німецької мови (спеціалізована школа І ступеня-гімназія) м. Києва
 2. 2. Етап ІІ (адаптаційно-корегуючий) вересень 2012-червень 2013 р. Завдання етапів дослідження: 1. Упровадження системи мультипрофільного навчання. 2. Моніторинг первинних результатів упровадження мультипрофільного навчання. 3. Визначення ефективності навчальних програм у системі мультипрофільного навчання з метою коригування траєкторій особистісного розвитку учнів. 4. Коригування методів роботи і навчальних планів.
 3. 3. Моніторинг первинних результатів упровадження мультипрофільного навчання
 4. 4. Моніторинг первинних результатів упровадження мультипрофільного навчання
 5. 5. Визначення ефективності навчальних програм у системі мультипрофільного навчання з метою коригування траекторій особистісного розвитку учнів Чи задоволені Ви обсягом знань, що отримуєте з профільних предметів, курсів за вибором? 49 42 7 2 Дуже задоволенийЗадоволений, але маю пропозиції Мені все одно Не задоволений, та іншого варіанту немає Зовсім не задоволений, хотів би навчатися за іншим профілем Як ставляться Ваші батьки до навчання у профільному класі? 56 33 24 4 Вважають, що це допоможе мені підготуватися до майбутньої трудової діяльності Вибір зроблений за порадою батьків Вважають, що, вивчаючи спеціальні предмети у профільному класі, можна набути корисних для життя навичок Не схвалюють, але й не наполягають на іншому варіанті, не висловлюють своєї думки, їм байдуже Проти мого навчання у профільному класі Чи задоволені Ви обсягом знань, що отримують діти з профільних предметів, курсів за вибором? 0 10 20 30 40 50 60 70 1 2 3 4 5 1. Дуже задоволений. 2. Задоволений , але маю пропозиції. 3. Мені все одно. 4. Не задоволений , та іншого варіанта немає. 5. Зовсім не задоволений , хотів би ,щоб дитина навчалася за іншим профілем.
 6. 6. Елективні курси за вибором 1. Англійська мова (країнознавство). 2. Англійська література. 3. Біологія. 4. Інформаційні технології в бізнесі.
 7. 7. Непередбачені результати 1. Складність програмного матеріалу («Тригонометрія») для учнів гуманітарної гімназії внаслідок існуючого розриву між навчальною програмою для учнів спеціалізованих математичних шкіл та загальноосвітніх шкіл, учні яких обирають мультипрофіль з алгебри тільки в 10 класі. 2. Знижена мотивація до навчання у 10 класі з предметів, річні оцінки з яких не потрапляють до атестату про повну загальну середню освіту. 3. Є доцільним не конкретизувати варіативну складову під час складання робочого навчального плану або передбачити можливість її зміни на початок навчального року, що дасть можливість у повному обсязі використати години робочого плану для задоволення навчальних потреб учнів.
 8. 8. Висновки 1. Високий відсоток успішності учнів експериментальних груп. 2. Збереження контингенту учнів старших класів. 3. Зниження помилковості професійного визначення учнів. 4. Створення умов для набуття учнями практичного досвіду обґрунтованого життєвого вибору. 5. Збереження класного колективу попередніх років як запорука безболісної адаптації школярів до нових умов навчання. 6. Самостійний, усвідомлений вибір профільних предметів є одним з головних мотиваційних чинників успішного навчання. 7. Доведення того, що мультипрофільне навчання є підґрунтям для впровадження профільного навчання.
 9. 9. Методичний семінар для заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи «Упровадження профільного навчання у старшій школі. Мультипрофільність як основа сучасної моделі загальноосвітнього навчального закладу». - інтенсифікація індивідуалізації навчання; - мінімізація кількості обов’язкових предметів ( для нас зараз – можливість обрання рівнів стандарт або академічний); - профіль навчання визначається з урахуванням інтересів та можливостей учнів, кадрових , матеріально- технічних,інформаційних ресурсів навчального закладу; - школи формують ті чи інші профілі навчання за рахунок комбінації базових , профільних ,вибірково-обов’язкових предметів ,спеціальних курсів, курсів за вибором та факультативів відповідно до профільного самовизначення учнів; - форми навчання : профільні класи (групи), динамічні профільні групи, в тому числі різновікові; - одно- або багатопрофільність Концепція:

×